Review: Le Moulin Rouge kabaretu v Paríži

Posted on

Review: Le Moulin Rouge kabaretu v Paríži

Pre romantikov, žiadna návšteva mesta svetiel by nebola úplná bez noci v pôvodnej kabarete Moulin Rouge v Paríži. Postavený v roku 1889, klub bol podstatou bohéma, Belle Epoque v Paríži, kde umelci zblížili vyrábať a zúčastniť farebné a avantgardný predstavenie. Moulin Rouge v Paríži inšpirovala desiatky hollywoodskych pocty, z ktorých najnovšia je režisér Baz Luhrmann je 2001 pozlátko fest hrať Nicole Kidman.

Je tiež inšpiráciu pre 19. storočie maliar Henri de Toulouse-Lautrec, ktorého kultový portréty Moulin Rouge umelcov sú dnes uložené v parížskej Musée d’Orsay.

Efektné displej … Alebo Dull Cliche?

Pre všetky jeho očarujúca minulosti, súčasná ponuka na Moulin Rouge je často odmieta ako priemerný, masovo vyrábané záležitosť s krikľavým, neprirodzený výkon, ktorý neodôvodňuje predražené vstupné. Ale keď sa traja z mojich klientov vyjadrili svoj záujem o šou, zvedavosť dostal lepší ma. Bez ďalších okolkov, tu sú niektoré z výhod a nevýhod večer von na kabaret.

Pros :

 • Plyš, priestranné miesto evokuje turn-of-the-storočia v Paríži
 • talentovaní umelci
 • Autentický pocit kabaret

Zápory:

 • Dlhé fronty, napriek výhradám
 • príliš turistov
 • Nahota môže byť urážlivý pre niektorých

Rezervácií a usadzovať sa v

Keď som zavolať až vykonať rezerváciu na ukážku dva dni predtým, než mi bolo povedané prehliadka je plne obsadený ten víkend: prekvapením vzhľadom k tomu, že sme v mimo sezónu (december).

Priateľský recepčný mi radí, aby sa pokúsila znovu deň prehliadky ako zrušenie sú zrejme častejšie. Vzal ju za radu, zabezpečujeme tabuľku pre piatkové nočné show (bez večere) v 11pm. Prichádzame, ako je navrhnuté, o pol hodiny skôr, a ja na okamih ľutovať svojho rozhodnutia. Mile-dlhá fronta na mokrej a veterné bulváru nevykazuje žiadne známky pohybu a demografický je väčšinou unavení turisti.

Avšak, o pol hodiny neskôr, sme uvedení k nášmu stolu a ja sa okamžite prevezený do konca 19. storočia bohémskej Paríža. Plyšová dekor a tlmené osvetlenie vytvárajú dekadentnej atmosféru a veľa romantiky je stále prítomný v klube. Toulouse Lautrec môže mať ťažkosti rozpoznáva, ale my sme vhodne dojem a popíjať naše šampanské, ktorý je súčasťou dohody (dve fľaše pre štyri osoby).

show sa začína

Prehliadka začína veľkolepé fanfár. Dievčatá sú oblečení v skromný korálkové kostýmov a chlapci nosia strieborné obleky. Scéna je dramatický a esteticky napadnutia, ale nie pre prudérnej-počiatočné polovičná nahotu z tanečníc udáva tón celej show. Kým skóre z nedefinovateľný “európskeho” charakteru, texty hudbe sú všetky vo francúzštine.

Tanec akty sú hlavným rysom Moulin Rouge, ale cirkus element čoskoro vychováva svoju hlavu, keď sme sa bavili niektorými celkom oslňujúci akrobacie. pohyby výkonných umelcov sú pôsobivé, ale my cítil únavu v niektorej z akcií – pravdepodobne v dôsledku troch-show-a-denný plán. Tanečníci sa zdá tiež unavený, ale iba na cvičené oko mojej herec spoločníka.

Cirkusové triky zachovať prítomnosť klaunov, žonglérov a talentovaný břichomluvec, ktorý sa podarí livening inak tlmené (a cestovné-unavený) publikum. On zvolí štyri účastníkmi inej národnosti z davu, ktorý sa zdal nacvičené, ale zrejme spontánne.

Bezchybnú choreografií sleduje rôzne obdobia v histórii, vírivý nás prostredníctvom Mayov na Egypťanov v 1940, doplnený hojdačka tanečnice – všetko v živej zobrazení farebných kostýmov a pozitívne hudbu. Musíme počkať, až sa blíži ku koncu prehliadky na tradičnej francúzskej kankán, aj keď, kde sú vysoké kopy ponorené v mori trikolóry.

Prehliadka dosahuje nejaké veľkolepé okamihy. Asi v polovici, javisko ustupuje do nádrže s vodou, kde žena umelec pláva s hadmi.

A väčší ako život finále sa vyznačuje tým, chlpaté ružové kostýmy.

Praktické informácie: Miesto, Kontakty a ako si

 • Adresa:  82 Boulevard de Clichy, 18. okrsku
 • Tel.:  33 (0) 153.098.282
 • Metro:  Blanche (riadok 2)
 • Rezervácia ubytovania:  Jedná sa o vysoko odporúčané, a to najmä v hlavnej sezóne, kedy sedadlá predať rýchlo. Môžete si tiež rezervovať si základné večeru a ukázať obal tu: (book smerovať cez isang). Pre all-inclusive zahŕňajúce večeru a show na MR s prehliadkou Eiffelovej veže.
 • Ceny vstupeniek:  pozri aktuálne ceny a rezervných miest tu 
 • Večerné menu:  francúzsky Kankán Menu; Toulouse-Lautrec Menu; Belle Époque Menu; Obedové menu (vegetariánske jedlá k dispozícii). Ak chcete zobraziť aktuálne ceny ponuky, prejdite na túto stránku na oficiálnych internetových stránkach. 
 • Dress code:  Elegantný, je potrebná semiformal na odeve (žiadne tenisky, tričká, džínsy, šortky, atď)
 • Možnosti platby:  v hotovosti a všetky hlavné kreditné karty sú akceptované
 • Navštívte oficiálne webové stránky (v angličtine)
 • Ostatné:  Photography, fajčenie, pitie a jedlo zakúpené mimo konania sú zakázané

My Final Word

Klišé pretekajú pri súčasnom Moulin Rouge prehliadky a niektorí môžu nájsť to v najlepšom prípade zastarané a v najhoršom prípade útoku. Aby sme boli spravodliví, aj keď to nikdy tvrdí, že je niečo iné, než okázalý návrat k pôvodnému kabaretu Moulin Rouge. Pre podrážděnější kabaretu, možno budete chcieť vyskúšať Champs Elysees založeného na Lido , obľúbený medzi Parížania. Ako skeptik, som zistil, Moulin honosné, gýč a veľmi turista-orientované, ale stále veľmi príjemný a hodnotný večer.

Ak si nie ste odradiť dlhých radoch a turistické cestovné, Moulin Rouge je jednorazový a nezabudnuteľný zážitok.