Restauracja Etykieta i jadalna we Francji

Posted on

 Restauracja Etykieta i jadalna we Francji

1. francuski Posiłki restauracji od śniadania do kolacji

Francuzi biorą ich poważnie posiłki, jedzenie właściwie w południe i wieczorem, a bardzo rzadko podjadanie. To może być jeden z powodów, dlaczego Francuzki uda się utrzymać ten przykry smukłości.

 • Hotel Śniadanie: Śniadanie w hotelach w całej Francji poprawia się szybko, a większość hoteli służyć teraz bardziej niż poprzedni oferowania tylko kawę i rogaliki. W sieci hoteli i średnich cenach miejscach dostaniesz cały formie, często z właściwego gotowane śniadanie. Jeśli nie cały stylu kiełbasa / boczek / pomidora, dostaniesz jajka (choć uwaga wrzącej je sam, nigdy nie może uzyskać taktowanie prawej) wędliny, szynki i całą gamę dżemy.

Pamiętaj, że większość hoteli ładować osobno na śniadanie, więc jeśli nie podoba ci się wygląd jadalni lub śniadanie, można wybrać własną kawiarnię i bar na zewnątrz. Ale patrzeć na cenę na śniadaniu w hotelu; Może to być doskonałym wyborem niedrogi. Ceny są zwykle między 12 i 18 euro.

 • Kawiarnia / Bar Śniadanie: Jeśli jesteś po coś prostsze, spróbuj kawiarni lub poprzeczkę oferując świeży wyciskany sok, rogalik z masłem i dżemem; być może ból au chocolat , parującej filiżanki kawy lub miski z gorącą czekoladą. Siedzieć na tarasie i obserwować świat idzie do pracy. To będzie kosztować około 10 do 12 euro.

Jeśli nie ma rogale w kawiarni już dostrzeżone, to zupełnie normalne, aby przejść do piekarni lub cukierni i kupić własne jeść z kawą z powrotem w tej kawiarni pan zauważył.

 • Obiad: obiad to ważny posiłek do francuskiego i dobre restauracje wypełniają się szybko między południem a 2pm z spóźnialskich znalezieniem usługę zostało zakończone. W wielu obszarach wiejskich, pozostaje głównym posiłkiem dnia. Wiele restauracji zrobić przystępnej cenie zestaw cen obiady , więc może to być czas, aby spróbować niektórych miejscach Michelin we Francji za ułamek normalnej cenie.
 • Podwieczorek: To nie jest francuski posiłek, ale zarówno mieszkańcy i goście zagraniczni napędzają modę na niego. To nie jest wyszukane posiłek jest w Wielkiej Brytanii, ale delikatny romans z porcelanowych filiżanek i lekkich ciast. W Paryżu, udać się do jednego ze sklepów należących do herbaty Mariage Frères, wspaniały małej firmy, która trwa już od 1853 roku, która ma kilka oddziałów.
 • Obiad: Oczekiwać długi posiłek traktować poważnie. Restauracje są tętniące życiem miejsce w godzinach wieczornych, z rodzin i grup przyjaciół spełniających się i są otwarte od 6.30pm lub częściej 7.30pm. W małych miasteczkach, nie może być tylko jeden salon i restauracja nie będzie służyć za 9 wieczorem; w dużych miastach, czasy są bardziej elastyczne. Wiele restauracji oferuje zestaw posiłek, który jest warta rozważenia. Jednym z moich ulubionych jest Cafe des federacje w zdecydowanie smakoszy mieście Lyon, gdzie około 27 euro przynosi talerz czterech przystawek z wędlin umrzeć, gorące danie, talerz serów i deseru domu.

Lub zlecenia z restauracji a la carte menu (LAN). Trzy kursy jest normą.

 • Przekąski : Dawno, dawno temu, nie był to francuski pojęcie; Obecnie czasy się zmieniły i są dobre przekąski, które można uzyskać.

Gdzie zjeść szybko i niedbale: Istnieje wiele Naleśnikarnie (miejsc służących naleśniki), pizzerii i barów kanapkowych na szybkie danie. Ulubionym jest croque lub Croque-madame (tosty z serem i szynką). Bądź świadomy, kiedy zamówić kanapkę że jest prawdopodobne, aby być małą bagietkę (długie cienkie chrupiący bochenek), cięte na pół z serem i pomidorem, szynką i serem, czy cokolwiek chcesz wewnątrz. Ale nie będzie żadnych masło lub margaryna włączone. Poza głównymi obszarami, najlepiej jest udać się do miejscowej piekarni (Baker) lub patissererie (cukierni) i wybrać z ich zakresu pikantnych i słodkich obu ofiar. Jeśli głodny w godzinach popołudniowych, robić to, co Francuzi zawsze zrobić: kupić bagietkę, przeciąć go na pół i umieścić płytę na czekoladzie wewnątrz.

