Roma Çevreyi Tanıma: Toplu Ulaşıma Kılavuzu

Posted on

 Roma Çevreyi Tanıma: Toplu Ulaşıma Kılavuzu
Roma her yıl İtalyan başkentinde dört yolcu milyonlarca taşımak Metro (metro), otobüs, tramvay ve üç banliyö demiryolu hatları (FS) oluşan geniş bir toplu taşıma sistemine sahiptir. Uygun ve nispeten ucuz yol almak çevrede, işlettiği Roma’nın toplu taşıma, ATAC , Ebedi City’in en popüler turistik bağlanacaktır.

Burada toplu taşıma Roma çevresinde alma hakkında bilmeniz gerekenler.

Roma’nın Kamu Ulaşım binmek nasıl

Roma’nın iç ulaşım sistemi bilet sahipleri verir ve satın alınan bilet üzerinde belirtilen süre içinde tüm şehir ulaştırma ve seyahat geçer. Eğer gidiyor ve zamanlama nerede bağlıdır kullanmayı tercih yöntemi. Örneğin, otobüsler trafikte yakalanmak, ancak otobüsler gibi hızlı hareket eden tramvaylar gibi birçok önemli turistik bölgelere ulaşmak değil, senin de olman gereken yere üç satır metro da gidebilecek kadar geniş olmayabilir . (. Aşağıda her bir yöntemin özgü Devamı üzerinde) kontrol edin ATAC sitesini rotanızı planlamak için.

Toplu Taşımacılığın Yöntemleri

Metro (Metropolitana): Bir (turuncu), B (mavi) ve C (sarı) olmak üzere üç satır oluşur. 73 istasyon durakları ile parça 60 km (37 mil) üzerinde faaliyet gösteren Metro yeraltı (metro) ve yerüstü hem seyahat trenlerin verimli bir sistemdir. Termini İstasyonu, Hatları A ve B orada kesişen ile Metro ana merkezi vardır.

Banliyö trenleri (Bölgesel Devlet Demiryolları veya FS): (Ostia) Roman-Lido, Roma-Giardinetti (dar göstergesi, sokak üzerinde demiryolu) ve (varoşlarında kadar) Roman-Nord: üç banliyö tren hatları da vardır. Eğer şehir sınırları içinde seyahat olan Banliyö hatları sürece, Metro / otobüs / tramvay bilet onur.

Otobüsler: Yavaş hareket eden ancak sık otobüs Roma’nın en önemli caddelerinden kat ve Metro bulmuyor alanları bağlayın. Otobüsün en uzun boylu işaretler bakmak nerede kaldırımda durur durur hangi otobüs belirlemek ve en ya gitmeniz gereken yere yakın durur otobüs hattı (ler) bulmak için. Giderek, dijital işaretler bir durakta gelmesi planlanan otobüslerin dizi listesi, bu yüzden size Otobüs beklemek gerekir ne kadar bileceksiniz.

Roma merkezinde büyük otobüs depoları ve olanları Piazza Venezia yer almaktadır gezi için güvenmek en muhtemel Termini istasyonu önünde, (Vittoriano’ya anıtının sağında en durakları ile). Vatikan Müzeleri önünde, (Castel Sant ‘de) Borgo / Piazza Pia veya Piazza del Risorgimento de Vatikan durağında giden çoğu otobüsler.

Tramvay: Altı tramvay hatları Roma’ya çalıştırın ve belli bir eski okul cazibesi var. Tramvay durakları yoğun sokakları ortasında yükseltilmiş platformlarda genellikle, bu nedenle ya bu platformlar almak işaretli yaya yaya geçitleri kullanmaya dikkat edin. Onlar otobüslere biraz daha güzel ve daha temiz olduğunu, ancak bu şehir merkezine götürür yoktur ve herhangi bir büyük turistik mekanlarının yakınında çalışmaz, bu yüzden gezi için en iyi bahis değiliz.

kalabalık ve kronik programın gerisinde olmasına rağmen, çoğunlukla, Roma’nın otobüs, tramvay ve banliyö trenleri, güvenilir ve yüksek verimlidir.

Biletler & Ücretler

Nasıl Satın: Roma, herhangi toplu taşıma binmeden önce bir bilet olmalıdır. Eğer BIT bilet (satın alabilirsiniz birkaç yer vardır biglietti de, kahve barlarda, istasyonlardaki kiosklar dahil), tabacchi (tütün mağazaları) ve büfelerde ( edicole ). Ayrıca online olarak bölgesel ve şehirlerarası tren biletleri satın alabilirsiniz TRENITALIA ve Italo ve üzeri otobüs / tramvay / banliyö demiryolu biletleri MyCicero app . Kredi kartı ile satın çevrimiçi otomatik bilet makineleri veya yapılabilir, ancak tek bir bilet satın alırken, nakit gereklidir.

