Roma Forumu’na bir ziyaret – Nasıl görmek için Roma Forumu’nun Tarihi ve

Posted on

Roma Forumu'na bir ziyaret - Nasıl görmek için Roma Forumu'nun Tarihi ve

(Olarak da bilinen Roma Forumu Foro Romano İtalyanca, ya da sadece Forum) Roma Üst Antik Siteleri biri yanı sıra ziyaretçiler için en Rome bölgesindeki biridir. Kolezyum, Capitoline Tepesi ve katlı Palatine Tepesi arasındaki yayılan boşluk işgal, Forum antik Roma’nın siyasi, dini ve ticari hayatın merkezi idi ve bir zamanlar Roma İmparatorluğu idi ihtişam derinlemesine bilgi sağlar. Via dei Fori Imperiali , 20. yüzyılın başlarında Mussolini döneminde inşa geniş bulvar, Forum doğu kenarını oluşturur.

Roma Forumu Ziyaretçi Bilgileri

Saat: gün batımından önce bir saat Günlük 08:30; 1 Ocak 1 Mayıs ve 25 Aralık kapattı.

Yer: Via della Salaria Vecchia, 5/6. Metro Colosseo durağı (Linea B)

Kabul: Geçerli bilet fiyatı € 12 ve Kolezyum ve Palatine Tepesi kabul içerir. Önceden Kolezyum ve Roma Forumu bilet satın alarak bilet sırasını önleyebilirsiniz.

Bilgi: Online cari saatleri ve fiyatları kontrol edin veya rezervasyon ücreti ile euro çevrimiçi bilet satın.

Ayrıca Roma Pass, 40’dan fazla konumlar için ücretsiz ya da indirimli oranları sağlar ve Roma’nın otobüs, metro ve tramvaylarda ücretsiz ulaşım içeren bir toplu bilet kullanarak Roma Forumu ziyaret edebilirsiniz.

Forum birçok antik binalar, anıtlar ve kalıntıları içerir. Sen girişinde ya da Roma genelinde kiosklar herhangi bir sayıda Forumu’nun bir plan alabilirsiniz.

Roma Forumu Geçmişi

Forum Bina geri kadar erken Capitoline Tepesi yakınındaki Forum kuzey ucunda yer alan MÖ 7. yüzyılda olarak edilir Yerebatan Aemilia mermer kalıntıları dahil Forum’un en eski kalıntıların bazı büyük (Roma döneminde bazilika olduğunu unutmayın iş ve ödünç para verme) ait bir site; Roma senatör monte Curia; ve Rostra erken hatipler konuşma yaptılar edildiği platform, M.Ö. 5. yüzyılda inşa edildi

Roma Akdeniz ve Avrupa’nın büyük arazileri onun saltanatı başladı MÖ 1. yüzyılda, olarak, sayısız yapılar Forum’da yükseldi. Her iki 78 M.Ö. Julius Caesar etrafında inşa edilmiş Satürn Tapınağı ve Tabularium, devlet arşivleri (Capitoline Müzeleri üzerinden erişilebilir bugün) 54 M.Ö. hukuk mahkemesi olması gerekiyordu Yerebatan Julia, inşa etmeye başladı

inşaat ve yıkım bir model Roma’nın ilk imparatoru Augustus’un ile 27 MÖ başlayan ve Batı Roma İmparatorluğu Ostrogotlar tarafından fethedildi MS 4. yüzyılda, içinden süren yüzlerce yıldır Forum’da devam etti. Bu süreden sonra, Forum bakıma muhtaç ve neredeyse toplam belirsizlik içine düştü. Roma Sack aşağıdaki Yüzlerce yıldır, Forum Vatikan duvarları ve dahil Roma etrafındaki diğer yapılar için bir taş ocağı olarak büyük ölçüde kullanıldı Roma’nın birçok kilise.

Bu, dünyanın Roman Forum yeniden keşfedilen ve bilimsel bir şekilde onun bina ve anıtlar kazmaya başladı 18. yüzyılın sonlarında kadar değildi. Bugün bile, Roma’da arkeologlar Forum kazı antik başka paha parçasını ortaya çıkarmak için umut devam ediyor.