Roma, İtalya Ocak ayında Olaylar ve Festivaller

Posted on

Roma, İtalya Ocak ayında Olaylar ve Festivaller

Ocak ayında Roma’ya bir seyahat planlıyorsanız bu bir Noel sonrası sükunet biraz gider olarak, şehri ziyaret olacak. Yine de, orada Ocak ayında Eternal City katılmak üzere birçok önemli festival ve etkinlik, ve daha az kalabalık, daha ucuz otel odaları ve rahat bir atmosfer bulacaksınız – tabii Yılbaşı, üzerine başka!

Kar nadir bir olay olmasına rağmen sıcaklıklar Ocak ayında Roma’da oldukça soğuk olabilir. paketleme ve katmanlar halinde giyinme tarafından hazırlanan olun ve sıcak bir ceket, bir eşarp, şapka ve eldiven getirmek için emin olun.

Yılın bu zamanında idealdir bazı diğer aktivitelere katılmak da bu olayları tecrübe, vb. Auditorium Parco della Musica geçici, açık buz pateni pisti, hemen kuzeyinde Flaminio mahalle, şehir merkezine sizin buz gibi hava ebedi şehirde düzeltme, kafasını almak için. Orada, Castel Sant açık bir pisti bazen, ama yıldan yıla bu teyit etmek zordur. Eğer bulacak kadar şanslı iseniz pisti bazı paten Vatikan’a ileri sırt veya kayış üzerinde geçmişte dolaşmak zaman açıp becerilerini göstermek!

Ve bazı müzeler kontrol etmek yılın bu zamanı kullanın. Yılın kalan kısımlarını çok daha az ziyaretçi ile, en azından, ya – Ocak ayında Roma’ya yere düşer Noel sonrası sakin, sen kendine şehrin en iyi müzelerinden bazıları hemen tüm var olduğunu fark edebilirsiniz. Dışarıda hava soğuk ya da kasvetli olduğunda, Roma’nın sanat müzelerinin başyapıtlarından bazılarını hayran kapalı acele etme (ve sıcak kalmak) için mükemmel bir fırsattır.

Yılbaşı (Capodanno)

Yılbaşı (1 Ocak) İtalya’da ulusal bayramdır. Romalılar vahşi Yılbaşı Şenlikleri kurtarmak ve sevdiklerinizle sakin böylece Çoğu mağaza, müze, restoran ve diğer hizmetler kapatılacak. En anıtlar kapalı olsa bile, yine de şehir dolaşıyor ve kalabalık olmadan bazı gezi yapıyor tadını çıkarabilir. Akşamları, açık restoran bulmak yardımcı olmak için otel kapıcı isteyin.

Epifani (La Festa dell’Epifania)

İsa’nın vaftiz kutluyor ulusal bayram, Rabbin Epifani Solemnity, 6 Ocak’ta düşer ve resmen Noel Onikinci Gece olduğunu. Vatikan yılında Ortaçağ kostümleri giymiş yüzlerce insanı içeren bir alayı Vatikan’a giden geniş bir cadde boyunca yürür. alayı katılımcılar daha sonra alayı sonra Aziz Petrus Bazilikası bir sabah kütlesini yürüten Papa için sembolik hediyeler taşır. Birçok kilise Epifani için nativities yaşayan gerçekleştirmek ve iki haftadan az yılbaşından sonra olduğu için, birçok Presepi (doğuş sahneleri) yanı ekranda devam etmektedir.

La Befana da 6 Ocak’ta olur ve ona La Befana, iyi bir cadı gelişini kutlamak olarak İtalyan çocuklar için özellikle özel bir gün. Bir Befana bebek satın almak isterseniz, ekranda birçoğu göreceksiniz Piazza Navona Noel pazarına baş.

Aziz Antuan Günü (Festa di San Antonio Abate)

Saint Anthony Abbott Bayramı Günü kasap, evcil hayvanlar, SEPETÇİLER ve mezar kazıcılar koruyucu azizi kutluyor. Roma’da, bu bayram günü Esquiline Tepesi’nde Sant’Antonio Abate kilisede 17 Ocak kutlanmaktadır.

Bu gün yakınlardaki Piazza Pio XII gerçekleşir eşlik törenle çok popüler yıllık “Beasts Blessing” de bulunmaktadır. Bir açık hava kararlı doğrudan Vatikan Aziz Peter Meydanı’nda önünde, meydanda Hayvancılık Çiftçiler İtalyan Birliği (AIA) tarafından birleştirilir.

Her yıl, inek, koyun, keçi ve halka açıktır tavuklar dahil çiftlik hayvanlarından, bir sergi var. Hayvanların ulaşmasının ardından, resmi bir Katolik kitle Aziz Peter’in başrahip tarafından çiftçilere, ailelerine ve tüm hayvan severler için yapılır. kütle sonra başrahip tüm hayvanların bir nimet yürütmektedir. Öğle sularında, caddede Şahlanan atların bir dize göreceksiniz. Bu eşsiz tatil turist halkı daha az ziyaret edilen olayları kutlamak nasıl bir iç görünüm görmek için harika bir yoldur.

Satış (Saldi)

Roma Mağazaları ve İtalya’nın geri kalanı büyük satış veya tutun  saldi Ocak ve Temmuz ayı sonlarında başlayan yılda iki kez,. Bu durum, özellikle moda ve aksesuarları büyük pazarlık, kepçe için bir şanstır (ve ohhh  ayakkabılar! ). Düşen avcılar Vatikan yakınındaki Via Cola di Rienzo’da yüksek uç alışveriş ve Via Veneto ve İspanyol Merdivenleri etrafında alışveriş süper high-end tasarımcıya orta Via del Corso hepsi astar daha uygun mağaza bulabilirsiniz. Oysa nasıl olursa olsun şık mağaza, herkes Ocak ayında “saldi” işareti dışarı sarkar ve tüccarlar bahar bültenleri yer açmak gibi büyük bedeller bulabilirsiniz.