Resimlerle: Paris’teki Louvre Müzesi’ne zirveler

Posted on

 Resimlerle: Paris'teki Louvre Müzesi'ne zirveler

insanlar Paris’te devasa ve son derece zengin Musée du Louvre ziyaret ederken karşılaşmaya eğilimi en büyük sorunlardan biri? görecek çok şey var. Zihniniz muhtemelen tüm kabul edemeyiz, bu yüzden koleksiyonunda hazinelerini seçme ve size bu önde ziyaretinizin tanımak için bir şans vermek sizin için sıkı çalışma bazılarını yaptık. Tek yapmanız ve her şeyi görmek çalışmamalıdır orada bir kez, ilham için galerimize göz atın ve unutmayın!

İşte Resimde:

Louvre’un cephe üzerinde durduğu dramatik, süpürme meydanın Bu görüş, klasik ve modern mimarinin arasında güçlü yan yana gösterir. Louis XVI kadar Fransız kraliyet koltuğu Versailles inşa olarak Louis XV tarafından 17. yüzyılda tamamlanan mevcut Rönesans döneminden kalma saray, görev yaptı.

Louvre’in giriş Çin mimarı Ieoh Ming Pei’nin tarafından tasarlanan ve 1989 yılında 22 metre / 72 ft cam yapı 95 ton ağırlığındaki bir alüminyum yapı üzerinde monte edilmiş cam 800 ayrı parçadan oluşan bir açılışı şimdi hizmet veren cam piramit.

Cam Piramit Yakından Bakış

Louvre’da cam piramit Bu detay ağır alüminyum yapı üzerine cam bireysel üçgenler karmaşık üst üste yerleştirilmesini gösterir. piramit düşmanlarının çok olabilir, ama bunu şaşırtıcı bir şekilde 17. yüzyıl eski saray çerçeveleri inkar edilemez.

Da Vinci’nin La Gioconda (Mona Lisa)

Şimdi biri erken 15. yüzyılda, İtalyan ressam Leonardo da Vinci portre sanatı devrim ve “La Gioconda” ile İtalyan Rönesans kültürünün kapılarını açtı, çok daha iyi bugün bilinen eseri “Mona Lisa” olarak Louvre en coveted holdingler. Sayısız turist basitçe üzerine gözlerini bayram engin müzeye gelir.

Ancak, aslında oldukça küçük ve ağır cam arkasında korumalı resim, büyük kalabalıklar nedeniyle yakın almak zor olabilir. Hafta içi bir gün ya da gizemli yarım gülümseme ile bayan yakından bakmak kazandırma konusunda daha şans için sabah erken Louvre edinmeyi deneyin.

Venus de Milo (Afrodit)

1820 yılında Grek Tanrıça Afrodit’in heykel Yunanistan’da Milo adasında kazılmıştır. 100 civarında M.Ö. kadar uzanan ve daha yaygın (aşk tanrıçası için Roma adının referans) Venus de Milo olarak bilinen heykel şimdi dikkatle milyonlarca ziyaretçi onun ahenkli görmek akın Paris’teki Louvre Müzesi’nde, korunur formlar.

Semadirek Kanatlı Zaferi (Antik Yunanistan)

etrafında 190-220 M.Ö. kadar uzanan Semadirek Kanatlı Zaferi Victory (Nike) Yunan tanrıçası figure– bir dişi gösterir – Bir gemiyi andıran bir kaide üzerinde duran. Paris Louvre’un kalıcı gösterilen kitlesel heykel, yüksek üzerinde 18 ft duruyor. Bu Parian mermer ağır bloktan oluşur ve İlginçtir ki, baş asla bulunamadı 1863 yılında kazılmıştır.

Liberty Eugene Delacroix tarafından People Öncü

Resminde Fransız romantizmin önemli eserlerden biri Eugene Delacroix’nin olan La Liberte Guidant le Peuple siyasi poster olarak 1830 Fransız Devrimi sırasında boyanmış (Halka Yol Gösteren Özgürlük). Paris Louvre’un alan otelde, içinde sonradan modern çağın ilk büyük siyasi sanat olarak anılır oldu. Askeri çabalarının bir parçası kendisiydi Delacroix, üst-sola (bir üst şapka ile adam olarak kolayca tanımlanabilir) kendini tasvir.

Apollo Galeri: Louvre’da bir Yenilenmiş Hazine

büyük bir restorasyon geçiren sonra, görkemli Apollo Galeri Sun King (Louis XVI), cömertçe Fransız taç mücevherleri de dahil olmak üzere tavan ve hazineleri boyalı galeri özellikleri adanmış 2004 yılında Louvre’da yeniden açtıklarını. Çok Chateau de Versailles Aynalı Galeri gibi Apollo Galeri tamamlamak için yıl sürdü ve Eugene Delacroix ve Charles Le Brun dahil 20’den fazla sanatçı, eseridir.

Louvre’da Hammurabi Kanunu Odası

Hammurabi Kanunu 12. yüzyıl M.Ö. ve Babil kralı Hammurabi döneminde bünyesinde kurulan yasalara yazılı tabletlerin dizisidir. Bir kil tablete yazılmış kodlara prolog, Louvre’da yer alır ve hem antik Babil krallığı günlük hayatın içine büyüleyici bir bakış sağlamaktadır. Louvre Bu kanat Ortadoğulu antik sanat eserleri ve eserlerin etkileyici koleksiyonu için genellikle dikkate değer.