Roma Ziyaret Best Time

Posted on

 Roma Ziyaret Best Time
Ebedi Şehir tüm yıl boyunca ziyaret etmek için muhteşem bir yerdir. Orada Roma ziyaret, ancak Temmuz ve Ağustos sıcak ve nemli olabilir akılda tutmak için hiçbir “kötü” zaman gerçekten, ve Aralık Mart’a kadar soğuk tarafında. Çoğu kalabalık günler aydınlık ve güneşli, az olduğunda Roma ziyaret için en uygun zaman Mayıs, Eylül ve Kasım ve Nisan arasında olduğunu kabul eder ve akşamları gevrek ve serin-genellikle sadece hafif bir ceket gerektiren vardır.

Ama ne olursa olsun yıl ne zaman size tatil kalabalıklar, hava durumu, özel etkinlikler ve bütçesi gibi faktörlerin bir dizi dikkate almak iyi bir fikirdir planları yapmadan önce, Roma seyahat etmeye karar.

Roma Hava

Roma serin, kışları yağışlı ve sıcak, nemli yazlar ile Akdeniz iklimine sahiptir. Temmuz ve Ağustos aylarında sıcaklıklar kolayca eşleştirmek için nem ile 90 derece Fahrenheit (32 santigrat derece) aşabilir. yılın iklimine geri kalanı yaklaşık 40 derece Fahrenheit (4 santigrat derece) gezinip düşük sıcaklıklarda ile hoş. cıva nadiren 30 derece Fahrenheit (-1 derece Celsius) altında dips olsa aralık, ocak ve şubat, yılın en soğuk aylardır. nadiren biriken rağmen kar yağışı, duyulmamış değildir.

Ekim ve Kasım Roma’nın en yağışlı aylardır.

Roma’da Tepe Sezon

Birçok kişi okul molası sırasında yaz aylarında tatillerini almak çünkü Haziran, Temmuz ve Ağustos Roma’da ağır turist trafiği bakın. Eğer yüksek sezon boyunca ziyaret etmeye karar verirseniz, büyük kalabalıklar ve popüler cazibe en hatlarında uzun bekler için hazır olun. Yağmur, summer gezi için ideal hale açık hava kafeleri yemek ve çok gezginler bu süre içinde seyahat planları yüzden gelato, yeme, mümkün fakat olası değildir.

İlkbahar ve sonbaharda da gezginler için popüler mevsim vardır. Mart Hava biraz şehir ısınmak başladığında Nisan daha değişken (ve Chillier) ‘dir. Kutsal Hafta (Ay takvimine göre Mart ve Nisan arasında Paskalya Haftası yapıldığında), Vatikan’a yaklaştıkça özellikle gibi Roma’daki son derece yoğun bir zamandır. Ekim ve kasım aylarında olduğu gibi arada ışık olarak altın ve aydınlık asla. Bu yağış alan aylar bazılarıdır unutmayın, ancak sonbahar küçük kalabalıklar ve indirimli oda fiyatlarına yararlanmak için harika bir zaman olabilir.

dışarı sayılması için değil, kış aslında özellikle lojman üzerinde tasarruf etmek isteyenler için, ziyaret ve uzun çizgileri ve ezme kalabalıklar olmadan tarihi merkezinde turistik ve siteleri görmek için gerçekten iyi bir zamandır. Şubat aracılığıyla Aralık yavaşlatmak ve günlük Roma yaşamda almak, ancak ağır bir ceket, şapka, rahat atkı ve sıcak eldiven paketi emin olmamı sağlayan, nispeten hafif hava görür.

Ocak

Ocak sıcaklıkları daldırma olarak, ancak güneşli günler de muhtemeldir. Roma’nın düşük sezon olarak kabul edilen Ebedi Kent asla kapanır beri yapılacaklar oldukça çok hala vardır.

Olaylar kontrol etmek:

 • En büyük yılbaşı kutlama müzik, dans ve köpüklü bir havai fişek gösterisi ile yılın kapatma kapatma, Piazza del Popolo içindedir.
 • 6 Ocak’ta Epifani Noel 12. gününe denk geliyor.
 • Ayrıca 6 Ocak’ta, iyi bir cadı, La Befana , çocuklara şeker getiriyor ve Ortaçağ kostümlü insanların bir sabah alayı Vatikan’da gerçekleşir.
 • 17 Ocak kasap, evcil hayvanlar, sepet makinesi ve mezar kazıcılar koruyucu azizi kutluyor, Aziz Antuan Günü.

Şubat

Değil Ocak aksine Roma’da Şubat Eğer yavaş bir hızda sermaye tadını başıboş sahip olacağınız anlamına gelir, soğuk ama turist hemen hemen yoksundur.

Olaylar kontrol etmek:

 • Roma’nın Carnevale, Lent başlamasından kutlama, Venedik ki kadar ünlü değil ama hepsi aynı eğlenceli.

Mart

Hıristiyanların binlerce Paskalya Hafta Aziz Petrus Bazilikası ve Vatikan Müzeleri ziyaret etmek (Mart veya Nisan ayında bazen düşen) sırasında Roma’ya akın çünkü Bahar da Roma’da yoğun bir zaman olabilir. Birçok otel bu dönemde en yüksek fiyat ücret.

