Roma Eylül: Hava, paketi ne ve ne görmek için

Posted on

 Roma Eylül: Hava, paketi ne ve ne görmek için
Eylül, yaz tatili ve okula geri gitmeden çocuklar dönen Romalılar görür, ancak İtalyan yaz ısı ve turistik kalabalıklar dinmeye başladıkça, Roma şehir yavaş yavaş yapılacaklar ile buzz başlar. Roma’nın kültürel takvim yılı bu zamanda paketlenmiş olmasa da, Isola Del Cinema, Stadio Olimpico futbol oyunları ve Roman festivali Taste dahil Eylül’de gerçekleşen birkaç ilginç olaylar ve festivaller vardır.

Eylül ayında Roma Hava

ayın en çok boyunca geceleri alt 60’lara gündüz alt 80’li arasında değişen ortalama sıcaklıklar ile Eylül ayında Roma hava şehir tüm yıl yaşar bazı iyi olabilir. Ancak sıcaklıklar ay ilerledikçe düşmeye başlar, gece alçak Eylül sonuna kadar üst 40’lı içine düşebilir.

  • Ortalama yüksek: 81 derece Fahrenheit (27 santigrat derece)
  • Ortalama düşük: 61 derece Fahrenheit (16 ° C)

Bu arada, yakındaki Akdeniz Elinden tatile bir dalış için büyük bir zaman yapım ay için 75 derece Fahrenheit (24 derece Santigrat), ortalama sıcaklığa sahiptir. Eylül ayının altı gün boyunca yağış biraz üzerinde 40 milimetre (1.5 inç) almak aynı zamanda şehrin en kurak ay biridir çünkü bu özellikle doğrudur.

Ne Pakete

Akdeniz iklimi sayesinde, Eylül ayında Roma’ya gezisi sırasında rahat kalmak için birçok katmanı paketi gerekmez. Daha yüksek gündüz sıcaklıkları ve gece alçak barındırmak ve sıcaklıklar bir yağmur fırtınası sırasında açılan davada hafif bir ceket getirmek için şort, tişört, pantolon ve uzun kollu gömlek bol getir. Ayrıca rahat ayakkabılar, Beachwear ve belki de size yolculuk sırasında ne tür planların bağlı dişli yürüyüş getirmek isteyeceksiniz.

Roma Eylül Olayları

Şehir genelinde sanat ve el fuarlara katılıyor için açık ekranda film izlemek itibaren Eylül ayında Roma’da yapılacak eğlenceli şeyler hiçbir sıkıntısı var. Yaz turist throngs şehri bırakmış olabilir ve yerel okul çocukları çoğunlukla çalışmalara döndü olsa da, hala tüm ay uzun harika olayların bol bulabilirsiniz.

Isola Del Sineması’nda Film İzle

Geniş ekran filmler parçası olarak yaz aylarında hemen hemen her gece Tiberina Adası’nda Isola Del Cinema sırasında açık havada gösterilmektedir Estate Romana da konserler, tiyatro ve diğer kültürel etkinlikleri içeren veya Roma yaz.

İtalyan sinemasının bu kutlama sırasında, her iki efsanevi ve gelişmekte olan film yapımcıları tarafından yapılan film izleyebilirsiniz. Eğer bu heyecan verici yaz filmi ve konser serisinin eylemin tüm kaçırmak istemiyorsanız erken eğer Roma’ya kafa isteyebilirsiniz Bununla birlikte, 2019 yılında olayın son günü, 1 Eylül olduğunu.