Nasıl Kullanılır: girip çıkarken Metro günü, bilet otomatik bilet bariyerleri içine yerleştirilir. Otobüslerde, tramvay ve banliyö demiryolu yolcu aracın içinde sarı bilet makineleri birinde biletini doğrulamak gerekir. Trene biniyor önce, parça girişleri yakın yeşil doğrulama makineleri bulabilirsiniz. Çoğu operatör bugün Dolayısıyla bu durumda, doğrulamak için gerek yoktur, akıllı telefonlarda temassız ödeme kabul. Ama kağıt bilet ezilememesiydi yukarı € 55 ve para cezası ile sonuçlanabilir.

Ücretler:  Roma’daki tüm toplu taşıma araçlarında Rides € 1.50 maliyet. Çocuklar 10 ve ücretsiz olarak binmek altında bir yetişkin eşliğinde.

İndirim Ücretler: toplu taşıma geçer İndirimli sen giderken ödeyerek daha iyi değer sağlayarak, ziyaretçiler için tavsiye edilir. Satın alma herhangi metro istasyonu, tütün dükkanı veya gazete bayii otomatlar de geçer. Orada SMS (Akıllı telefonunuza gönderilen metin) tarafından bilet satın almak için bir yol, ama bir İtalyan telefon numarası yoksa, bu seçeneği önermiyoruz. Roman 24H (1 günlük) € 7 maliyeti; Roma 48H (2 gün) € 12.50; ve Roman 72H (3 günlük) € 18 için de geçerli. (7 takvim günü için iyi) € 24 için bir haftalık bilet (CIS) da var.

Roma’nın Toplu Ulaşıma Hakkında Temel Bilgiler

 • Saat: Otobüs, tramvay ve banliyö trenleri sınırlı gece otobüsü ile gece yarısına kadar 05:30 saatleri arasında günlük olarak hizmet veren. Metro Cuma ve Pazar (Cumartesi günleri 1:30 am kadar) üzerinden 11:30, Pazartesi 05:30 saatleri arasında açıktır.
 • Anahtar Yollar: turist için bazı önemli otobüs güzergahları: 40 (St. Peter), 60 (Colosseum), 62 (İspanyol Merdivenleri), 64 (Vatikan), 81 (Circus Maximus), H ve tramvay 8 (Trastevere).
 • Hizmet Uyarıları: herhangi bir büyük şehir gibi, hizmet kesintileri meydana gelir. İtalya’da, bir genel veya ulaştırma grevi (yaşamaya oldukça mümkündür sciopero konaklamanız sırasında). Yaklaşan aksamalar gitmek haberdar haberleri almak için MIT.gov .
 • Transferler:  Metro ve FS trenlerde biletleri ancak, otobüsler tek sürüş için sadece iyi ve tramvaylar bir 100 dakikalık süre içinde istediğiniz kadar birçok kez transfer edelim.

Diğer Transit Seçenekleri

ana turistik çoğu tarihi merkezinde yer alan, ancak papalık saraylar, bahçeler, mezarlıklar, parklar ve göller gibi birçok önemli mekanlara daha uzak mesafelere bulunmaktadır. Birçok Metro ve / veya otobüs bir arada alarak ulaşılabilir, ancak diğerleri almak zordur. İşte Bilmeniz gereken birkaç alternatif transit seçeneklerdir.

Kiralık Araçlar Scooter

Eğlenceli ve Roma almak için kolay bir yol arayanlar için, Scooterino bir olan uygulama bir sürücü ve sadece yukarı-back atlayıp gitmek istediğiniz nereye götüreceğim sizi almaya fazladan kask gönderir. De elektrikli bisiklet, elektrikli scooter, benzinli scooter ve kiralık bağbozumu Vespalar sunuyoruz şehirdeki çeşitli şirketler de vardır.

Eğer motorlu scooter (kiralama yapıyorsanız motorino kendinizi pilot), geçerli bir ehliyet (özel lisans 125cc kadar gereklidir) olması gerekir. Verilen Roma’nın telaşlı ve genellikle hızlı hareket eden trafik ve korkusuz sürücüleri, size bir motosiklet işletim katı deneyime sahip öneriyoruz. Not: Bir kask giyen kanunla gereklidir.

Bisikletler Kiralama

Sen insan gücüyle çalışan karayolu bisiklet, dağ bisikleti, trekking bisiklet, e-bisiklet, hız bisiklet ve tandem bisiklet kiralayabilirsiniz. deneyiminin en iyi şekilde bir bisiklet turu katılmadan düşünün.

taksiler

Roma’nın resmi kabinler, beyaz kapılarda basılmış bir çatıda “taksi” işareti ve lisans numarası var. Sokakta taksiler dolu olamaz, ama aşağıda Roma’da bir taksi alabilirsiniz diğer yolları açıklanmaktadır:

 • şehir boyunca dağılmış belirlenen taksi standları birine gidin. Sen büyük meydanlara, istasyonda dışında saflarına bulmak ve popüler turistik mekanlara etrafında edeceğiz.
 • doğrudan taksi şirketten telefonla bir taksi sipariş edin.
 • Bir pikap düzenleyin MyTaxi app . Bu bir istek ve bulunduğunuz yere koymak ki Uber gibi bir çok çalışır ve sizi almaya en yakın taksi gönderir.

