Reštaurácia Tipping vo Francúzsku a v Paríži

Posted on

Reštaurácia Tipping vo Francúzsku a v Paríži
Sediaci na terase kaviarni v Paríži a popíjanie Perrier alebo vypiť pohár vína pri sledovaní okoloidúcich je radosť mnohí návštevníci sľubujú sami vyskúšať. Ale potom príde na kontrolu a na otázku, ktorá môže byť tak plná ťažkostí: sa rúbať, alebo nie tip, a koľko?

Tu je niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré nasledujú.

Je reštaurácie bill all-inclusive?

Na rozdiel od Ameriky, kaviarní a reštaurácií v Paríži a zvyšok Francúzska priamo patrí 15 percentné poplatok za službu vo vašej kontrolou. Tento krok je nutný francúzskym právom as hroty sú posudzované na účely zdanenia.

Poplatok za služby týchto 15 percent je jasne rozpísané na uzde, na vrchole dane TVA (francúzska verzia dane z predaja) z. Slová služba compris (tip súčasťou balenia) ukazujú, že špička je už zahrnutá do celkovej ktorá sa má zaplatiť, aby sa dobre pozrieť na bankovku, keď to príde.

Dobrou správou je, že ceny hodnotením v ponukách sú all-inclusive: zahŕňajú ako 15 percentné špičku a daň z obratu. Neexistuje žiadny last-minute bezbožný prekvapenie, keď ste dostal šek. To, čo ste videli v ponuke je to, čo vám účtovaná, bez skrytých bonusov.

Takže žiadne ďalšie tipy ďalej?

No, navyše malý tip je vždy ocenia, samozrejme. Je to známka, že ste boli spokojní s tým, ako ste boli slúžil váš čašník ( Garçon vo francúzštine, vyhlásil, Gar-son ‘s, na’ znelo v, trúbiť ‘nie ako, syn’). Je to akýsi, ďakujem ‘, poznámky. Ale nezabudnite, že ste žiadnu povinnosť tu.

Malé ďalšie tipy sú tiež ocenil, pretože oni idú priamo do vreciek svojho čašníka je, na rozdiel od 15 percent tip vsádzky, ktorá sa zvyčajne sčítajú až na konci dňa a rozdelí medzi všetkých čašníkov. V niektorých baroch, majiteľ môže dokonca viesť súhrn alebo časť špičky náboja a vy nebudete vedieť, či je to ten prípad.

Francúzsky zákon nevyžaduje, aby poplatky za služby sa rozdelí medzi čašníkov. Takže váš čašník možno ani vidieť desetník na to. Ale opäť nezabudnite, že ste zaplatili svoje dlhy pri platení si šek, a vy ste žiadnu povinnosť na ďalší tip.

Koľko by mal navyše tip byť?

Zvlášť tipy sa môže pohybovať od niekoľkých centov na kávu alebo nealkoholický nápoj, na 1 až 5 eur na obed alebo večeru. Pekný a veľmi veľkorysý “Thank You” je 5 až 10 percent z celkovej kontroly hoci toto je neobvyklé. Ale opäť, neexistuje žiadna povinnosť, a žiadny stály pravidlo, pokiaľ ide o percento chodí.

Ako si požiadať o vyúčtovanie?

Nehanbite sa o žiadajú o návrhu zákona vo francúzštine. Je to, l’Okrem toho s’il vous pletenec ‘.

A čo sklápacie v iných situáciách?

Tip je cenným príjem naviac pre ich príjemcu.

Názorný príklad: taxikárov . Priemerný vodič zamestnaný u firmy kabíny nebude zarábať veľké množstvo. Je to po dobu 10 hodín tvrdej práce denne. Pred niekoľkými rokmi, taxikári zvyknutí pracovať 14-15 hodín denne, 6 dní v týždni, aby pad svojej mzdy. Francúzske právo v súčasnosti zakazuje. Takže im sklápacie 5-10 percent svojej cestovné je veľkorysý.

To je obvyklé tip moderátorka v opere . Pár euro je v poriadku (ďalej len uvaděček tiež dostať zaplatené z predaja večerné programy). Daj euro k zriadencov v kine. Bývali doby, nie je to tak dávno, kedy uvaděček v kinách boli neplatí vôbec prevádzkovateľovi kina. Žili iba na špičky. To už nie je prípad dnes a oni sú na plat, ale zvyčajne nie viac ako minimálna mzda.

Dve až tri eur za tašku do svojho hotelového susedov nie je normou a trochu viac, ak sú veľmi príjemné a užitočné.

V niektorých drahých reštauráciách, u klasických koncertných siení alebo na diskotékach, dámy v hale väčšinou starať o svoje kabáty. Je zvykom dávať prepitné jedno euro za každú veľkú položku, keď sa vrátil do vyzdvihnúť svoje veci.

Ak budete mať prehliadku v múzeu, môžete nechať pár eur na svojho sprievodcu, aby mu poďakoval za vštepovať svoje znalosti na vás.

Ak ste na turné trénera a vedenie bola dobrá, bude päť eur prinesie úsmev.

sčítanie

Jedná sa o pokyny na základe zvyklostí a skúseností. Zatiaľ nie sú striktne dodržiavané vo Francúzsku. Táto rada platí v Paríži aj v ďalších častiach Francúzska, kde bude vaše tipy považovaný za známku štedrosti z vašej strany ako životnej úrovne nie sú tak vysoké ako v Paríži.

To je to, čo je naozaj sklápanie: ukážka veľkorysosti, a spôsob, ako vyjadriť uspokojenie nad tým, služby, ktoré boli práve poskytnuté.

Američania majú povesť sklápacie dobre, takže stačí pridať pár centov, alebo euro, a budete mať úsmev na vašej štedrosti.