Restoran Kuralları ve Fransa’da Yemek

Posted on

 Restaurant Etiquette and Dining in France

Kahvaltıdan akşam yemeğine 1. Fransız Restoran Yemekler

Fransız öğleyin ve akşam düzgün yeme ve çok nadiren atıştırma, ciddiye yemek alır. Fransız kadınlar can sıkıcı incelik korumak için yönetmek olmasının bir nedeni olabilir.

 • Otel kahvaltı: Kahvaltı otellerde Fransa genelinde hızla geliştirmektedir ve çoğu otel şimdi sadece kahve ve kruvasan önceki tekliften daha çok hizmet vermektedir. Zincir oteller ve orta fiyatlı yerlerde sık sık uygun pişmiş kahvaltı ile bir bütün büfe alırsınız. Tamamı değil sucuk / pastırma / domates tarzı varsa, yumurta haşlanmış alırsınız (gerçi bunları kendiniz kaynar dikkat; Zamanlamayı doğru olsun asla), charcuterie, jambon ve reçel bir dizi.

Eğer yemek odası ya da kahvaltı görünümünü sevmiyorum eğer öyleyse çoğu oteller, kahvaltı için ayrı ayrı ücret unutmayın, kendi kafe seçebilir veya dışında engelleyebilirsiniz. Ama otelde kahvaltıda fiyata bakmak gerekmez; mükemmel bir uygun fiyatlı bir seçim olabilir. Fiyatlar genelde 12 ila 18 avro seviyesinde.

 • Kafe / Bar Sabah: basit birşey, taze sıkılmış meyve suyu, tereyağı ve reçel kruvasan sunan kafe ya da bar deneyin Eğer konum sonra; belki pain au chocolat , kahve fincanları veya sıcak çikolata kase dumanı tüten. Yaz aylarında terasta oturup işe dünyayı izle. Size yaklaşık 10 ila 12 milyon avroya mal olacak.

Eğer tespit ettik kafesinde hiçbir kruvasan varsa, bu bir boulangerie veya pastane gidip geri lekeli o kafede kahve ile yemek için kendi satın almak gayet normal.

 • Öğle yemeği: Fransızca ve iyi restoranlar arasında hızlı dolmaya Öğle önemli öğündür öğlen ve 2pm hizmeti bulma latecomers bittikten ile. Birçok kırsal alanlarda, günün ana yemek olarak kalır. Birçok restoran yapmak uygun fiyatlı set fiyatı öğle yüzden bu normaldir maliyetinin bir kısmını Fransa’nın Michelin yıldızlı yerler denemek için zaman olabilir.
 • Öğleden sonra Çay: Bu Fransız yemek değil, ama yerliler ve yabancı ziyaretçilerin hem bunun için moda yol açtı. O İngiltere’de olduğu ayrıntılı bir yemek ama porselen bardak ve hafif hamur işleri ile narin ilişki değil. Paris’te, Mariage Frères, birkaç şubesi var 1853 yılından bu yana devam ediyor keyifli küçük şirkete ait çay dükkanları biri için kafa.
 • Akşam yemeği: Uzun bir yemek ciddiye alınması bekleyin. Restoranlar aileler ve toplantı arkadaş grupları ile, akşamları yerleri kalabalık ve 6.30 ya da daha fazla, genellikle 7,30 ila açıktır. Küçük kasabalarda, yalnızca bir oturma ve 9 ötesine sunulmaz restoran olabilir; büyük şehirlerde, kat daha esnektir. Birçok restoran dikkate değer ayarlanmış bir yemek sunuyoruz. Benim favorilerimden biri yaklaşık 27 Euro sıcak yemek, bir peynir tabağı ve bir ev tatlı, ölmek için şarküteri dört onbir tabağı getirir Lyon kesinlikle gurme kentinde Café des Federasyonları olduğunu.

Veya sipariş alakart menü (Carte). Üç kursları normdur.

 • Atıştırma : Bir zamanlar, burası bir Fransız kavram değildi; Günümüzde zaman değişti ve olduğu için iyi atıştırmalıklar vardır.

