Roma Antik Forumu ziyaret – Roman Forum ne görmek için

Posted on

Roma Antik Forumu ziyaret - Roman Forum ne görmek için

Roma Forumu’nda En Görülecek yerler

Roma Forumu Roma’nın en önemli turistik biridir. Ama mermer parçaları, zafer kemerler, tapınak kalıntıları ve çeşitli dönemlerden muhtelif diğer antik mimari unsurların bir labirent. Forum’un en önemli yerlerinden bazılarına Bu köhne Colosseum başlayarak, doğudan batıya çalışır. Bu bak Roma Forumu’nun haritasını kalıntıları düzeni hakkında bir fikir edinmek için.

Konstantin Kemeri – Bu muazzam zafer takı sağ antik anfitiyatro dışında Piazza del Colosseo oturur. Kemer 312 AD Milvian Köprüsünde eş imparator Maxentius’a üzerinde zaferin anısına 315 AD Konstantin adandı

Via Sacra – Forum’un binaların çoğu Via Sacra, antik zafer “kutsal” yol boyunca yerleştirilir.

Venüs Tapınağı ve Roma – Venüs ve Roma tanrıçalara adanmış Roma’nın en büyük tapınağı, O Forumu’nun girişine yakın bir yüksek tepe üzerinde oturur ve turistlere erişilemez MS 135 yılında İmparator Hadrian tarafından inşa edilmiştir. Tapınak kalıntıları iyi görünümleri Colosseum içinden bulunmaktadır.

Titus Kemeri – MS 70 yılında Kudüs üzerinde Titus’un zaferini anmak için 82 AD inşa edilen kemer bir menorah ve sunak gibi Roma’nın fetih ganimet, tasvirleri içermektedir. Kemer ayrıca Giuseppe Valadier tarafından 1821 yılında restore edilmiştir; Valadier’de kemerin antik ve modern parçaları arasındaki ayrım yapmak bir bu restorasyon detaylandırma yazıt yanı sıra koyu traverten mermer dahil.

Maxentius Bazilikası – zamanlar devasa bazilika çoğunlukla bir kabuk, sadece kuzey koridor olmaya devam eden taşımaktadır. İmparator Maxentius bazilikanın inşaatı başladı, ancak Bazilika’nın tamamlandığını gördük Konstantin idi. Bu nedenle bu yapı aynı zamanda Constantine’in Basilica olarak bilinir. Şimdi Capitoline Müzelerde Konstantin dev heykel, başlangıçta durdu burasıdır. Bazilikanın büyük dış Via dei Fori Imperiali’de boyunca uzanan bir duvar parçasını oluşturmaktadır. Üzerinde Roma İmparatorluğu’nun genişlemesi gösteren haritalardır.

Vesta Tapınağı – Tanrıça Vesta için küçük bir türbe, MS 4. yüzyılda inşa edilmiş ve kısmen 20. yüzyılın başlarında restore. Türbe İçinde ocağın, Vesta tanrıçası bir sonsuz alev oldu ve bitişiğinde yaşayan Vesta Rahibeleri’nin tarafından eğiliminde.

Vesta Rahibeleri’nin Evi – Bu alan Vesta Tapınağı içinde alev eğiliminde rahibeleri evin kalıntılarını içerir. Dikdörtgen göletler birkaç çevreleyen yaklaşık Vestal kültün yüksek rahibeleri bazı tasvir bir düzine heykeller, başsız birçoğu vardır.

Castor ve Pollux Tapınağı – tanrısı Jüpiter ikiz oğulları 6 AD bugün tarih kalır kalıntıları MÖ 5. yüzyıldan kalma bu noktada bir tapınaktan tapınılırken

Jül Sezar Tapınağı – Birkaç kalıntıları anlatan büyük amcamın vücut yakıldı nokta anısına Augustus tarafından inşa edildi bu tapınağın kalır.

Yerebatan Julia – Bazı merdiven, sütunları ve kaideleri ev hukuk belgelerine inşa edilen Julius Sezar’ın büyük bir bazilika gelen kalırlar.

Yerebatan Aemiia – Bu bina, Via dei Fori Imperiali’de Largo Romolo e Remo kesiştiği, sadece forum giriş kapılarından birinde içeride oturuyor. Yerebatan 179 M.Ö. inşa edilmiş ve ödünç para verme ve siyasetçilerin ve vergi toplayıcıları için bir buluşma yeri olarak kullanılmıştır. Bu 410 MS Roma Sack sırasında Ostrogotlar tarafından yerle bir edildi

Curia – Roma Senatörler Curia, Forum inşa erken binalardan birinde bir araya geldi. Orijinal Curia tahrip ve birkaç kez yeniden inşa ve bugün ayakta bir MS 3. yüzyılda Domitian tarafından yaptırılan birinin bir kopyasıdır edildi

Rostra – Mark Antony, 44 M.Ö. Julius Sezar’ın öldürülmesinin ardından bu antik kürsüden “Arkadaş, Romalılar, hemşehriler” başladı konuşma yaptı

Septimius Severus Kemeri – Forum batı ucundaki Bu çarpıcı zafer takı gücüne İmparator Septimius Severus’un en 10 yıl anısına 203 AD inşa edilmiştir.

Satürn Tapınağı – Sekiz sütun Forum Capitoline Tepesi tarafında yakınında bulunan tanrı Satürn, bu büyük tapınaktan hayatta. Arkeologlar tanrıya bir türbe M.Ö. 5. yüzyıla beri bu alanda var olduğunu düşünüyoruz, ancak bu ikonik kalıntılar pratikte Satürn Tapınağı yanındaki yüzer üç sütun kümesi Vespasianus Tapınağı’na olan MS 4. yüzyılda tarih.

Phocas Sütun – Bizans İmparatoru Phokas onuruna 608 AD dikilen bu tek sütun yerleştirilecek son eserlerinden biridir