 • I nie zapomniał tych wspaniałych odkrytych rynki  , gdzie można kupić najlepsze lokalnych składników, pieczywo, sery, kiełbasy i wędliny i tworzą wielki piknik.
 • Jeśli jesteś w Paryżu i chcesz szybką przekąskę lub na wynos, spróbuj Frenchie Go , która jest prowadzona przez Grzegorza Marchand, top francuskiego szefa kuchni, który biegnie doskonałą sąsiadującą restauracja i winiarnia nazwie Frenchie. Amerykański inspirowane, Frenchie Go jest miejsce dla ulubionych jak kanapkę z wieprzowiną, pastrami na żyta lub Reuben. To przy 9 rue du Nil, Paryżu i 2 są najbliższe metro metro 3, 4 przystanki w Sentier lub Réaumur Sewastopolu. Sprawdź na stronie internetowej (w języku angielskim) .

2. Wybór restauracji

Restauracja który wybrać?

Jedz co mieszkańców jeść i wykonaj te proste zasady.

 • Uniknąć pułapek turystycznych , jak nie jesteś na wakacjach jeść swoje zwyczajowe ulubionych, ale do eksperymentowania z nowymi potraw i smaków.
 • Wielkie atrakcje są często otoczone przez restauracje, które mają widownia i często nie są najlepszym wyborem. I zdecydowanie omijać ulice pakowane z restauracji z bardzo podobne menu, które wyglądają tak, jakby dzielić kuchnię. Pewnie mają chętnych kelnerów oferują najlepszą wartość, jeśli tylko krok do środka, monsieur i madame.
 • Uciec od tłumów w mniejszych uliczek , gdzie restauracje mają proste menu, które nie są laminowane i nie ma jaskrawe zdjęcia potraw, które oferują i menu w trzech różnych językach.
 • Poszukiwania te miejsca z tablic , na zewnątrz lub na ścianach wewnątrz, z dania dnia kredą i przekreślone, ponieważ są one wyprzedane.
 • Spójrz na klientów – wyglądają jak miejscowi?
 • Francuzi mają ścisłe godziny do jedzenia, ale nie jest to rozwiązanie, jeśli znajdziesz się chce coś poza godzinami pracy. Spójrz na dużym brasserie (tylko w większych miastach i miasteczkach jednak). Wiele piwiarnie (ale nie wszystkie z nich, nie należy polegać na tym) będzie służyć przez cały dzień, choć może to być ograniczone menu. I wybrać brasserie zamiast małą restaurację jeśli chcesz to jedno danie główne; Francuzi wierzą mocno w dobry posiłek z trzech dań i nie będzie popularne, jeśli jesteś w restauracji zamawiania tylko jedno danie.