Nerede hızlı ve gelişigüzel yemek: Var bolluk krepçiler hızlı bir tabak (krep hizmet veren yerlerde), pizzacılar ve sandviç barları. Sık kullanılan a, çıtır mösyö veya çıtır bayan (tost peynir ve jambon sandviç). Eğer peynir ve domates, jambon ve peynir, ya da her ne içeride istediğiniz yarıya küçük Baget (uzun ince kabuklu ekmek), olması muhtemeldir bir sandviç sipariş zaman unutmayın. Ama her tereyağı veya margarin dahil olmayacak. Ana alan dışında, en iyi bahis yerel gitmektir boulangerie (fırıncı) ya da patissererie (kek dükkanı) ve hem tuzlu hem tatlı teklifleri onların arasından seçim. Bir Baget satın yarım kesilmiş ve içine çikolata bir levha koymak: Eğer öğleden sonra Aç olsun, Fransız hep yapardı yap.

 • Ve bu unuttu yok harika açık hava pazarları  en iyi yerel malzemelerle, ekmek, peynir, sosis ve Şarküteri satın almak ve büyük bir piknik makyaj yapabilirsiniz.
 • Eğer iseniz Paris ve hızlı bir aperatif veya bir take-away istiyorum, denemek git Fransızın sahibi ve Gregory Marchand, Frenchie denilen mükemmel bitişik restoran ve şarap bar işleten bir üst Fransız şef tarafından çalıştırıldığı. Amerikan Go, Fransızın ilham çekti domuz sandviç, pastırmalı çavdar veya Reuben sandviç gibi sık yerdir. Bu 9 Rue du Nil, Paris 2’de var ve en yakın metro metro 3, Sentier’in veya Réaumur Sébastopol 4 durak ötededir. (İngilizce) web sitesine göz atın .

2. restoran seçimi

Hangi Restoran seçilmelidir?

halk yemek ve şu kolay kurallara uyun ye.

 • Turist tuzakları kaçının her zamanki sık yemeye tatile olmadıklarından, ancak yeni yemekler ve lezzetler denemeye.
 • Büyük konumlar genellikle hedef kitleniz vardır ve en iyi seçenek genellikle olmayan restoranlar ile çevrilidir. Ve kesinlikle bir mutfağı ortak sanki bakmak çok benzer menüler ile restoranlar ile doludur sokakların sakınmak. Sadece içeride Mösyö ve Madam adım atarsam Muhtemelen en iyi değeri sunan istekli garsonlar gerekecek.
 • Kalabalıktan uzak, alın küçük sokaklarda restoran lamine edilmez ve sundukları yemekleri ve üç farklı dilde bir menü cafcaflı Resim olmayan basit bir menü var.
 • İle bu yerlerde ararlar blackboards günün yemekleri ile ya dışında veya içinde duvarlarda asılı, temize çıkma ve onlar satıldı olarak geçti.
 • Bak müşteri – onlar yerliler gibi görünüyor?
 • Fransız sahip katı saat yemek için ama kendinizi saatleri dışında bir şey isteyen bulursanız bir çözümü var. Büyük arayın brasserie (sadece daha büyük kasaba ve şehirlerde ancak cinsinden). Birçok birahaneler (ama hepsi değil; bu güvenmeyin) o kısıtlı bir menü olabilir ama gün boyunca görev yapacak. Ve bir brasserie ziyade istediğin bir ana yemek ise küçük bir restoran seçin; Fransız iyi üç yemek sıkıca inanıyoruz ve bir restoran sipariş sadece bir tabak içinde olup olmadığını popüler olmayacak.

