Roma, İtalya Kasım ayında Olaylar ve Festivaller

Posted on

 Roma, İtalya Kasım ayında Olaylar ve Festivaller

Kasım derhal hava soğuk dönüşmeye başlarsa işte o zaman beri yılın en iyi zamanı Roma ziyarete olarak düşünülebilir değildir ve yağmur olabilir. Roma turist yıl boyunca popüler olmasına rağmen Romalılar genellikle kendilerini hemen hemen Ebedi Şehir varken Kasım bir aydır. Bu tiyatro ve konser sezonu, yanı sıra çok sayıda ibadetlerini zevk için iyi bir zaman.

Tüm azizler günü

1 Kasım’da bu resmi tatil günü, İtalyanlar mezarları ve mezarlıkları ziyaret ederek ölen sevdiklerini hatırlıyorum. Bu ciddi vesileyle, birçok Romalılar özel Yıldönümleri için yerel kiliseleri ziyaret ve şehirdeki ünlü Roma yeraltı mezarları, antik Roma vatandaşı gömüldüğü yeraltı tünelleri ziyaret edin. 2 Kasım’da tüm Ruhlar Günü resmi İtalyan ulusal tatil değil, ama aynı zamanda mezarlıklarda çiçek getirmek İtalyanlar tarafından görülmektedir.

Roman Caz Festivali

40 yılı aşkın için, caz konserleri bu festival Roma’nın tutulur Auditorium Parco della Musica genellikle Kasım ayının ilk haftasında. Cazın hafta sürecek kutlama eklektik bir karışımı kadar hizmet İtalyan ve dünya caz yıldız featuring her zevke hitap etmektedir. Geçmiş sanatçılar vokalist Gregory Porter, Dhafer Youssef Quartet ve Avustralya Grammy ödüllü Sarah McKenzie dahil ettik. Kasım ayında üç Pazar günleri Teatro di Villa Torlonia ücretsiz müzik performansları katılabilir.

Romaeuropa Festivali

Ekim ve Kasım ayları boyunca, Romaeuropa Festivali Roma’da çeşitli mekanlarda kültürel etkinlikler sunar. Kapsamlı bir program, çağdaş müzik konserleri, yaratıcı dans gösterileri ve canlı tiyatro sunumları içerir.

Roma Film Fest

Kasım ayının ilk haftasında yoluyla ekim ayının sonundan itibaren Roma Film Fest uluslararası film gösterimleri, paneller, sınıflar ve diğer sinema ile ilgili olayları barındırır. Tam sırası Ekim ayı başlarında basın yoluyla kamuoyuna duyurulur. Sadece bir çok İtalyan film festivallerinden, bu bir geçmişte, böyle Wes Anderson, Jonathan Demme ve Martin Scorsese yanı sıra çok sayıda İtalyan ve dünya yöneticileri ve oyuncu olarak büyük ismi Hollywood’un yönetmenler özellikli vardır. Olaylar boyunca Roma Parco della Musica Oditoryumu ve diğer mekanlarda düzenlenmektedir.

Aziz Cecilia Bayramı

22 Kasım günü, Romalılar yerel favori aziz Cecilia, müzisyenler koruyucusudur kutluyoruz. Onun bayram günü yanısıra San Callisto Katakompları’na de, Roma Trastevere Mahallesi’nde Santa Cecilia kilisede kutlanmaktadır. Trastevere’deki 9 yüzyıl kilisesi Cecilia, 3. yüzyılda yaşamış bir üst sınıf kadının ev sitede inşa edildiği söylenir. kilise Cavallini tarafından güzel bir fresk ve Stefano Maderno tarafından Aziz Cecilia bir hareketli heykeli bulunmaktadır. kilise kamu yıl boyunca açıktır.