Rím je Palatine Hill: Kompletný sprievodca

Posted on

 Rím je Palatine Hill: Kompletný sprievodca
Rím je Palatine Hill je jedným z najznámejších “Seven kopci Ríma” -The kopci neďaleko rieky Tiber kde rôzne staroveké osady raz vyvinuté a postupne spojené dohromady, aby vytvorili mesto. Palatin, jeden z kopcov najbližšie k rieke, je tradične považovaný za zakladajúceho miesta v Ríme. Legenda hovorí, že to bolo tu v roku 753 pred naším letopočtom, že Romulus, potom, čo zabil svojho brata Remusa, postavil obranné múry, zriadiť systém vlády a začal dohodu, ktorá by sa rast, aby sa stal najväčšou sila starého západného sveta.

Samozrejme, že pomenoval mesto po sebe.

Palatin Hill je súčasťou hlavnej archeologickej lokalite starovekého Ríma a je priľahlý k Kolosea a Forum Romanum. Napriek tomu sa mnohí návštevníci Ríma vidieť len Koloseum a Forum a preskočiť Palatinu. Sú chýba. Palatin Hill je plná fascinujúcich archeologických vykopávok, a vstup do kopca je súčasťou kombinovanej Forum / Colosseum lístka. Je to vždy oveľa menej navštevovaných než tých ďalších dvoch miestach, takže môže ponúknuť pekný oddych od davov.

Tu sú niektoré z najdôležitejších miest na Palatine kopci, plus informácie o tom, ako k návšteve.

Ako sa dostať na Palatine kopci

Palatin Hill môže byť dosiahnutý od Forum Romanum, od GG po Arch of Titus, akonáhle ste už zadali fórum zo strany Colosseum. Ak ste vstúpili do Forum od Via di Fori Imperiali, uvidíte Palatine hroziace veľký nad fórom, mimo Dom Vestals. Si môžete vziať v pamiatok fóra, ako si hlavu v smere Palatin, môžete naozaj stratiť na ceste.

Naše obľúbené miesto pre vstup Palatinu je z Via di San Gregorio, ktorý sa nachádza južne (vzadu) Colosseum. Výhodou zadanie je, že tam je menej kroky k lezenie, a ak ste kúpili lístok na Palatine, Koloseum a Forum, môžete si ju kúpiť tu. Tam je takmer nikdy čiara, a nebudete musieť čakať na veľmi dlhé fronty na fronte Colosseum vstupeniek.

Ak užívate verejnú dopravu, najbližšia stanica metra je Colosseo (Colosseum) na trase B .. 75. jazdia zo stanice Termini a zastaví sa pri vchode do Via di San Gregorio. A konečne, električky 3 a 8 zastávku na východnej strane Kolosea, na krátku prechádzku do vchodu Palatine.

Upozorní na Palatine kopci

Rovnako ako mnoho ďalších archeologických nálezísk v Ríme Palatine Hill bol pozemok konštantný ľudskej činnosti a vývoja v priebehu mnohých storočí. Výsledkom je, že trosky ležali jeden na hornej strane druhej, a to je často ťažké povedať jednu položku od druhého. Tiež, ako mnoho miest v Ríme, nedostatok popisného značenia robí to náročné vedieť, na čo sa pozeráte. Ak máte veľký záujem o rímskej archeológiu, to stojí za to kúpiť sprievodcu, alebo aspoň dobrú mapu, ktorá ponúka viac informácií na webe.

V opačnom prípade môžete len blúdiť do kopca na voľný čas, teraz zelený priestor a oceniť rozľahlosť tamojších budov.

Ako ste blúdiť, pozrite sa na týchto najdôležitejších miest na Palatine kopci:

