Roma Etkinlik Takvimi – Ay-By-Ay Roma’da Etkinlikler Rehberi

Posted on

Roma Etkinlik Takvimi - Ay-By-Ay Roma'da Etkinlikler Rehberi
hep orada bir şeyler oluyor çünkü Turistler Roma olayları yılın herhangi bir zamanında bulabilirsiniz. Paskalya turistler için popüler bir zaman olmasına rağmen, hatta en tecrübeli Gezgin entrika laik ve kültür etkinlikleriyle bol.

İşte dünyanın en büyüleyici şehirlerinden birinde büyük olaylarından bazılarının bir ay tarafından aylık liste.

Ocak: Yılbaşı ve St Anthony Günü

Yılbaşı İtalya’da ulusal bayramdır. Romalılar Yılbaşı şenlikleri kurtarmak böylece Çoğu mağaza, müze, restoran ve diğer hizmetler kapatılacak.

6 Ocak Epifani ve Befana olduğunu. Epifani resmen onikinci Noel günü ve İtalyan çocuk, La Befana, iyi bir cadı gelişini kutlamak hangi biridir. In Vatikan ortaçağ kıyafetli yüzlerce insanın bir alayı Epifani için Aziz Petrus Bazilikası bir sabah kütlesini diyor Papa için sembolik hediyeler taşıyan, Vatikan’a giden geniş bir cadde boyunca yürür.

17 Ocak Aziz Antuan Günü (Festa di San Antonio Abate) ‘dir. bayram kasap, evcil hayvanlar, sepet makinesi ve mezar kazıcılar koruyucu azizi kutluyor. Roma’da, bu bayram günü Esquiline Tepesi’nde Sant’Antonio Abate kilise ve bu gün yakınlardaki Piazza Sant’Eusebio gerçekleşir eşlik geleneksel “Canavarlar Blessing” nde kutlanmaktadır.

Şubat: Carnevale Başlangıcı

Her iki gibi Roma’daki olmak Paskalya, en heyecan verici zamanlarda arasındadır Lent ve Carnevale gibi erken Şubat 3. Carnevale olarak başlayabilir ve Lent başında tarihte öncesi YAvan şenlikleri (Carnevale) ve dini alayı bağlı Ash Çarşamba günü başlayacak olan sermaye ve Vatikan geleneğin bir parçasıdır. Roma’da Carnevale olaylar çok olay Piazza del Popolo yer alarak, on gün fiili Carnevale tarihinden önce başlayacak.

Mart: Kadınlar Günü ve Maratona di Roma

Festa Della Donna ya Kadınlar Günü Roma’da 8. Restoranlar tipik özel Kadınlar Günü menüler Mart’ta kutlanır.

14 Mart günü, yine Mart, Roman’ın işareti onun heykeli yakınında, Roma Forumu Julius Sezar’ın ölümünün yıldönümü Ides olarak da bilinir.

Genellikle Mart veya Nisan ayında düşen paskalya, Hıristiyan kilisesinde İsa’nın ölümünü ve dirilişini işaretlemenin birçok dini olaylarla, Roma ve Vatikan yılın en yoğun zamanlardan biri. olaylar Aziz Peter Meydanı’nda Paskalya Mass ile sonuçlanacak.

Ardından daha sonra Mart ayında, yıllık Maratona di Roma (Roma Maraton) antik şehrin en ünlü anıtlarından geçmiş rayları alan bir kursla, kentte gerçekleşir.

Nisan: İlkbahar ve Roma Kuruluşu

Paskalya, Paskalya ertesi günü, La Pasquetta gibi, aynı zamanda Roma’da ulusal bayramdır. Birçok Romalılar şehir dışına günlük geziler ya da piknik ile kutlamak ve günü Tiber Nehri havai fişek ile biter.

Festa della Primavera, baharın başlangıcıdır bir festival, pembe açelya yüzlerce süslenmiş İspanyol Merdivenleri görür. Nisan ayı ortasında, Romalılar Settimana della Kültür Cultura veya Hafta işaretler. Milli müzeler ve arkeolojik alanlar ücretsiz giriş ve açık olabilir normalde halka açık olmayan bazı siteler var.

