Roma Pasākumu kalendārs – mēnesis-By-Month Guide uz notikumiem Romā

Posted on

Roma Pasākumu kalendārs - mēnesis-By-Month Guide uz notikumiem Romā
Tūristi var atrast notikumiem Romā jebkurā gadalaikā, jo tur vienmēr kaut kas notiek. Kaut arī Lieldienas ir populārs laiks tūristiem, ir daudz laicīgo un kultūras pasākumiem, lai intriga pat visvairāk norūdījies ceļotājs.

Lūk mēnesi pa mēnesim saraksts ar dažiem no lielākajiem notikumiem vienā no visvairāk valdzinošs pilsētām pasaulē.

Janvāris: Jaungada diena un Sv Antonija diena

Jaungada diena ir valsts svētku Itālijā. Lielākā daļa veikalu, muzeji, restorāni un citi pakalpojumi, tiks slēgts, lai romieši varētu atgūties no Jaungada svinībām.

6. Jan ir Epiphany un Befana. Zvaigznes diena ir oficiāli divpadsmitā diena Ziemassvētki un viens uz kuru Itālijas bērni svinēt ierašanos La Befana, labs raganu. Pēc Vatikāna gājiens simtiem cilvēku, tērpušies viduslaiku tērpā pastaigas gar plašā avenue ved līdz Vatikānam, veicot simboliskas dāvanas pāvestam, kurš saka rīta masu Svētā Pētera bazilikas par Epifānijas.

17. janvāris ir Svētā Antonija diena (Festa di San Antonio Abate). Svētki svin patrons miesnieku, mājdzīvnieku, grozu veidotājiem un bedru racēji. Romā šis svētki diena tiek svinēta pie baznīcas Sant’Antonio Abate uz Esquiline Hill un tradicionālo “svētību Beasts”, kas pievienots šī diena notiek tuvējā Piazza Sant’Eusebio.

Februāris: sākums Carnevale

Atkarībā no Lieldienu datums, sākuma Lent un Carnevale var sākties jau februāris 3. Carnevale un Gavēnis ir vieni no visvairāk aizraujošu reizes būt Romā, jo gan priekšvēlēšanu Gavēņa svētkiem (Carnevale) un reliģisko gājienus , kas sākas Pelnu trešdiena, ir daļa no tradīcijas kapitāla un Vatikānu. Carnevale notikumi Romā sākas desmit dienas pirms faktiskās Carnevale datumu, ar daudzi pasākumi notiek Piazza del Popolo.

Marts: Sieviešu diena un maratona di Roma

Festa Della Donna vai sieviešu diena tiek svinēta martā 8. restorāni Romā parasti ir īpašas Sieviešu diena izvēlnes.

14. martā, kas pazīstams arī kā Ides marta, romiešu preču zīmi gadskārta Jūlija Cēzara nāves romiešu foruma pie viņa statuja.

Lieldienas, kas parasti ietilpst martā vai aprīlī, ir viens no noslogotākajiem laikos gadā Romā un Vatikānā, ar daudziem reliģiskiem notikumiem, lai atzīmētu nāvi un augšāmcelšanos Jēzus kristiešu draudzē. Notikumi kulminācija ar Lieldienu masa Svētā Pētera laukumā.

Tad vēlāk martā gada maratona di Roma (maratons Romas) notiek pilsētā, ar kursu, kas notiek skrējēji garām senās pilsētas slavenākajiem pieminekļiem.

Aprīlis: Pavasara un dibināšanas Romas

Tāpat Lieldienām, nākamajā dienā pēc Lieldienām, La Pasquetta, ir arī valsts svētku Romā. Daudzi romieši svinēt ar dienas braucienos vai pikniki ārpus pilsētas, un diena noslēgsies ar uguņošanu virs Tibras upi.

Festa della Primavera, festivāls, kas iezīmē pavasara, redz, Spāņu kāpnes dekorēts ar simtiem rozā acālijas. Aprīļa vidū, romieši atzīmējiet Settimana della Cultura vai Week kultūras. Valsts muzeju un arheoloģisko izrakumu vietas ir bezmaksas ieeja un dažas vietnes, kas parasti nav atvērta sabiedrībai, var būt atvērti.

