RER Paris’te Trenler: Nelerdir, & Them al için?

Posted on

RER Paris'te Trenler: Nelerdir, & Them al için?

Fransız başkentine bir ilk gezi, birçok ziyaretçi kendilerini toplu taşıma ağı ile karıştı biraz bulabilirsiniz. Genellikle “RER B” olarak anılacaktır bir trende, havaalanı üzerinden Gare du Nord istasyonuna Paris’te varıyoruz. Bu, söz konusu tren aslında ayrı bölgesel sistemin parçası şehrin ana metro network– parçası olduğunu varsaymak onlara yol açabilir. Ama tam olarak ne metro ve RER- arasındaki farktır – ve neden ziyaretçiler için bu husus mümkün olan en verimli şekilde şehir etrafında almaya çalışırken geliyor?

Ne “RER” Means

“RER” için bir acronymn olan Réseau Ekspres bölgesel veya Bölgesel Ekspres Ağı ve Paris’i ve çevredeki banliyöleri vermektedir hızlı transit sistemine karşılık gelir. Rer anda beş satır, AE sahiptir ve Paris metrosu tamamen farklı bir şirket tarafından çalıştırılır. Bu nedenle ve birkaç Diğerleri için, gezginler genellikle RER kullanmak için kafa karıştırıcı ve biraz zor sistemi bulmak; henüz, şehrin bir tarafından diğerine hızlıca almak için ya da Paris dışında günlük geziler ayırdığınız için çok kullanışlı olabilir. Tüm diğer okuyarak stres veya karışıklık olmadan RER nasıl ulaşacağınız hakkında bilgi edinin.

Telaffuz Fransız olarak, RER “EHR-AB-EHR” telaffuz edilir. Kuşkusuz, yerli olmayan Fransızca konuşanlar biraz zor! Eğer İngilizce olarak araç personeline hitap yaptığınız gibi telaffuz çekinmeyin, ama ne zaman Roma ve tüm Fransız yol– sözü duymak için hazırlanmış olabilir.

Nerede RER Tren ve Çizgiler git musunuz?

RER beş yüksek hızlı hatlar banliyö ve turistler La Defense iş bölgesine dahil olmak üzere yakındaki hedeflere her gün binlerce mekik; Chateau de Versailles, Disneyland Paris. Onlar Paris yakın ulaşmak günlük geziler için mükemmel bir seçenek konum.

Ayrıca, RER B hattı Paris’in iki ana havaalanları, hizmet veren (yaklaşık 30 mn güney şehir merkezine) Charles de (bir saat kuzeyde civarında) Gaulle ve Orly.

şehir içine alma ve havaalanına geri ulaşım bu modu kullanarak bir yolu olarak RER kullanma hakkında daha fazla bilgi edinmek için Paris havaalanlarına bizim tam kılavuzuna bakın.

Paris’te RER ve Toplu Ulaşıma Hakkında Daha Fazla

Gereksiz stres önlemek ve ileride bir sonraki seyahatin Fransız başkentinde toplu taşımacılık konusunda iyi bir kolu olduğundan emin olun, gerçek bir profesyonel gibi şehir etrafında almak sağlamak. nasıl şehrin ulaşım sistemleri işin bir fikir edinmek için aşağıdaki kaynakları okuyun ve ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun haftalık geçer günlük alım hakkında daha fazla bilgi.

  • Paris RER binmek nasıl
  • Paris Metro All About
  • Paris metro biletleri: Paris Visite Geçiş

Hatta daha pratik ışığın kenti ziyaret hakkında bilgi ve nereye ipuçları ton ve ne görmek, hem de Parisli kültürü ve Fransız diline yararlı primerler için Paris’e tam başlangıç ​​kılavuzu bakın.