3. yiyecek ve içecek Karar Vermek

Hangi Yemekler Seçilir

 • Her zaman almak iyi bir fikirdir Plat du jour (günün yemek) öğle veya akşam yemeğinde ana yemek için; günlük değişecek ve taze pişmiş olması.
 • Check out yerel lezzetlerden . Şubat Eylül üst ay şunlardır: deniz kenarında iseniz, gerçi ayda bir ‘r’ var iyi zaman istiridye olduğunu unutmayın, kabuklu deniz ve balık yemekleri deneyin. Ya da sadece, taze yerel ve mevsimsel ne garson sormak; sana söylemek için mutluluk olmalıdır.
 • Ancak, taze ürünler kullanılarak iyi yemek garanti edilmemektedir. Birçok restoran hükümet bu konuda bir şeyler yapmış yiyecekleri yeniden ısıtma önceden hazırlanmıştır. 2014 yılında kabul edilen bir yasada yeni bir logo tanıttı – herhangi biri tarafından kullanılması gerekir – bir çatı-kapaklı bir tencereye benzeyen bir ev yapımı çanak hizmet restoranda . Onlar logosu yoksa; Gıda ev yapımı ya da değil fait maison . Fransa’dan başka ne beklenir? 2010 yılında UNESCO theismajor Fransız kültür pratiği onurlandıran bir ‘dünya manevi miras’ Fransız mutfağı ilan etti. UNESCO Fransız gastronomi bir “birey ve grupların hayatlarında en önemli anları kutlayan amaçlayan sosyal özel” olduğunu delared.
 • Fransız gastronomi temsil yabancı turistlerin giderlerin% 13.5 , bu yüzden hükümetin iyi deneyimi teşvik etmek için mantıklı bir adım.
 • Eğer sevgisini varsa peynir , hatta mütevazi restoranlarda Cheeseboard ciddiye alınır Fransa’da büyük bir zaman gerekir. Peynirler açıklar ve onları yemek sırasına onların tavsiye almak için bekleyen personel sor. Ilıman ile başlayın ve güçlü ile bitirmek.
 • Bu ancak bunun yerine çamaşır aşağı claret veya Burgonya, Fransız şimdi seçiyor ile peynirler arasında, iyi bilinen bir gerçektir değil Scotch viski. Yani tarafından tavsiye aşağıdakileri dikkate Paris Match : Bordo keçi peyniri ile 12 yıl eski Glenfiddich; Salers ile Jura (£ 750 şişe) gelen sınırlı sayıda 1984 viski, merkezi Fransa’dan; İsviçre Appenzeller peynirli rokfor, ve Jack Daniel ile Tayvanlı Kavalan viski. Ya da sadece lokanta taşıdıkları kontrol ve sipariş.

Ne içersin?

 • Sizin neyi sommelier anlatmaya endişe etmeyin fiyat aralığı olduğunu. En iyi aşçılar ucuz sonunda iyi bir şarap bulma zorluğu seviyorum ve onların seçim tavsiye etmek oldukça mutlu olacaktır. Fransa’da Eğer üzüm bağları seyrek ve hava şarap için iyi değil arasındadır uzak ve kırsal Auvergne gibi şarap üretim bölgeleri olmayan birkaç bölgelerinden birinde olmadıkça yerel şarapları seçmek her zaman en iyisidir.
 • In Brittany ve Normandy şarabı deneyin olsa oldukça alkollü olabileceğini de unutmayın.
 • Fransa muazzam sayıda küçük tekne bira özellikle Fransa’nın kuzeyinde, böylece restoran çoğu durumda örnekleme değer, bira yerel demlemek savunan bulabilirsiniz.
 • Fransız olacaktır musluk suyu hizmet ; Bir isteyecek sürahi d’eau (su sürahisi).

Fransa’da 4. Restaurant Kuralları, Dos ve Donts

Burada Fransa’da restoranlarda yemek yaparken unutulmaması gereken birkaç kullanışlı ipucu.

 • Masada söylemek biri için beklemek afiyet olsun başlamadan önce. Kimse yaparsa, bunu kendiniz söylemek ve Fransız masa alışkanlıkları bilginiz için bazı övgü kazanmak.
 • yemek değil, tabloda ellerini tutun.
 • Sadece bir çatalla yemek ama sol içinde çatal ve el ve sağ içinde bıçakla vermeyin.
 • Hiçbir yan plaka yoktur (ve genellikle yoktur), o zaman masa örtüsü üzerinde ekmek koydu.
 • Birçok küçük restoranlar ekmek ile tereyağı hizmet etmeyen; Sormak gerekir.
 • sizin için şarap dökmek garson bırakın.
 • Bir köpek çanta için sormayın; Eğer büyük bir tesisi bir Amerikan temalı restoranda olmadıkça o kibar veya olağan olarak değerlendirilmez.