Romas (Romas dzimšanas dienā) dibināšana tiek svinēta vai 21. aprīlī netālu no Romas, ir teikts, ka ir dibināta dvīņi Romulus un Remus in 753 BC. Īpaši pasākumi, tostarp gladiatoru displejiem pie Kolizejs, ir daļa no svētkiem.

Un 25. aprīlī, romieši atzīmēt atbrīvošanas diena, diena Itālijā tika atbrīvota beigās Otrā pasaules kara. Piemiņas ceremonijas notiek pie Quirinale Palace un citās vietās visā pilsētā un valstī.

Maijs: Darba svētki un Itālijas Atvērt

Primo Maggio, 1. maiju, ir valsts svētki Itālijā marķējums Darba svētki, svinības darbiniekiem. Tur ir koncerts Piazza San Giovanni, un parasti, protests mītiņus kā labi. Lielākā daļa vietām un muzejiem ir slēgts, bet tā ir laba diena, lai veikt dažas brīvdabas vietās un ap pilsētu.

Jauna grupa Šveices gvardes zvērestu Vatikānā katru maijs 6, datumu, kas iezīmē maisu Romā 1506. Plašai sabiedrībai nav uzaicināts uz šo ceremoniju, bet, ja jūs varat saskaņot ekskursiju Vatikāna ka diena , jums var būt iespēja noķert ieskatu zvērināšanu.

Dažkārt sākumā vai maija vidū, Roma rīko Internazionali BNL d’Italia, kas pazīstams arī kā Itālijas Open, pie tenisa kortiem pie Stadio Olimpico. Šo deviņu dienu, māls tiesa notikums ir lielākais tenisa turnīrs pirms Grand Slam franču Open turnīrs un piesaista daudzus būtiskus tenisa spēlētājiem.

Jūnijs: Republikas diena un Corpus Domini

Republikas diena vai Festa della Repubblica tiek svinēta 2. jūnijā Šo lielo valsts brīvdienu līdzinās Neatkarības dienas citās valstīs, pieminot datumu 1946. ka Itālija kļuva par Republiku. Milzīgs parāde notiek uz Via dei Fori Imperiali seko mūzikas Quirinale Gardens.

Romieši svinēt daudzus reliģiskos svētkus jūnijā, ieskaitot Corpus Domini, 60 dienu laikā pēc tam, kad Lieldienu svētdienā, svētku Jāņa (San Giovanni) 23. jūnijā, un Saints Pētera un Pāvila diena 29. jūnijā.

Jūlijs Expo Tevere un Festa dei Noantri

Expo TEVERE mākslas un amatniecības godīgas pagarina krastos Tiber no Ponte Sant’Angelo līdz Ponte Cavour, ar artisan ēdienu stendi pārdot vīnu, olīvu eļļas un etiķi. Tas ir plānots agri jūlija vidū, un tā ir lieliska vieta tūristiem iegādāties autentisku romiešu izstrādājumi.

Pēdējo divu nedēļu jūlija laikā Festa dei Noantri (kas tulkojumā “festivālā par pārējo mums”) tiek svinēta, centrēta ap svētkiem Santa Maria del Carmine. Šis ļoti vietējais festivāls redz statuja Santa Maria, rotātas ar roku ēze, tiek pārvietoti no baznīcas baznīcu Trastevere rajonā un kopā ar grupu un reliģisko svētceļnieku.

Visā jūlijā un augustā, būs mūzikas koncerti Castel Sant’Angelo un citām āra vietās, tai skaitā Romas laukumiem un parkiem un seno pirtis no Caracalla.

Augusts: Festa Della Madonna Della Neve

Festa della Madonna Della Neve ( “Madonna ar sniegā”) svin leģendu par brīnumaino augusta sniegu, kas krita 4.gadsimtā, signalizācijas ticīgajiem būvēt baznīcu Santa Maria Maggiore. Atkārtota aktu pasākuma tiek veikta ar mākslīgo sniegu un īpašu skaņas un gaismas šovs.