Şöyle Taksiler oranları 7 den (km başına) € 2.80 Pazar günleri ve resmi tatil günlerinde 10 de: € 4. 10 pm ve 5:30 am, € 5.80 arasında Geceleri. Termini tren istasyonu gidiyorsan, bir € 2 ücretli artı bagajında gitmek zorunda bagaj birim başına 1 € ücret var. İçinde ya da (geldiğinde değil) biri için çağrı anda aldığımda Ücretler başlar.

Araç Paylaşımı Uygulamaları

Roma’da, Uber sadece UberX ve UberPOOL (van) hizmetini çalıştırmak için izin verilir. Sürücüler taksiler kullanmaktan daha önemli ölçüde daha pahalı hale bir şehir arabası NCC lisansı sahip olmaları gerekmektedir.

Araba kiralama

Eğer ulusal demiryolu sistemi tarafından bağlı olmayan diğer hedeflere Roma’dan sürücü planlıyoruz sürece, Roma’da sürüş önlemek önerilir. Sadece pahalı (gaz maliyetleri galon başına yaklaşık $ 8 eşit litre başına kadar 2 €), ancak sokak park şehir kötü işaretlenmiş, tek yönlü caddelerin dolu, kıt ve trafik cezaları dik olabilir.

İtalya’da bir araba kiralamak için baştan 21 yaşında olmalı ve en az bir yıl boyunca bir ehliyet tuttu. AB dışından ziyaret, size ev ayrılmadan önce başvurmak gerekir Uluslararası Sürücü Belgesi (IDP), sahip olduğu gerekebilir. Ayrıntılar için lütfen yerel otomobil derneği ile kontrol edin.

Havalimanından Roma’ya Başlarken

Roma’nın metropol alanı ve Lazio, Umbria ve Toskana çevreleyen bölgeleri hizmet iki havaalanı vardır. Ayrıca, Leonardo da Vinci Havaalanı olarak bilinen Fiumicino (FCO), uzun mesafeli uçuşlar tarafından sunulan bir büyük, uluslararası merkezidir. İkinci ve İtalya ve Avrupa’da şehirlerden uçmak bütçe havayolları tarafından çoğunlukla sunulmaktadır Ciampino (CIO) vardır.

(Tarihi merkezinde) Roma Termini ve (sadece duvarları dışında) Roma Tiburtina: tren ve otobüs ile Havaalanı transferleri Roma’nın iki ana tren istasyonlarından birine gezginler alır. Her iki tren istasyonuna Roma kilit noktalara bağlayan geçiş alanları vardır.

Fiumicino Havaalanı: 31 km (22 mil) Roma, ana tren istasyonu, Roma Termini almak için en kolay ve hızlı yolu merkezinden yer alan Leonardo Express, doğrudan mekik tren alarak gereğidir. Havaalanının tren istasyonundan her 20 dakika kadar hareketle, tren € 14 tek yön ücreti. Otobüs operatörleri bir dizi 45 dakikalık yolculuk için € 6-7 civarında fiyatlarla birlikte şehre ekonomik bir seçenek sunar. Eğer taksiye tercih ediyorsa (Aurelian duvarları içinde herhangi bir yere kadar) € 48 arasında sabit bir oran ücret ama bagaj ve ekstra yolcu ek ücretler ekleyebilir.

Ciampino Havaalanı: Bu havaalanı, Roma şehir merkezine 15 km (9 mil) çeşitli şehir içi transfer seçenekleri Ancak doğrudan tren seferleri var sunmaktadır. Havaalanı otobüsleri tarafından işletilen COTRAL , Terravision , Roman Havaalanı Otobüs ve Sit € 6 ve € 7 arasında maliyet sürmek ile. Yolculuk trafiğe bağlı yaklaşık 30-40 dakika sürer. (Her yerde Aurelian’ın duvarları içinde) sabit oranlı taksi ücreti bagaj ve ekstra yolcu ücretleri içermeyen € 30 olduğunu.

Roma’nın Toplu Taşıma Sistemi Erişilebilirlik

 • Metro Hattı 39 trenler hoparlör durdurma alarmlar ve otomatik kapı açma sistemleri ile birlikte tekerlekli sandalyeler için imkanlar sağlayan engelli biniciler için en servisleri vardır. Birçok durur görme engelliler için asansör ve / veya adaptions ile donatılmıştır.
 • Tüm ana kentsel hatlarda dolaşan engelli yolcular için otobüsler ancak şu anda, tüm durakları yükseklik sorunlarını frenlemek nedeniyle erişilebilir vardır.
 • Tramvay Hattı 8 (Casaletto – Torre Argentina) tamamen erişilebilir. Daha fazla bilgi için gidin ATAC internet sitesinde.

Roma Çevreyi Tanıma için ek ipuçları

 • kalabalık metro otomobil ve otobüslerde yankesici karşı dikkatli olun.
 • Google haritaları ve benzeri navigasyon uygulamalarından yararlanın Mouversi .
 • değil ruhsatlı, beyaz taksi bir sürücüsünden bir yolculuk kabul etmeyin.
 • Roma yürüyerek ulaşılabilir tuş konumlar ile çok yapılabilen bir şehirdir.