3. Wybór co do jedzenia i picia

Który dań do wyboru

 • To zawsze dobry pomysł, aby wziąć plat du jour (danie dnia) za danie główne na lunch lub kolację; będzie zmieniać codziennie i być świeżo przygotowane.
 • Sprawdź lokalne specjały . Jeśli jesteś nad morzem, spróbuj skorupiaków i ryb, chociaż należy pamiętać, że ostrygi są najlepsze, gdy pojawia się „r” w miesiącu: od września do lutego są najlepsze miesiące. Lub po prostu zapytać kelnera, co jest świeże, lokalne i sezonowe; powinien być zachwycony powiedzieć.
 • Jednakże, dobre jedzenie ze świeżych składników nie jest gwarantowana. Tak wiele restauracji zostały ponownie ogrzewanie wstępnie przygotowane jedzenie, że rząd zrobił coś na ten temat. Ustawa uchwalona w 2014 roku wprowadziła nowe logo – w kształcie garnka z pokrywką dachu-jak – że musi być używany przez każdą restaurację serwującą potrawy domowej roboty . Jeśli nie mają logo; jedzenie nie jest domowej roboty, lub fait maison . Co jeszcze można oczekiwać od Francji? W 2010 roku UNESCO ogłoszony kuchni francuskiej, a „świat dziedzictwo niematerialne”, uhonorowanie theismajor francuskiej praktyki kulturowej. Listę delared że gastronomia francuska jest „zwyczaj społeczny celu obchodzi najważniejsze momenty w życiu jednostek i grup”.
 • Gastronomia francuska stanowi 13,5% wydatków turystów zagranicznych , więc jest to logiczny krok na rząd, aby zachęcić najlepszych doświadczeń.
 • Jeśli masz zamiłowanie do sera , będziesz mieć wielki czas we Francji, gdzie nawet w niewielkich restauracji, z których serów jest traktowane poważnie. Poprosić personel czeka na wyjaśnienia serów i ich porad od kolejności ich jedzeniu. Start z najłagodniejsze i skończyć z silnych.
 • Nie jest to dobrze znany fakt, ale zamiast mycia w dół swoje sery z bordo lub Burgundy, Francuzi są teraz wybierając Scotch whisky. Więc rozważyć następujące rekomendowane przez Paris Match : 12-letnia Glenfiddich z Burgundii kozim serem; Limitowana edycja 1984 whisky z Jura (£ 750 za butelkę) z Salers, od środkowej Francji; Tajwański whisky Kavalan z Roquefort i Jacka Danielsa z serem szwajcarski Appenzeller. Lub po prostu sprawdzić, co prowadzi restaurację i nakazać.

Co do picia?

 • Nie martwi się o to, co mówi sommelier Twój przedział cenowy jest. Najlepsze sommelierów kocham wyzwanie znalezienie dobrego wina w końcu tańszy i będzie bardzo zadowolony polecić ich wybór. We Francji jest to zawsze najlepszy wybór lokalnych win, chyba że jesteś w jednym z niewielu obszarów, które nie są regiony uprawy winorośli lubią oddalonych i wiejskich Owernii, gdzie winnice są nieliczne, a pogoda nie jest najlepsza dla wina.
 • W Bretanii i Normandii spróbować cydru, choć należy pamiętać, że może to być dość alkoholikiem.
 • Francja ma ogromną liczbę małych browarów rzemieślniczych , szczególnie w północnej Francji, więc znajdziesz restauracje walka z lokalnym napar piwa, warto próbkowania w większości przypadków.
 • Francuzi będą służyć wody z kranu ; poprosić o karafka d’eau (dzbanek wody).

4. Restauracja Etykieta we Francji, Dos i donts

Oto kilka przydatnych wskazówek, aby pamiętać, gdy jesz w restauracji we Francji.

 • Przy stole, czekać na kogoś powiedzieć bon Apetit przed uruchomieniem. Jeśli nikt nie robi, to powiedzieć sobie i uzyskać pewne uznanie dla wiedzy francuskich nawyków stołowych.
 • Kiedy nie jeść, trzymaj ręce na stole.
 • Nie jeść tylko widelcem, ale przy rozwidleniu w lewo, a ręce i nóż w prawej.
 • Jeśli nie ma płyta boczna (a tam zazwyczaj nie jest), a następnie umieścić swój chleb na obrus.
 • Wiele mniejszych restauracji nie służą masło z chlebem; trzeba będzie zwrócić.
 • Pozostawić kelnera wlać wino dla ciebie.
 • Nie poprosić o torbę pieska; to nie jest uważane za grzeczny albo zwykły, chyba że jesteś w amerykańskim stylu restauracji w głównym ośrodku.

5. Biorąc dzieci do restauracji we Francji

Chociaż Francja zmienia, to wciąż generalnie prawda, że ​​dzieci są dobrze wychowane w restauracji. Są one wykorzystywane do długich menu i chętnie siedzieć spokojnie z rodzicami w trakcie posiłku.

Nigdy nie zapomnę biorąc nasz mały syn (wtedy w wieku 9) do restauracji na jednym z naszych francuskich wycieczek. Był w porządku, dopóki rodzina z dwóch małych dziewczynek wszedł. Był i na ich stole w błysku, prosząc ich, aby bawić się z nim. Najstarsza dziewczynka spojrzała na niego, po czym powiedział w perfekcyjnym angielskim: „Najpierw będę jeść i wtedy zagram.” Myślałam, że francuskie dzieci mogą być stare, zanim ich czas.