Bir Stadio Olimpico Futbol Oyunu Katılacak

Avrupalılar İtalyanca “calcio” olarak bilinen kendi futbol, sevgi ve şehir iki futbol takımlarına ev sahipliği çünkü Romalılar sporun bir çift doz almak:  AS Roma  (kızıl ve altın) ve  SS Lazio  (bebek mavi ve beyaz) . Bu takımlar birbirlerine düşman olmalarına rağmen bir futbol stadyumu paylaşırlar, 70.000 koltuklu Stadio Olimpico dünyanın en ünlü spor tesislerinin biridir.

tükendi Değilse, genellikle Pazar günleri meydana oyunlar için bilet, şehir boyunca takımların resmi mağaza stadyumda, telefonla, çevrimiçi olarak satın veya en edilebilir. En azılı hayranların dışında hepsi “ultra” taraftarların stadyum-alemin Curva Nord ve Curva Sud bölümleri kaçınmalısınız, bu alanlar korkutucu kabadayı alabilirsiniz ve kesinlikle çocuklara uygun değildir.

Gay Village Sokak Fuarı keşfedin

LGBTQ sakinleri, ziyaretçileri ve onların müttefikleri için Roma’nın Gay Village Testaccio mahalle erken sonundan eylül Mayıs çalıştıran bir kutlama sokak adil. Müzik, dans ve yiyecek ve içecekler kabinleri tüm festival atmosfere katkıda bulunmaktadır.

1 Eylül’de ya yakın, Gay Village genellikle DJ’ler, dans ve içme ile Imperium Festivali’ne ev sahipliği yaptı ancak etkinlik tarihi öylesine kontrol etmeyi unutmayın yıldan yıla değişir resmi Imperium Festivali web sitesine gezi planı önce.

Yapma veya Sanat ve El Sanatları Fuarları de Something satın

everal sanat ve zanaat fuarlar Eylül ayında Roma’da gerçekleşecek. Via Margutta, film yönetmeni Federico Fellini de ev sahipliği yapmış ve “Roman Holiday” parçaları nerede çekildi kalça ve yüksek sanat stüdyoları tanınıyor bir alanın cadde boyunca bir sanat fuarı var. Genellikle Eylül ayının son hafta Piazza Navona yakınında Via dell’Orso başka el sanatları fuarı var.

RomaEuropa Festivali’nde içinde kendinizi

Eylül ayı sonlarında başlayarak,  RomaEuropa Festivali kesme-kenar kent genelinde mekanlarda dans, tiyatro, müzik ve filmin yerel ve uluslararası performansları yanı sıra görsel sanatlar teçhizatları mevcuttur.

2019 yılında RomaEuropa Festivali 24 Kasım aracılığıyla 17 Eylül arasında gerçekleşecek ve Akram Khan, Lia Rodrigues Milo Rau, Bruno Beltrao, Pascale Marthine Tayou ve Cyril Teste performanslar da yer alacak. Sala Petrassi – Mekanları Piazza Orazio Giustiniani, Slaughterhouse, Arjantin Tiyatrosu ve Auditorium Parco della Musica sayılabilir.

Romanların Tadı

Dört günlük  Roman Taste  festivali Eylül ayının üçüncü hafta sonu olur bir foodie’nın cennetidir. Roma’nın en iyi şeflerinden bazıları olay, örnek gıda sırasında, İtalyan yemek kursları almak ve canlı gösteriler izlemek. son mutfak dişli ve stiller bazılarının.

Fazla 28.000 kişi Roma’nın Flaminio bölgesinde yer Auditorium Parco della Musica gerekçesiyle her yıl düzenlenen etkinliğe katılacak. Roman Festivali 2019 Taste 7 de Perşembe gecesi bir açılış töreniyle başlayan ve Pazartesi sabahı gece yarısı sonuçlandırılması, 22 Eylül 19 arasında gerçekleşecek.

Letture d’Estate bir kitap oku

30 Haziran-eylül ayları arasında 1’e Her gün, yıllık Letture d’Estate programı sırasında Roma, Castel Sant Bahçelerinde özel etkinliğe katılabilecek. Kabaca İngilizce Yaz Okuma olarak tercüme bu kültürel etkinlik, Castel Sant de nehrin yanında okuma etrafında değil, aynı zamanda bütün aile için mükemmel oyunlar, müzik ve dinlendirici aktiviteler sunmaktadır.