Roma (Roma Doğum Günü) Kurucu Roma veya Nisan 21. yakınında kutlanır ikizler Romulus ve 753 M.Ö. Remus tarafından kurulduğu söylenir. Colosseum’da gladyatör ekranlara içeren özel olaylar, festivaller parçasıdır.

Ve 25 Nisan, Romalılar Kurtuluş Günü, gün İtalya Dünya Savaşı sonunda kurtuldu işaretleyin. Hatıra törenleri Quirinale Sarayı ve şehir ve ülke genelinde diğer yerlerde yapılmaktadır.

Mayıs: İşçi Bayramı ve İtalyan Aç

Primo Maggio, 1 Mayıs İşçi Bayramı, işçi kutlama işaretleme İtalya’da ulusal bayramdır. Orada Piazza San Giovanni in bir konser var ve genellikle, protesto yanı mitingler. Çoğu site ve müzeler kapalı, ama şehir içinde ve çevresinde açık hava bazı sitelerin almak için iyi bir gün.

O gün Vatikan bir rehberli tur koordine edebilir eğer İsviçreli Muhafızlar yeni bir grup Vatikan’da her 6 Mayıs genel halk bu törene davet edilmez 1506 yılında Roma çuvalı işaretler tarihini yemin, ancak , sen küfür-in bir belirti yakalamak mümkün olabilir.

Bazen erken veya Mayıs ayı ortasında, Roma da İtalya Açık olarak bilinen hafta Toprak Italia, Stadio Olimpico tenis kortlarında ev sahipliği yapmaktadır. Bu dokuz günlük, toprak kort olay Grand Slam turnuvası Fransa Açık öncesi büyük tenis turnuvası ve birçok önemli tenisçiler çekiyor.

Haziran: Cumhuriyet Günü ve Corpus Domini

Cumhuriyet Bayramı veya Festa della Repubblica Bu büyük ulusal bayram İtalya Cumhuriyet oldu 1946 yılında tarihini anısına diğer ülkelerde Kurtuluş Günleri ile benzerlik göstermektedir Haziran 2. kutlanır. Büyük bir geçit Quirinale Bahçeleri’nde müzik izledi, Via dei Fori Imperiali’de üzerinde tutulur.

Romalılar 29 Haziran’da Corpus 60 gün Paskalya sonra Domini, 23 Haziran tarihinde St. John (San Giovanni) Bayramı ve Aziz Peter ve Paul Day dahil, Haziran ayında sayısız dini bayramları kutlamak.

Temmuz: Expo Tevere ve Festa dei Noantri

adil Tevere sanat ve zanaat esnaf gıda ile Ponte Cavour Ponte Sant’Angelo’dan Tiber kıyısında uzanan Expo şaraplar, zeytin yağları ve sirke satmak duruyor. Bu Temmuz ortasında erken planlanan ve otantik Roma mallar satın almak turistler için mükemmel bir yerdir ediyor.

Temmuz ayının son iki hafta boyunca, ( “biz dinlenmesi için Festivali” olarak çevirir) Festa dei Noantri Santa Maria del Carmine Bayramı etrafında, kutlanmaktadır. Bu çok yerel festivali el yapımı şıklık süslenmiş Santa Maria heykelini, Trastevere mahallede kilise kilise etrafında taşındı ve bantları ve dini hacılar eşlik ediyor görür.

Temmuz ve Ağustos boyunca, Castel Sant ve Roma’nın kareler ve parklar ve Caracalla antik Hamamları dahil diğer açık hava mekanları, müzik konserleri olacak.

Ağustos: Festa Della Madonna Della Neve

Festa della Madonna Della Neve ( “Kar Madonna”), Santa Maria Maggiore kilise inşa sadık sinyalizasyon, 4. yüzyılda düştü mucizevi Ağustos kar efsanesini kutluyor. Olayın bir canlandırma yapay kar ve özel bir ses ve ışık gösterisi ile gerçekleştirilmektedir.

