Rím Udalosti vo februári – čo sa deje v Ríme vo februári?

Posted on

Rím Udalosti vo februári - čo sa deje v Ríme vo februári?
V krásnom Ríme, február je chladno – priemerná teplota maxima sú v polovici päťdesiatych rokov Fahrenheita (13 stupňov Celzia) – a občas daždivé. Ale zástupy sú zvyčajne tenšie, pár slnečných dní môže vykĺznuť, a existuje niekoľko významných festivalov zahriať svoje srdce.

Carnevale (dáta sa líši)

Najdôležitejšie festival v Ríme vo februári je osemdňová dlhý festival Carnevale. Carnevale je taliansky názov pre Mardi Gras, každoročná oslava predchádzajúceho Christian Lenta. Pôstne obdobie je náboženský pozorovania, v ktorom jeho účastníci držať 40 dní pôstu a modlitieb. Táto lehota začína na Popolcovú stredu a končí v nedeľu veľkonočné: run-až pôstne je jedna veľká party, najmä cez víkend tesne pred  Martedi Grasso , alebo tučné utorok, posledný deň osláv.

Termíny Carnevale v Taliansku sa líši podľa oficiálneho vatikánskeho kalendára na Veľkú noc, ale festival počiatočný dátum je vždy medzi 3. februára a marca 9. Akcie sa konajú po celom meste, počnúc úvodným sprievodu na Via del Corso, plná talianskych maškarné masky a prepracované kostýmy. Všetky hlavné námestiach v Ríme Piazza di Spagna, Piazza Navona a Piazza della Repubblica-držať divadelné a detských akcií. Castel Sant’Angelo má obvykle zdobia umelé klzisko pre mid-zimné korčuľovanie.

Carnevale je tiež ospravedlnenie pre deti byť škodlivý, z polievanie priateľov a dospelým s hrsťou konfety, dokonca hádzať surové vajcia a múku na seba. Uvidíte chodníky posiata tisíckami malými kúskami farebné konfety.

Udalosti Počas Carnevale-and After

Piazza del Popolo, kde kedysi došlo k prudkej bez jazdca dostihy, dnes je k dispozícii jazda na dobových kostýmoch prehliadky počas Carnevale, ktoré vyvrcholili v konskej show, kde jazdecké hviezdy a ich kone vykonávať akrobacie, drezúra, a tanec na hudbu. Nájdete tu tiež historické reprodukcie 16.-17. Storočia talianskych hier (v taliančine), s Merry-go-round, bábkové predstavenia a letné tematikou sladkosti.

Všetci účastníci konania končí tučné utorok (tiež známy ako Fašiangový utorok alebo Mardi Gras). Ak máte zostať v Ríme pôstnej nájdete Ríme pokojnejšie, viac reflexné miesto. Stanica cirkvi rozptýlené cez mesto boli vybrané Vatikánom hostiť stretávať masy každý deň pôstu začína o 7:00. Hoci nie sú tam žiadne procesie od kostola ku kostolu, každý kostol má svoj deň, po celú dobu. Počas Svätého týždňa, najkrajšie kostoly v Ríme sú vybrané pre uctievanie, vrátane baziliky Santa Sabina, kde pápež slávi Popolcovou stredou.

Valentína (14. februára)

Valentín je sviatok deň svätého Valentína (Festa di San Valentino alebo La Festa degli Innamorati) v Taliansku. San Valentino bol rímsky kňaz, ktorý žil v Ríme v 3. storočí; Bol skorý kresťan, ktorý si vzal kresťanské páry tajne a bol umučený 14. februára 269. Dnes, moderné Romans osláviť tým, že si navzájom kvety, čokoládu a karty. Mnoho reštaurácií ponúka špeciality s romantické večere pri sviečkach.

Múzeí a ostatných zábavných podujatí v okolí mesta často majú dva-pre-jeden vstupnej ceny, a svetoznáma chocolatier Perugina robí Valentína vydanie svojho rozprávkového Baci čokolády, ktoré uvidíte na predaj po celom svete. Milovníci raz upevnený visiaci rímskeho mosta Ponte Milvio a zahodil kľúč zvečniť svoju lásku. Bohužiaľ, zvyk sa stal príliš populárny a mesto vláda bola nútená prerušiť tisíce na visiacich zámkov a zakázať prax. Ostatné milovníci pamätať Audrey Hepburn a Gregory Peck v 1953 filme Prázdniny v Ríme návštevou filmových lokácií po celom Ríme, vrátane Španielskych schodov, fontány di Trevi, a ústa Pravdy (Bocca della Verita).

Zimný Sales (Saldo)

Obchody v Ríme a zvyšku Talianska pojať obrovské predaja, alebo  Saldo dvakrát ročne, v zime aj v lete. Zimný predaj začal v januári a potrvá do začiatku marca, alebo do zimnej tovar sa predáva-out. To je šanca nabrať obrovské rokuje, najmä pokiaľ ide o módu a doplnky. Výhodné lovci nájdu viac cenovo dostupné obchody lemujúce všetky Via del Corso, stredne až vyššia-end obchodov na Via Cola di Rienzo v blízkosti Vatikánu, a super-high-end značkových obchodov v okolí Via Veneto a Španielskych schodov.

Zatiaľ bez ohľadu na to, ako elegantné obchod, všetci visí von “saldo” podpísať v januári, a môžete nájsť skvelé ceny aj obchodníci sa uvoľnilo miesto pre jarné vydanie.