Skip to main content

RER vlaky v Paríži: Čo sú zač, a Ako sa im?

RER vlaky v Paríži: Čo sú zač, a Ako sa im?

Na prvej ceste do francúzskeho hlavného mesta, mnohí návštevníci ocitnú trochu zmätený na siete verejnej dopravy. Často dorazí v Paríži na stanici Gare du Nord cez letisko, vo vlaku len “RER B”. To im môže viesť k predpokladať, že vlak v pochybnosť je súčasťou hlavného mesta network– metra aj keď v skutočnosti je to súčasťou samostatné, regionálneho systému. Ale čo presne je rozdiel medzi metrom a RER- – a prečo je táto záležitosť pre návštevníkov sa snaží dostať po meste v najefektívnejším možným spôsobom?

Aké “RER” znamená

“RER” je acronymn pre Réseau Express Regionálne či regionálne Express siete, a odvoláva sa na rýchle tranzitný systém, ktorý slúži v Paríži a jeho okolie predmestia. RER má v súčasnej dobe päť riadkov, AE, a je prevádzkovaná úplne inú spoločnosť, než parížskom metre. Z tohto dôvodu a niekoľko ďalších, cestujúci často nájsť RER mätúce a trochu náročný systém používať; napriek tomu to môže byť veľmi užitočné pre získanie rýchlo z jednej strany mesta na druhú, alebo pre robenie výlety mimo Paríža. Dozvedieť všetko o tom, ako sa orientovať RER bez stresu a zmätku ďalším čítaním.

Výslovnosť Vo francúzštine, RER je vyslovoval “EHR EÚ-EHR”. Je to trochu zložitejšie, len pre cudzincov francúzštiny, pravda! Môžete bez obáv vyslovovať to ako by ste v angličtine pri riešení dopravného personálu, ale byť pripravení počuť povedal francúzsky way– keď v Ríme, a tak.

Kde sa vlaky a linky RER ísť?

Päť vysokorýchlostných tratiach RER kyvadlová doprava tisíce cezpoľných a každý deň do blízkych destinácií, vrátane obchodnej štvrti La Défense turistov; Chateau de Versailles, a Disneyland Paris. Sú to skvelá voľba pre výlety v tesnej blízkosti Paríža.

Navyše, RER linka B slúži na dva parížskych hlavných letísk, Charles de Gaulle (asi hodinu na sever) a Orly (asi 30 míľ na juh od centra mesta).

Pozrite sa na našu kompletnú sprievodca po letiskách v Paríži, aby sa dozvedieť viac o používaní RER ako spôsob, ako dostať sa do mesta a späť na letisko s použitím tohto spôsobu dopravy.

Viac o RER a verejnej dopravy v Paríži

Aby sa zabránilo zbytočnému stresu a zaistiť, že sa po meste ako skutočný profesionál, uistite sa, že máte dobrú rukoväť na verejnú dopravu vo francúzskom hlavnom meste pred ďalšiu cestu. Prečítajte si nasledujúce zdroje, aby získali predstavu o tom, ako mestské dopravné systémy fungujú, a dozvedieť sa viac o kúpe denné a týždenné permanentky vyhovujú vašim potrebám a rozpočtu.

  • Ako jazdiť na parížskom RER
  • Všetko o Metro Parížske
  • Vstupenky Metro Paríž: Paríž Visite priesmyk

Pre ešte viac praktických informácií o návštevou mesta svetla, a tony tipov, kam ísť a čo vidieť, rovnako ako užitočné priméry na parížskej kultúry a francúzskeho jazyka, viď návod naše úplný začiatočník sa do Paríža.

You may also like