Roma, İtalya Pantheon

Posted on

Roma, İtalya Pantheon
Pantheon, yeryüzünde en eksiksiz Roma yapısı olarak duruyor yağma, yağma ve işgal 20 yüzyıl hayatta olan.

Pantheon Hakkında Bilgiler

Orijinal Pantheon 27-25 M.Ö. bir bölge yenileme planının bir parçası olarak Marcus Vipsanius Agrippa, oğul-in-law Augustus, ilk Roma imparatoru tarafından inşa dikdörtgen tapınak oldu. Ne turist onlar Piazza della Rotonda’da önünde dinlenmek niteliği taşıyan orijinal tapınaktan daha radikal farklıdır. Hadrian yapısı yeniden; tuğla yapımcısı pulları bize 118 ve 125 AD arasında yaptığı restorasyon peg sağlar. Yine de, arşitravdaki yazıt üçüncü councilship sırasında Agrippa için inşaat bağlıyor.

Pantheon önünde revak Agrippa’nın orijinal tapınağın kalıntıları şeydir.

Pantheon Rafael ve birkaç İtalyan Kings mezarlar bulunur. Pantheon anlamı Yunanca bir kelime olan “bütün tanrıların onura.”

Pantheon Boyutları

İç hakim dev kubbe 43,30 metre veya çapı 142 feet (karşılaştırma için, Beyaz Saray kubbe çapı 96 feet). Pantheon büyük kubbesine hiç dek 1420-36 arasında Floransa Katedrali Brunelleschi’nin kubbe olarak duruyordu. Hala büyüğü duvarcılık dünyada kubbe. Pantheon kubbenin üstüne yerden uzaklığı çapına tam olarak eşit olduğu gerçeği ile mükemmel uyumlu yapılır. Üst düzeyde kullanılan pomza yapılmış bir hafif çimento olduğu gibi Adytons (türbelerin duvara gömme) ve kasasına (batık paneller) akıllıca kubbe ağırlığı azaltır.

o Oculus, iç mekan için ışık kaynağı olarak kullanılan kubbenin üst delik yaklaştıkça kubbe incelir. bu noktada kubbe kalınlığı sadece 1,2 metredir.

oculus çapı 7.8 metredir. Evet, yağmur ve kar bazen içinden düşebilir ama zemin eğimli olduğunu ve yere vurmak başarırsa düşene akıllıca su çıkarmak. Uygulamada, yağmur nadiren kubbenin içinde düşer.

revak destekleyen masif sütunlar 60 ton ağırlığında. Her bir 39 ayak (11.8 m) boyunda, çapı beş feet (1.5 metre) ve Mısır ocaklardan taştan yapılmış. kolonlar İskenderiye’ye barged Nil için ağaç kızaklarla tarafından taşınan ve Ostia’nın limanına Akdeniz’de genelinde bir gezi için gemilerin bindirildi. Oradan sütunlar mavna Tiber geldi.

Pantheon korunması

Roma’da birçok bina gibi, Pantheon bir kilise haline çevirerek yağma kurtuldu. Bizans İmparatoru Phocas 609. Kütlelerinde Kilisesi, Santa Maria reklam şehitlerinin çevirdi özel günlerde burada yapılmaktadır Papa Boniface IV için anıt bağışladı.

Pantheon Ziyaretçi bilgisi

Pantheon saatleri ve özel etkinlikler hakkında en güncel bilgiler için ayrıntılı bir web sitesi var. Giriş ücretsizdir.

Baharda Roma ziyaret eğer zevk olabilir Bir özel etkinlik Pentikost Mass (Paskalya sonra 50 gün) kutlama. Olayın bir özellik olarak, itfaiyeciler oculus gelen gül yapraklarının düşmesi kubbenin tepesine tırmanmayı. Orada erken (kütle saatler önce) alırsanız olabilir bu son derece popüler olayı gözlemlemek için hangi taban alanı birkaç santim bulmak mümkün.

Nasıl Pantheon Experience

Piazza della Rotonda kafe, bar ve restoranlar ile dolu canlı bir kare. Yaz aylarında, tercihen turist throngs önce sabahın erken saatlerinde, gün içinde Pantheon iç ziyaret ama akşamları return; önünde Piazza Pantheon aşağıdan yaktı ve antik Roma ihtişam muazzam hatırlatma olarak duruyor sıcak yaz geceleri özellikle canlıdır. turist piazza kenardan barlara kalabalık ise cimri sırt çantası kalabalık, Roma’nın kupa dikilitaşların birini çevreleyen çeşme adımlarını sel.

İçecekler Tahmin edebileceğiniz gibi, pahalı ama çirkin değil, ve sen, Avrupa hayatın basit lezzetleri birini rahatsız olmadan kimse uzun süre tane hemşire olabilir.

restoranlarda çoğunlukla vasat, ama görünüm ve atmosfer eşsizdir. Bunu karşılaştığınız yakın tarafından iyi bir restoranda iyi katı Roma yemek deneyimi için, Pantheon sağında küçük bir geçitte, Armando al Pantheon deneyin. Yakın Tazza d’Oro en iyi kahve.