Restoran Tipping Prantsusmaa ja Pariisi

Posted on

Restoran Tipping Prantsusmaa ja Pariisi
Istuvad terrassil kõnniteel cafe Pariisis ja jõime kohta Perrier või joogi klaasi veini vaadates möödujad on rõõm palju reisijaid luban ise kogeda. Aga siis tuleb vaadata ja küsimus, mis võib olla nii keerulised: tip või mitte otsa, ja kui palju?

Siin on mõned lihtsad reeglid, mida järgida.

Kas ravintolalaskuunne kõikehõlmav?

Erinevalt Ameerikas, kohvikud ja restoranid Pariisis ja mujal Prantsusmaal otse kuuluvad 15 protsenti teenustasu oma kontrolli. See on vajalik Prantsuse õiguse vihjeid hinnatakse maksustamiseks.

15 protsenti teenustasu on selgelt liigendatud oma kontrolli peal TVA maksu (Prantsuse versioon müügimaksu). Sõnad teenuse compris (tip kaasa) näitavad, et tip on juba lisatud kogu makstakse nii võtta hea pilk arve, kui see saabub.

Hea uudis on see, et hinnad hinnatud menüüdes on kõikehõlmav: need sisaldavad nii 15 protsenti otsa ja müügimaksu. Ei ole viimase hetke õelad üllatus, kui olete andnud oma kontrolli. Mis nägid menüüs on see, mida teil tasuda, mitte mingeid varjatud lisad.

Nii ilma lisatasuta vihjeid siis?

Noh, väike ekstra ots on alati teretulnud, muidugi. See on märk, et sa olid rahul, kuidas sa olid teeninud oma kelner ( Garçon prantsuse, hääldatakse “Gar-poeg”, mille “sees” kõlas nagu “honking” ei meeldi “poeg”). See on omamoodi “Thank You” teadmiseks. Kuid pidage meeles, et sa ei ole kohustatud siin.

Väikese lisatasu vihjeid ka teretulnud, sest nad lähevad otse oma kelner taskud, erinevalt 15 protsenti otsa eest, mis on tavaliselt talletatud kuni lõpus päeval ja jagatakse kõigi kelnerid. Mõnes baarid, omanik võib isegi hoida täielikult või osaliselt otsa eest ja sa ei tea, kas see on nii.

Prantsuse seadus ei nõua, et teenuse tasud jagatakse kelnerid. Nii et teie kelner ei märkagi peenraha ta. Aga veel kord, pea meeles, et oled maksnud oma maksud makstes oma kontrolli ja te ei ole kohustatud ekstra otsa.

Kui palju peaks ekstra otsa olla?

Extra vihjeid võib ulatuda vaid mõne sendi kohvi või karastusjookide, et 1 kuni 5 € eest lõuna- või õhtusööki. Kena ja väga helde “Thank You” on 5 kuni 10 protsenti kogu kontroll kuigi see on ebatavaline. Aga veel kord, ei ole kohustust ja ei kindel reegel nii palju kui protsent läheb.

Kuidas küsida arve?

Ärge häbenege palumist arve prantsuse. See on ” l’Lisaks s’il vous punuma .

Aga ladestamine muudes olukordades?

Tip on väärtuslik lisasissetulekut nende saajatele.

Asjas: taksojuhid . Keskmine juht töötavad kabiini firma ei teeni palju. See on 10 tundi rasket tööd päevas. Paar aastat tagasi, kabiini autojuhid kasutavad tööle 14-15 tundi päevas, 6 päeva nädalas pad üles oma palk. Prantsuse õiguse nüüd keelab seda. Nii ladestamine neid 5-10 protsenti oma piletihind on helde.

On tavapärane, ning lükkas Paikannäyttäjätyttö Opera House . Paar eurot on hea (edaspidi usherettes ka saada makstud müük õhtul programmid). Saada euro uksehoidjad kinos. Oli aeg, mitte nii väga ammu, kui usherettes kinodes ei makstud üldse teatris operaatorid. Nad elasid vihjeid ainult. See ei ole enam nii täna ja nad on palk, kuid tavaliselt mitte rohkem kui miinimumpalk.

Kaks kuni kolm eurot kott oma hotelli portjee on norm ja natuke rohkem, kui nad on väga meeldiv ja kasulik.

Mõnes kallid restoranid, kell klassikalise kontserdid saali või diskoteegid, daamid fuajees tavaliselt hoolitseda oma mantlid. On tavapärane, ning lükkas ühe euro iga suur objekt kui sa tuled tagasi korja oma asjad.

Kui te võtate giidiga muuseumi, võite jätta paar eurot teejuhti tänada teda tekitama oma teadmisi teile.

Kui oled treener tour ja juhend on hea viis eurot toob naeratuse.

Summeerida

Need on suunised, mis põhinevad kohandatud ja kogemusi. Kuid nad ei ole täpselt järgida Prantsusmaal. See nõuanne kehtib Pariisis kui ka mujal Prantsusmaal, kus teie vihjeid loetakse kaubamärgi suuremeelsus oma osa, sest elatustase on mitte nii suur kui Pariisis.

See on see, mida ladestamine on tõesti: meeleavaldus suuremeelsus, ja viis väljendada rahulolu teenuse sa lihtsalt ette.

Ameeriklased on maine ladestamine hästi, nii lihtsalt lisada paar senti või eurodes ja saad naeratus oma suuremeelsust.