Tradicionālā sākums vasaras brīvdienām vairumam itāļi ir Ferragosto, kas attiecas uz reliģisko brīvdienu uz pieņēmumu, augusts 15. Ir deju un mūzikas festivāli Šajā dienā.

Septembris: Sagra dell’Uva un futbola

Vasaras karstums sāk kristies septembrī, veicot āra aktivitātes, nedaudz vairāk patīkamu un publiskās vietās nedaudz mazāk pārpildīts ar tūristiem. Septembra sākumā, tad ražas festivāls pazīstams kā Sagra dell’Uva (festivāls no Grape) notiek pie bazilikas Konstantīna šajā forumā. Šajā svētku laikā romieši svin vīnogas, pārtikas produkts, kas ir liela daļa no Itālijas lauksaimniecības, ar lielu bushels vīnogu un vīna, kas ir pārdošanā.

Un septembra sākumā ir arī sākums futbola (futbols) sezonas. Roma ir divas komandas: AS Roma un SS Lazio, konkurentus, kuri koplieto Stadio Olimpico spēles noteikumus. Spēles notiek svētdienās.

Septembra beigās redz daudzas mākslas, amatniecības un senlietu gadatirgu pār Romu.

Oktobris: Feast of St. Francis un Roma džeza festivāls

Oktobrī, Roma redz daudzas mākslas un teātra notikumi, kopā ar vienu lielu reliģisko svētku. Sv Asīzes Franciska svētki, 3. oktobris, iezīmē 1226 gadadienu Umbrijas svēto nāvi. Romieši svinēt ar vainagu nolikšanas pie bazilikas San Giovanni in Laterano.

Kopš 1976. gada Romas džeza festivāls ir piesaistījusi daži no top džeza mūziķi no visas pasaules. To izmanto, kas notiks vasarā, bet tagad oktobra beigās, pēc Auditorium Parco Della Musica.

Novembris: Visu svēto diena, un Europa Festival

Nov 1, Visu svēto ir oficiāla brīvdiena, kad itāļi atcerēties savu mirušo tuviniekus, apmeklējot kapus un kapsētu.

Romu Europa Festivāls notiek visā mēnesī novembrī. Programma ir dažādas performances, laikmetīgās dejas, teātra, mūzikas un kino. Un jauni, bet plaukstoša Starptautiskais Romas filmu festivāls novembra vidū notiek pie Auditorium Parco Della Musica.

Nov 22, romieši svinēt Svētkus St Cecilia pie Santa Cecilia in Trastevere.

Decembris: Ziemassvētku un Hannukkah

Hanukkah laikā Romas lielā ebreju kopiena izskatās Piazza Barberini, kur sveces milzu menorah tiek izgaismots katru vakaru.

Ziemassvētki Romā sākas decembra sākumā, kā Ziemassvētku tirdziņi sākt pārdot roku darbs dāvanas, amatniecība, un gardumus. Kristus dzimšanas displejs Salas del Bramante netālu no Piazza del Popolo ir horoskops ainas no visas pasaules.

Dec 8, svētki Bezvainīgās ieņemšanas, pāvests vada vasarnīca no Vatikāna uz Piazza di Spagna, kur viņš būtu ietverti ziedus pie Colonna dell’Immacolata priekšā Trinita dei Monti baznīca.

Ziemassvētku vakars ir nakts, kad horoskops displeji tradicionāli pabeidza pievienojot bērnu Jēzu, vai atklāta, piemēram, dzīves lieluma Kristus dzimšanas ar Svētā Pētera laukumā. Ziemassvētku dienā, lielākā daļa uzņēmumu ir slēgts, bet pusnakts masa, pie Svētā Pētera bazilikas ir unikāla romiešu pieredzi, pat tiem, kas nav praktizē kristieši.

Un tāpat kā tas ir visā pasaulē, Vecgada vakars, kas sakrīt ar svētkiem Saint Sylvester (San Silvestro), tiek svinēta ar lielu fanfara Romā. Piazza del Popolo ir pilsētas lielāko publisko svinības ar mūziku, dejām un uguņošanu.