Roma’da Aralık – Bir Hava ve Etkinlik Rehberi

Posted on

Roma'da Aralık - Bir Hava ve Etkinlik Rehberi
tatil döneminde İtalya’nın başkenti seyahat ediyorsanız, her Aralık olur festival ve etkinliklerin bol. kış Roma’da oldukça yağışlı olabilir rağmen Ancak, o da geceleri oldukça soğuk olabilir, bu nedenle katmanları ve sıcak giysiler bol ambalaj ile seyahatiniz için hazırlamalıdır. Bu şekilde, şehir genelinde ayı boyunca gerçekleşen birçok mevsimlik kutlamaları tadını çıkarabilir.

Hava

Aralık ayında Gündüz sıcaklıkları güneşin biraz aldıktan ayın günlerce ile orta 50’lerin Fahrenheit etrafında muaftır. Ancak, Roma’da gece sıcaklıkları etrafında dondurucu soğuklar düşüş olabilir. Genel olarak, Aralık ayında ortalama yüksek 54 derece iken etrafında 41 derece Fahrenheit ortalama düşük dipleri dışarı.

Kış sonbahar arkasında ikinci en yağışlı mevsim ve Aralık ayında, Roma yağış ve ay boyunca yağış etrafında dört inç toplam birikiminin dokuz gün ortalamasını alabilir. Aralık da hala güzel sonbahar havalarda biraz deneyim olacak anlamına, ancak rüzgar, yağmur eşliğinde bulutlu dönemleri ve kuzeyden rüzgar tarafından getirilen güney rüzgarları ve soğuk ve güneşli günlerde ürettiği daha hafif sıcaklıklar arasındaki hava vardiya, Tramontana’nın olarak da bilinir.

Frost ve kar hem şehirde bir nadir bir fenomen, ama doğru şehir dışında bir ülkede bunu yaşayabilir. Ancak, ağır kar yağışı kentin tarih boyunca Aralık ayında birkaç kez meydana gelmiş, bu nedenle bu ay ziyaret ediyorsanız, her türlü hava koşulunda için hazırlanmalıdır.

Ne Pakete

o Roma konumuna hazırlanırken söz konusu olduğunda, sen orta sıcak günlerinde rahat kalırken gece titreme savmak için sıcak giysi katmanları bol getirmek gerekir. yeterince Karşılaşabilirsiniz herhangi bir sıcaklık dalgalanmaları hazırlanmak konumuna, kazak, uzun ve kısa kollu gömlekler ve pantolonlar bol ağır ceket paketi emin olun. Aralık oldukça ıslak alabilirsiniz beri Ayrıca bir yağmurluk, şemsiye ve su geçirmez ayakkabı paketi isteyebilir.

Olaylar

Aralık ayında Roma’da tatil, süre çoğunlukla Katolik ve Hıristiyan da Yahudi ve laik olayları kapsar. Ay boyunca, farklı tatil pazarlar, dini kutlamalar ve hatta birkaç partilerin çeşitli bulacaksınız.

 • Hanuka:  Hanuka sırasında Roma’nın büyük bir Musevi cemaatinin büyük Menorah üzerinde mumlar sekiz gece tatil sırasında her akşam yanıyor Piazza Barberini’de toplar. Campo dei Fiori yakınlarında alan bu süre içinde de şenlikli geçiyor. Hanuka, farklı bir hafta her yıl süresince düşer hatta bazen Kasım ayı sonlarında oluyor, bu nedenle tatil planları yapmadan önce tarihlerini kontrol edin.
 • Roma’da Noel Pazarlar:  Aralık başında itibaren 6 Ocak aracılığıyla, ziyaretçiler el yapımı hediyeler, doğuş el sanatları, çocuk oyuncakları ve mevsimsel muamele satışı tezgahlarda insanlarla dolu Piazza Navona şenlikli pazarları bulacaksınız.
 • Doğuş Ekran:  100 Presepi dünyadan doğuş sahneleri bir görüntü Ocak 6. Doğuş görüntüler aracılığıyla Piazza del Popolo yakınında Sala del Bramante’de bulunursa da Mass ya katılıyor üzerinde size planlıyorsanız Roma’nın kiliselerinin çoğunda ayarlanır hizmet.
 • Lekesiz Hamilelik:  Bu mübarek günde, 8 Aralık Katolik sadık İsa’nın Meryem gebe gününü kutluyoruz. Geleneksel olarak, Pope Trinita dei Monti Kilisesi önünde Colonna dell’Immacolata çelenk bırakır Piazza di Spagna, Vatikan’dan bir karavan lider tarafından bu günü kutluyor.
 • Aziz Lucy’nin veya Santa Lucia Gün:  Santa Lucia (Aralık 13) bayram günü daha yaygın Sicilya kutlanmaktadır iken, Roma, Aziz Peter Meydanı’na Castel Sant Angelo dan büyük alayı ile gözlenir.
 • Noel Arifesi:  doğuş görüntüler geleneksel olarak İsa bebeği ekleyerek tamamlanır ya da Saint hayat boyutunda doğuş olarak, kendi bütünlükleri içerisinde açıkladı zaman ailesi ile geçirmek için zaman olmanın yanı sıra, Noel Arifesi (24 Aralık) da gece Peter Meydanı.
 • Noel Günü:  Romalılar yılın en dini bayramların birini kutlamak gibi her şey Noel günü (25 Aralık) günü kapalı bekleyebilirsiniz. Tabii ki, şehir etrafında Noel kreşler ziyaret etmek Aziz Petrus Bazilikası’nın gece yarısı Mass katılmasını engellemeye, Roma’da Noel kutlaması için birçok yol vardır.
 • Aziz Stephen Günü:  Bu resmi tatil Noel (26 Aralık) gününden bir gün sonra gözlemlenen ve aileler Noel pazarları kiliselerde doğuş sahneleri görüntüleyebilir ve ziyarete dışarı girişim zaman, genellikle Noel günü bir uzantısıdır edilir. Ayrıca bu gün düzenlenecek Santo Stefano bayram günü, Kolezyum yakınındaki Santo Stefano Rotondo kilisesi olarak, Aziz Stephen tapınılıyor kilisede kutlanmaktadır.
 • Yılbaşı (Festa di San Silvestro): tüm dünyada olduğu gibi, Aziz Sylvester Bayramı (San Silvestro) denk İtalya’da yılbaşı (31 Aralık), Roma’da tantanalı bir şekilde kutlanır. Piazza del Popolo müzik, dans, havai fişek, ve tabii ki, büyük kalabalıklar ile Roma’nın en büyük kutlama tutar.

Seyahat ipuçları

 • Eğer Uçak biletini ayırmadan önce, İtalya’da ulusal tatil 8 Aralık 25, ve 26 olduğuna dikkat etmek önemlidir, bu yüzden çoğu işletmenin, müzeler ve diğer hükümet tesisleri kapatılacak bekleyebilirsiniz.
 • genellikle ay boyunca sonbahar hava yaşayabilirsiniz ama aynı zamanda Roma turizm için sezon dışı başından beri, Aralık kenti ziyaret etmek için ideal ay olabilir. Neredeyse gibi birçok kalabalıklar savaşmak zorunda olmayacak ama yine de bu antik kentin birçok açık konumlar zevk mümkün olacak.
 • Oteller ve seyahat masrafları önceki aya seyahat ediyoruz, özellikle yılın bu zamanında azaltılmalıdır. Noel ülkedeki en önemli bayramlarından biri olduğundan, ancak, fiyatların genellikle yılbaşı gününe kadar bu süre içinde başak.