 • Jeść w restauracji na świeżym powietrzu lub na tarasach , zarówno na świeżym powietrzu lub zamknięty w okresie zimowym; to świetna rozrywką dla dzieci.
 • Wiele restauracji teraz zrobić specjalnego menu Dziecięcy po ustalonej cenie, która jest cięte powyżej średniej można znaleźć w innych krajach. Ale jeśli dziecko nie fantazyjny to, to poprosić o pół porcji danie w menu głównym; większość restauracji są zadowoleni zobowiązać.
 • Przekonasz się, że dzieci uwielbiają zwyczaj stawianie chleb na obrus , jeśli nie ma płyty bocznej (co jest powszechne w większości restauracji, z wyjątkiem wysokiej klasy).
 • Dzieci są dobre na dania, które ich intrygi. Byłem zaskoczony przez mojego małego syna, który był dość wybredny w domu, tylko jeść, co wiedział z określonej listy ulubionych. Ślimaki trwało długo – smak czosnku jest przytłaczający dla młodych podniebienia, choć wygląd muszli ślimaków i sztuka wybierając mięso wewnątrz go fascynowała. „Fuj” była jego pierwsza reakcja, a następnie „Tylko czekać, aż powiem moich przyjaciół w szkole”, a następnie dość szybko.
 • Byliśmy na północnym wybrzeżu Francji, kiedy po raz pierwszy jedliśmy małże . Widział ludzi przy stoliku obok zbierając pierwszy małży, a następnie za pomocą powłoki wyjąć i zjeść resztę, używając go jak skrzyżowanie nożem i łyżką. On nigdy nie spojrzał. Oczywiście pomogło to, że małże są zwykle spożywane z doskonałych frytek.
 • I żabie udka wygląd strony, ale smakuje jak kurczak. Są wybredne jeść i znikają off wiele menu, ale historia z powrotem do domu jest warte stab na nich, jeśli można natknąć tej francuskiej specjalności.
 • Nie próbuj foie gras lub trufle na temat swojego dziecka; to nie będzie działać i to jest strasznie drogie!
 • Chociaż niektóre rodziny zabrać swoje dzieci do jedzenia kolacji później niż 7.30pm; Jeśli nie jesteś przyzwyczajony do tego, zjeść w brasserie, która serwuje jedzenie o każdej porze.
 • Co do picia . Jeśli kupujesz napój musujący znajdziesz to kosztowne. Więc zejść francuskiego tradycyjną trasą: poprosić o wolne karafka d’eau (dzbanek wody z kranu) i un sirop (syrop). Podczas gdy dorośli mogą znaleźć syropy francuski dość słodkie, dzieci kochają je i Francuzi zostali wychowani na nich. Istnieje ogromna różnorodność do wyboru i można dostać zasypany przez wybór danej szybko (często zajęty przez kelnera). Więc sprawdzić wcześniej co lubi Twoje dziecko. Grenadine i mięty? Wiśnia? Malina? Wybór jest nieograniczone.

6. Napiwki w restauracji francuskiej

 • Napiwki w restauracji jest regulowany we Francji 15% zawartych w ustawie . COMPRIS service (usługa dołączone) zostaną wydrukowane na rachunku, wraz z TVA (francuski podatku od sprzedaży). Odbywa się to dla celów podatkowych rząd, w dobrej restauracji, końcówki zostaną przerzucone na pracowników. Jeśli uważasz, że obsługa była dobra, a następnie pozostawić około 5% ekstra w gotówce. Tendencja do opuszczenia dodatkowy napiwek jest jednak zanika i choć francuski kelnerzy są prawidłowo zapłacona, to nie jest wielka wynagrodzenie, a wiele z nich polegają na tym dodatkowy dochód. Więc być hojny!
 • W kawiarniach i barach , zawsze jest zwyczajem, aby zostawić kilka monet. Jesteś prawdopodobnie płacąc gotówką i tak, więc zaokrąglić w górę do pełnego euro i jeśli czujesz się hojny, a następnie dodać kolejny.
 • Spośród wszystkich narodowości odwiedzających Francję , Amerykanie zawsze były najwyższe wywrotki, a następnie Niemcy, Brazylijczycy, Hiszpanie, Rosjanie, Brytyjczycy, Francuzi (droga w dół listy, za wstyd!). Ale klienci jak francuscy wydają się być najbardziej nieuprzejmi i najmniej przychylne, gdy są w restauracji, być może usługa następuje garnitur? Włosi są w niezbyt poważnym last.