Olaylar kontrol etmek:

 • Dünya Kadınlar Günü ya Festa Della Donna 8 Mart’ta kutlanır.
 • Kül Çarşamba sabah bir Papalık Kitle ile, Lent başlangıcıdır. Holy See online bilet alın web .

Nisan

Kutsal Hafta Nisan ayında düştüğünde, şenlikler Paskalya (ile sonuçlanacak Pasqua Yaklaşık 80.000 hacılar kapasitesine doldurarak, Saint Peter Meydanı’nda) kütle.

Olaylar kontrol etmek:

 • İyi Cuma Şenlikler Via Crucis, bir meşale aydınlatmalı alayı izledi Aziz Petrus Bazilikası bir 17:00 kütlesi, ile başlar.
 • Paskalya Pazar kütle at 10 Aziz Peter Meydanı’nda düzenlenen Papa öğle saatlerinde kalabalık giderir duyuyorum.
 • Paskalya Pazartesi (Açık Pasquetta ), Papa öğle saatlerinde Aziz Petrus Meydanı’nda bir kitle tutar.
 • Roma Maratonu her yıl Nisan ayında düzenlenmektedir.

Mayıs ayı

Kutsal Hafta izleyen günlerde, orada turizmde bir şişlik, yani erken havayolu ve otel rezervasyonlarını yapmak emin olun.

Olaylar kontrol etmek:

 • 1 Mayıs veya Primo Maggio işçinin İşçi Bayramı-kutlama işaretleme ulusal bayramdır.
 • Yeni İsviçreli Muhafızlar küfür 6 Mayıs Vatikan’da olur.
 • Mayıs ayı ortasında erken olarak, Roma barındıran Internazionali BNL d’Italia Stadio Olimpico tenis merkezinde (Roma Açık).

Haziran

Haziran ayında, küçük çocuklar ile turist sayısında belirgin bir artış görmek, bu nedenle vaktinden en aile dostu sitelere rezervasyonlarınızı emin olabilirsiniz.

Olaylar kontrol etmek:

 • Festa della Repubblica (Cumhuriyet Bayramı) İtalya bir Cumhuriyet haline geldiğinde 1946 yılında anılan tür, 2 Haziran tarihinde gözlenmektedir.
 • Festa di San Giovanni dans, müzik ve yiyecek bir kutlama ile önemli festivalidir.

Temmuz

Tarihsel olarak yılın en sıcak ay temps 100 derece Fahrenheit (38 santigrat derece) yakın ulaşabilir ve oldukça bunaltıcı olabilir. Roma onun en hareketli olduğu zaman, geceleri sokaklar boyunca yürüyüş, gündüzleri kilise ve müzeler içindeki ısıyı çırpın.

Olaylar kontrol etmek:

 • Lungo Il Tevere Roman geçici açılır barlar, restoranlar, yiyecek standları ve müzik mekanları Tiber Nehri kıyısında kendilerini hat hangi sunan bir kalça ve oluyor olaydır.

Ağustos

Ağustos yoğun Roma güneş altında yükselen sıcaklıklar temmuz gibi sıcak olabilir. Bu birçok Romalılar deniz kıyısına kafa ister zamanıdır Ancak, kent şaşırtıcı derecede sessiz olabilir.

Olaylar kontrol etmek:

 • Isola del Cinema Tiber Nehri ortasında, Tiberina Adası’nda bir yaz filmi serisi sunmaktadır.
 • Ferragosto 15 Ağustos (Varsayım) toprakları, barbekü için bir zaman ve gerçekleşme İtalya’da o yaz yakında sona erecek.

Eylül

Çocuklar okula geri dönmek üzere, kalabalık biraz Eylül’de incelmeye başlar ve hava bir wee biraz daha hoş hale gelir. Gün hala sıcak olacak, ancak serin akşamları sürüngen başlayan sonbahar sıcaklıkları hissedeceksiniz.

Olaylar kontrol etmek:

 • Sagra dell’Uva (Üzüm Festivali) Forum Konstantin Bazilikası erken ayın düzenlenen hasat olaydır.
 • Tüm önemli futbol (başlangıç calcio ) sezonu! Forza Italia !

Ekim

Sonbahar renkleri ve soğutucu temps bol ve böylece sanat, el sanatları ve antik fuar yapmak.

Olaylar kontrol etmek:

Kasım

Kış köşede, ama mavi gökyüzü ve sıcak öğleden sonraları dinlenmeye.

Olaylar kontrol etmek:

 • 1 Kasım’da Tüm Azizler Günü ölü anısına bir banka tatil.
 • Trastevere’deki Santa Cecilia Kilisesi’nde Aziz Cecilia Bayramı 22 Kasım üzerindedir.

Aralık

Tahmin edebileceğiniz gibi, Roma’da Noel yerde ve parlak renkli ışıklar tarihi merkezin sokaklarında boyunca sinirli ayrıntılı doğuş sahneleri ile sihirli.

Olaylar kontrol etmek:

 • Hanuka sırasında, dev Menorah aydınlatma tanık Piazza Barberini gidin.
 • Piazza Navona Yıllık Noel pazarı tarayın.
 • Bebek İsa geleneksel açıklanması gerçek boyutlu doğuş meydana nerede Vatikan’da Noel günü.
 • Noel arifesinde Midnight Mass özel Roma gelenektir.