 • Cisárskych palácov:  Tento rozsiahly komplex zahŕňa Domus Flavia a Domus Augustana a bol domov rímskych cisárov od čias Augusta do pádu západnej Ríše v AD do 5. storočia bol rozšírený a rekonštruovaný v priebehu celého roka, s a čo dodnes sú fragmenty päť storočí alebo viac z konštrukcie. Medzi hlavné výhody patrí štadión, ktorý môže byť použitý pre konské dostihy, alebo ako súkromné záhrade cisára Domitian a 3. storočí kúpeľov Septimius Severus, postavený počas jedného z posledných veľkých expanziou paláca.
 • Pohľad na Circus Maximus:  Z Palace oblasti, môžete prechádzať až k okraju Palatine kopcami a pozerať sa dole cez Circus Maximus, ohromné trati pod Palatinu. Budete užívať v rovnakom pohľade rímski cisári užil-sledovanej vozby preteky a iné okuliare z tohto vyvýšeného miesta vysoko nad štiepiť.
 • Palatin múzeum:  Toto malé múzeum obsahuje veľké sochy, väčšina z nich vo fragmentoch, nájdené počas vykopávok na Palatinu. Je voľný vstup, užitočné pre rýchle zastavenie, a tam sú toalety aj tu.
 • Domy Augustus a Livia:  cisára Augusta a jeho ženou Líviou mal side-by-side domy na Palatinu. Obaja boli bohato zdobené freskami a mozaikami, z ktorých mnohé zostávajú. V Dome Augusta, môžete dokonca vidieť súkromné štúdium cisárovu, kde on napísal jeho autobiografii, skutkov Božskej Augustus,  v 14 AD Modest chlapa. Môžete navštíviť oba domy na kombinovanú lístok, ale je nutné rezervovať vopred, a lokality uzavrieť často pre konzerváciu a opravy. Ak sa chcete dozvedieť viac, navštívte webové stránky COOP kultúry .
 • The Romuláni Huts:  V blízkosti domov Augustus a Livia, uvidíte znamenia ukazujúce na Casa Romuli . Urobiť odbočku na náprotivnej strane Palatine kopci najbližšie k rieke, a vidíte to, čo zostalo z toho, čo archeológovia veria, je najskoršie miesto ľudského osídlenia na Palatinu. Akonáhle jednoduché kolísať a namazať chaty pokryté slamenými strechami, čo teraz zostáva sú rozmiestniť otvory a nadácie nakrájame na Tufa rockovej posteli. Skupina bytov bola nazvaná “The House of Romulus” -though neexistuje žiadny pevný dôkaz, že Romulus tu kedy žili. Napriek tomu, že predstavujú významný kus najbližší vývoj v Ríme. Z tohto miesta, budete mať tiež krásny výhľad na kupolu baziliky svätého Petra v diaľke.
 • Cryptoporticus:  Tento 130 meter dlhá krytá chodba bola postavená na cisárovi cestovať z jedného paláca do druhého v relatívnom utajení a bezpečí pred počasím a rádoby vrahovia. (To nefungovalo despotického Caligula, ktorý bol údajne zavraždený v tomto koridore v 41 nl) Chodba obsahuje niektoré fragmenty klenuté, vyrezávané stropy, a na horúce slnečného dňa v Ríme, nie je chladnejšie miesto.
 • Farnese Gardens:  Vstavané kardinál Alessandro Farnese v roku 1500, Farnese záhrada bola prvá súkromná botanická záhrada v Európe. Ku zdesenie moderných archeológov, záhrada poistí veľa z toho, čo bolo Palace Tiberius a začleniť niektoré z ruín. Že nejde o nič ako jeho predchádzajúce sláve, na záhrade je stále dosť miesta na prechádzku okolo, a existuje veľa tienistých, trávnatých plôch, kde si môžete oddýchnuť a osviežiť. Uistite sa, že kačice do nymphaeum, umelé jaskyne postavené vyvolať skoršie rímskej stavby. Aj v Farnese záhrady, existuje niekoľko terasy s výhľadom na Forum Romanum, Capitoline kopci a mimo nej. Tieto vyhliadok ponúkajú jedny z najznámejších pohľadov v Ríme a sa nesmiete nechať ujsť.

Plánovanie Vaša návšteva Palatine Hill

Vstup na Palatine kopci je obsiahnutý v kombinovanom vstupenku do Kolosea a Forum Romanum. Vzhľadom k tomu, budete veľmi pravdepodobne chcieť tieto stránky navštívi na do Ríma pre vašu cestu, odporúčame vám vidieť Palatine Hill rovnako. Vstupenky si môžete zakúpiť v predstihu z oficiálnych internetových stránok COOP kultúry  alebo prostredníctvom rôznych predajcov tretích strán. Vstupenky sú € 12 pre dospelých a zadarmo pre tých, ktorí do 18 rokov veku. COOP Kultúra účtuje 2 € za poplatok lístky pre on-line nákupov. Nezabudnite, že v prípade, že nemáte vstupenky v predstihu, môžete ísť do vchodu Via di San Gregorio Palatine Hill a zakúpiť vstupenky s malú alebo žiadnu čakania.

Niekoľko ďalších tipov pre Vašu návštevu:

 • Nosiť dobré vychádzkové topánky.  Pôda pod nohami sa pohybuje od zabalené špiny dráh stmeliť chodníky na nerovnej dlažbe a ciest uvedených v rímskych dobách. Existujú tiež schody v niekoľkých miestach. Tie by mali byť v pomerne dobrom stave pre peších a opotrebenie odolné, pohodlné poltopánky.
 • Priniesť fľašu s vodou. Zvlášť ak navštívite v lete, budete chodiť pod horúcim slnkom, často v oblastiach bez tieňa, takže priniesť plniteľný fľašu s vodou. Existuje niekoľko vodných fontán na Palatine kopci, kde si môžete náplň vášho fľašu, ale nie je tam žiadny balenú vodu na predaj na kopci.
 • Priniesť občerstvenia alebo piknik, ale byť diskrétne. Najmä v blízkosti Farnese záhrady, tam sú lavičky a niekoľko oblastí, kde si môžete PLOP sa na tráve a jedia sendviče, ktoré ste so sebou. Avšak, nie priniesť deku a piknikový kôš a zisťuje, na leňošenie po dobu niekoľkých hodín. Pikniky samo o sebe nie je povolená na Palatine kopci, ale nikto nebude naháňať vás off, keď sa zastaví na pár minút pre rýchle uhryznúť. Všimnite si, že neexistujú žiadne jedlo a pitie predaj na Palatine kopci, takže ak nechcete, aby občerstvenie, čas na Vašu návštevu na pred alebo po obede.
 • Nesnažte sa vidieť všetky tri miesta v jednom dni.  Spojená archeologická oblasť Palatine Hill, Forum Romanum a Koloseum je rozľahlé, preplnené a ohromujúci. Nesnažte sa brať vo všetkých troch miestach v jeden deň, budeš wind up vyčerpaný a nakoniec nebude oceniť to, čo vidíte. Vstupenka je dobré po dobu 24 hodín od okamihu, keď vstúpite do prvej príťažlivosť. Takže, ak ste navštíviť fórum a Palatine kopec prvý deň a vstúpila, napríklad v 10 hodín, môžete vidieť Koloseum druhý deň, tak dlho, ako zadáte do 10 hodín Dôrazne odporúčame rozšíriť svoju návštevu viac ako dva dni.