Restauracja Tipping we Francji i Paryża

Posted on

Restauracja Tipping we Francji i Paryża
Siedząc na tarasie kawiarni chodniku w Paryżu i popijając na Perrier, lub pije lampkę wina podczas oglądania przechodniów to przyjemność wielu podróżnych obiecują sobie doświadczyć. Ale potem przychodzi czek i pytanie, które może być tak najeżona trudnościami: do końca lub nie cynk, i ile?

Oto kilka prostych zasad, których należy przestrzegać.

Czy restauracja rachunek all inclusive?

Inaczej niż w Ameryce, kawiarnie i restauracje w Paryżu i reszta Francji bezpośrednio obejmują opłatę za obsługę 15-procentowy wzrost czeku. Jest to wymagane przez prawo francuskie jako wskazówki są oceniane dla celów podatkowych.

Opłata 15 procent jest jasno wyszczególnione na czeku, na górze podatku TVA (francuska wersja podatku od sprzedaży). Słowa COMPRIS usługa (wskazówka wliczone) wskazują, że końcówka została już wliczona w sumie do zapłaty więc przyjrzyj na rachunku, kiedy nadejdzie.

Dobrą wiadomością jest to, że ceny ocenione w menu są all-inclusive: obejmują one zarówno końcówkę 15 procent, a podatek od sprzedaży. Nie ma ostatniej minuty Unholy zaskoczenie, gdy podano czeku. Co widziałeś w menu jest to, czego się opłata za, bez żadnych ukrytych dodatków.

Więc nie ma dodatkowych wskazówek wtedy?

Dobrze, mała dodatkowa wskazówka jest zawsze mile widziane, oczywiście. Jest to znak, że jesteś zadowolony ze sposobu pan podawane przez kelnera ( garçon w języku francuskim, wymawiane „Gar-son” z „na” brzmiał jak w „trąbić” nie podoba się „syn”). Jest to swego rodzaju „dziękuję” noty. Ale pamiętaj, że nie ma obowiązku tutaj.

Małe dodatkowe wskazówki są również mile widziane, ponieważ idą bezpośrednio do kieszeni kelnera, w przeciwieństwie do opłat końcówki 15 procent, który jest zazwyczaj zgadzały się na koniec dnia i podzielona między wszystkich kelnerów. W niektórych barach, właściciel może nawet zachować całość lub część opłat końcówki i nie wiem, czy to przypadek.

Francuskie prawo nie wymaga, aby opłaty za usługi dystrybucji do kelnerów. Więc kelner nie mogą nawet zobaczyć z niego ani grosza. Ale po raz kolejny, należy pamiętać, że zapłacił swoje długi płacąc czeku, a nie są zobowiązane do dodatkowej końcówki.

Ile powinno być dodatkowa wskazówka?

Dodatkowe wskazówki mogą wynosić od zaledwie kilku centów na kawę lub napój bezalkoholowy, do 1 do 5 euro za obiad lub kolację. Miła i bardzo hojny „Thank You” wynosi od 5 do 10 procent całkowitej check choć jest to niczym niezwykłym. Ale znowu, nie ma obowiązku, a nie reguła niezłomny ile procent idzie.

Jak można prosić o rachunek?

Nie wstydź temat z prośbą o rachunek w języku francuskim. Jest to ‘ dodatek l’, s’il vous warkocz ‘.

Co o składowanie w innych sytuacjach?

Końcówka jest cennym dodatkowy dochód dla ich beneficjentów.

Sprawa w punkcie: taksówkarzy . Przeciętny kierowca zatrudniony przez spółkę kabiny nie zarobić dużą sumę. Jest to w ciągu 10 godzin ciężkiej pracy dziennie. Kilka lat temu, kierowcy taksówek wykorzystywane do pracy 14-15 godzin dziennie, 6 dni w tygodniu, aby pad swoje zarobki. Francuskie prawo zabrania go teraz. Więc im napiwki 5-10 procent swojej taryfy jest hojny.

Jest zwyczajem, aby wskazówka bileterka w Operze . Kilka euro jest w porządku (The usherettes się również zwrócić na sprzedaży programów wieczornych). Daj euro do woźnych w kinie. Był czas, nie tak dawno temu, kiedy usherettes w kinach nie zostały wypłacone w ogóle przez operatorów teatralnych. Żyli tylko na końcówkach. To już nie jest sprawa dzisiaj i są na wynagrodzenia, ale zwykle nie więcej niż płaca minimalna.

Dwa do trzech euro za torbę swojej hotelowy portier jest normą i trochę więcej, jeśli są one bardzo miły i pomocny.

W niektórych drogich restauracji, na koncerty muzyki klasycznej salach lub w dyskotekach, panie w holu zwykle dbać o swoje płaszcze. Jest zwyczajem, aby wskazówka jedno euro dla każdej dużej pozycji po powrocie odebrać swoje rzeczy.

Jeśli wziąć przewodnikiem w muzeum, można zostawić kilka euro do przewodnika podziękować mu za jego przekazywania wiedzy do ciebie.

Jeśli jesteś na wycieczka autokarowa i przewodnik był dobry, pięć euro przyniesie uśmiech.

Podsumowując

Są to wytyczne oparte na tradycji i doświadczeniu. Jednak nie są one ściśle przestrzegane we Francji. Opinia ta odnosi się w Paryżu, a także w innych częściach Francji, gdzie wskazówki będą traktowane jako znak hojności ze strony użytkownika, jak na standardy życia nie są tak wysokie, jak w Paryżu.

To jest to, co naprawdę jest rolnicza: demonstracja hojności i sposób wyrazić zadowolenie z usługi, którą właśnie usług.

Amerykanie mają reputację napiwki dobrze, więc po prostu dodać kilka groszy lub euro, a otrzymasz uśmiech na twojej hojności.