5. Fransa’da restoranlar için Çocuklar alarak

Fransa değişiyor olsa da, yine de çocukların iyi restoranlarda davrandığını olduğu genellikle doğrudur. Uzun menülere kullanılan ve yemek boyunca ebeveynleri ile sessizce oturup çok mutlu.

Bizim Fransız gezileri birinde bir restorana (daha sonra 9 yaşında) küçük oğlunu alarak asla unutmayacağım. iki küçük kız ile bir aile yürüdü dek iyiydi. Onunla oynamak için onlara soran bir flaş ve üzerindeki tabloya oldu. “Önce ben yiyeceğim ve sonra oynayacak.” Ben Fransız çocukların zamanından önce eski olabilir sanmamıştınız eski küçük kız mükemmel İngilizce olarak söyledi, sonra ona baktı.

 • Yiyin açık restoran veya teraslarda , açık hava veya kış aylarında kapalı ya; Çocuklar için çok büyük bir oyalama var.
 • Birçok restoran şimdi özel bir do Çocuk menüsü başka ülkelerde bulmak ortalamanın üzerinde bir kesim olduğunu sabit bir fiyata. Ama çocuğunuz yaparsa değil bu fantezi, sonra ana menüsünde bir tabak yarım porsiyon için sormak; En restoranlar mecbur mutluyuz.
 • You’ll find that children love the habit of putting the bread on the tablecloth if there’s no side plate (which is common in most restaurants, except the high end).
 • Children are good at dishes which intrigue them. I was astonished by my small son who was fairly fussy  at home, only eating what he knew from a definite list of favorites. Snails took a long time – the garlic taste is overwhelming for young palates, though the  look of the snail shells and the art of picking out the meat inside fascinated him. “Yuck” was his first reaction, then “Just wait until I tell my friends at school” followed pretty rapidly.
 • We were on the north coast of France when he first ate mussels. He saw the people on the next table picking up the first mussel, then using the shell to take out and eat the rest, using it like a cross between a knife and a spoon. He has never looked back. Of course it helped that mussels are usually eaten with perfect French fries.
 • And frogs’ legs look the part, but taste just like chicken. They are fussy to eat and are disappearing off many menus, but the story back home is well worth a stab at them if you come across this French specialty.
 • Don’t try foie gras or truffles on your child; it won’t work and it’s horribly expensive!
 • While some families take their children to eat dinner later than 7.30pm; if you’re not used to this, eat in a brasserie which serves food at all hours.
 • What to drink. If you buy a fizzy drink you’ll find it expensive. So go down the French traditional route: ask for a free carafe d’eau (jug of tap water) and un sirop(syrup). While adults might find the French syrups pretty sweet, children love them and the French have been brought up on them. There’s a huge variety to choose from and you might get overwhelmed by the choice (given rapidly by an often busy waiter). So check out beforehand what your child likes. Grenadine and mint? Cherry? Raspberry? The choice is endless.

6. Tipping in French Restaurants

 • Tipping in restaurants is regulated in France with 15% included in the bill. Service compris (service included) will be printed on the bill, along with the TVA (French sales tax). This is done for government tax purposes, and in a good restaurant, the tips will be passed on to the staff. If you think the service has been good, then leave around 5% extra in cash. The trend to leave an extra tip, however, is disappearing and though French waiting staff are paid properly, it’s not a great salary and many of them rely on this extra income. So be generous!
 • In cafés and bars, it is always customary to leave a few coins. You’re probably paying in cash anyway, so round up to the nearest euro and if you’re feeling generous, then add another.
 • Of all the nationalities visiting France, the Americans have always been the highest tippers, followed by the Germans, Brazilians, Spaniards, Russians, British, French (way down the list, for shame!). But as French customers tend to be the rudest and least accommodating when they are in a restaurant, perhaps the service follows suit? The Italians come in a not very respectable last.