En İtalyanlar için yaz tatili geleneksel başlangıcı Varsayım dini tatile denk Ferragosto olduğunu, bu gün dans ve müzik festivalleri vardır Ağustos 15..

Eylül: Sagra dell’Uva ve Futbol

Yaz sıcakları açık hava etkinlikleri biraz daha keyifli ve halka açık yerlerde biraz daha az kalabalık turist yapım Eylül ayında azalmaya başlar. Eylül başında, Sagra dell’Uva (Üzüm Festivali) olarak bilinen hasat festivali Forum Konstantin Bazilikası yapılıyor. Bu tatil sırasında, Romalılar üzüm ve satışı şarap büyük kile ile üzüm, İtalyan tarımın büyük bir parçası olan bir yiyecek, kutluyoruz.

Ve erken Eylül de futbol (futbol) sezon başlangıcıdır. AS Roma ve SS Lazio Stadio Olimpico oynarken alanını paylaşan rakiplerini: Roma iki takım var. Oyun Pazar günleri düzenlenmektedir.

Geç Eylül Roma’nın sayısız sanat, el sanatları ve antika fuarlarına görür.

Ekim: St. Francis Bayramı ve Roma Caz Festivali

Ekim ayında, Roma büyük bir dini kutlama ile birlikte, sanat ve tiyatro etkinlikleri birçok görür. St Francis Assisi Bayramı, 3 Ekim’de, Umbria azizin ölümünün 1226 yıldönümüdür. Romalılar çelenk-döşeme Laterano’daki San Giovanni Bazilikası yakınında ile kutluyoruz.

1976 yılından bu yana, Roma Caz Festivali dünyanın dört bir yanından gelen caz müzisyenlerinden bazılarını çekti. Yaz aylarında yapılacak kullanılan ancak Auditorium Parco Della Musica, Ekim ayı sonunda şimdi.

Kasım: Azizler Günü ve Europa Festivali

İtalyanlar mezarları ve mezarlıkları ziyaret ederek ölen sevdiklerini hatırlıyorum 1 Kasım günü, All Saints resmi tatildir.

Roman Europa Festivali, Kasım ayı boyunca devam etmektedir. Program performans sanatı, çağdaş dans, tiyatro, müzik ve film çok çeşitli vardır. Ve Kasım ayı ortasında genç ama gelişen Uluslararası Roma Film Festivali Auditorium Parco Della Musica gerçekleşir.

22 Kasım günü, Romalılar Trastevere’deki Santa Cecilia St. Cecilia Bayramı kutluyoruz.

Aralık: Noel ve Hannukkah

Hanuka sırasında Roma’nın büyük bir Musevi cemaatinin dev Menorah mumlar her akşam yanıyor Piazza Barberini, bakıyoruz.

Noel pazarları el yapımı hediyeler, el sanatları ve muamele satışı başlarken Roma’da yılbaşı, Aralık ayı başında başlar. Piazza del Popolo yakınında Sala del Bramante’nin içinde doğuş ekran dünyadan doğuş sahneleri özellikleri.

8 Aralık günü, Meryem’in hamile bayram Pope Trinita dei Monti Kilisesi önünde Colonna dell’Immacolata çelenk bırakır Piazza di Spagna, Vatikan’dan bir karavan açar.

Noel arifesi doğuş görüntüler geleneksel bebek İsa’yı ekleyerek tamamlanır ya da Aziz Petrus Meydanı’nda hayat boyutunda doğuş olarak açıkladı zaman gecedir. Noel Günü, birçok işletme kapalı, ama Aziz Petrus Bazilikası, gece yarısı kitle bile Hristiyanları pratik vardır olanlar için eşsiz bir Roma deneyimdir.

Ve tüm dünyada olduğu gibi, Aziz Sylvester Bayramı (San Silvestro) denk yılbaşı, Roma’daki tantanalı bir şekilde kutlanır. Piazza del Popolo müzik, dans ve havai fişek ile şehrin en büyük kamu kutlama vardır.