Roma’da Noel Kılavuzu: Festivaller, Etkinlikler, fazlası

Posted on

 Roma'da Noel Kılavuzu: Festivaller, Etkinlikler, fazlası
Roma Noel tatil sezonunda ziyaret etmek için en iyi İtalyan şehri. Ayrıca Noel kutlama kökenli yerdir. ilk Noel kitle, Santa Maria Maggiore Kilisesi söyleniyordu ve bilinen en eski kalıcı doğuş 1300 yılında Roma Jubilee için oluşturulmuştur.

İşte 6 Ocak’ta Epifani aracılığıyla Aralık başında gelen Noel tatil sezonunda üst Roma Noel manzaraları vardır.

Aziz Petrus Meydanı

Her yıl büyük bir Noel ağacı Saint Peter Meydanı’nda dikilir. Bir hayat boyutunda doğuş da oluşturulmalı ancak genellikle Noel arifesinde kadar açıldı edilmez. Papa (o büyük ekran TV’lerde gösterilen meydanda) ve üzeri dairesinin penceresinden Noel günü öğle saatlerinde onun Noel mesajı verdi Aziz Petrus Bazilikası’nın iç Noel arifesinde gece yarısı kitle dediğinde Binlerce ziyaretçi Aziz Petrus Meydanı’na akın kare. 13 Aralık tarihinde, Santa Lucia Günü için Aziz Peter Meydanı’na renkli bir geçit tutulur.

Piazza Navona Noel Pazarı

Aralık ayında Piazza Navona-Roma ünlü Barok kare olan dev Noel pazarı dönüştü. Noel tatlılar, oyuncaklar, doğuş rakamlar, dekorasyon ve hediyeler her türlü satış standlarını bulacaksınız. Orada bir atlıkarınca var ve Babbo Natale, Noel Baba, çocukları memnun etmek için bir görünüm sağlar. Büyük bir doğum sahnesi de daha sonra Aralık ayında meydanda dikilir.

Noel ağaçları

Noel ağaçları bir İtalyan gelenek değil ama daha popüler hale gelmiştir. Aziz Petrus Meydanı’nda ağacına ek olarak, Roma’da büyük Noel ağaçları iki genellikle Piazza Venezia dikilmiş ve Colosseum yanında. Capitoline Tepesi Müzeler önünde alanda bir ağaç da var. Bazı mağazalar, oteller ve restoranlar küçük ağaçlar görüntüler. Ağaç süslemeleri genellikle sadece ışıkları, genellikle oldukça basittir.

Santa Maria Maggiore Noel Beşik

Santa Maria Maggiore Doğuş eski presepe veya kalıcı doğum sahnesi olduğu söylenir. Geç 13. yüzyılda Arnolfo di Cambio tarafından mermer oyulmuş, aslen Kilisede gösterilen rağmen 1300 yılında düzenlenen ilk Roma Jubilee için bir komisyon, Santa Maria Maggiore müzede sergileniyor var. sunağın altında orijinal yemlik parçalarını ihtiva söylenen bir reliquary olduğunu. Bu bir niş İsa doğduğu mağara ile aynı boyutlar içinde tutulur. ilk Noel kitle Santa Maria Maggiore söyleniyordu. çan Noel başlangıcını belirtmek için gece yarısı basamak vardır.

Aziz Cosma ve Damiano Kilisesinde Doğuş Sahne

Aziz Cosma ve Damiano Kilisesi, forum üzerinde, büyük doğuş sahneleri birini görüntüler. Napoli Charles III tarafından görevlendirilen dini figürler değil, aynı zamanda günlük hayattan insanların karmaşık heykelcikleri sadece içerir. Altı ana Ağaç oymacılığı yapan atölyelerde her yıl yeni rakamlar ekleyerek, 40 yıldır sahnede çalıştı. telif temsil heykeller ince kumaşlar vardır. Bu presepe hala günlük hayattan figürler içeren Napoli tarzı doğuş başladı. Roma şehir aldım ve 1930 yılında restore.

Santa Maria Aracoeli Kilisesi’nde Santo Bambino

16. yüzyılda, bir heykel Gethsemane Bahçesi’nden zeytin ağaç parçasından oyulmuştur. Heykel oyma sonra Efsaneye göre, bu mucizevi kendini boyadı. Roma’ya dönersek, gemi battı ama heykel kıyıya vurmuş. Bu Papa tarafından kutsanmış ve Capitoline Tepesi üzerinde Santa Maria Aracoeli Kilisesi’nde tutuldu. 1990’lı yılların başında, orijinal böylece çalındı iğde ağacından yeni bir parça yine Papa tarafından kutsanmış bir üreme, edinmeyi talep edildi. Roma çocuklar için onların Noel mektup yazmak Santo Bambino . Noel arifesinde heykel kilise presepe konur ve 6 Ocak’ta, o kilise merdivenlerden aşağı geçit töreniyle oluyor. Binlerce insan alayı için geliyor.

Işık, Buz Pateni ve Kavurma Kestane

Roma’nın ana caddeleri ışıklarla süslenmiş ve genellikle kavrulmuş kestane satan müzisyen ve satıcıları fitil ile eğlence vardır. gitmek için iyi bir yer Piazza di Spagna alışveriş caddeleri olduğunu. ayrıca küçük bir Noel pazarı olduğu yerde açık buz pateni pisti, Castel Sant ‘kenarına kurulmuş (gerçek tatillerde önceki kapanış ile) gece yarısına 10 saatleri arasında her gün açın.

Piazza Barberini’de Menora

Roma büyük bir Yahudi nüfusa sahiptir ve Hanuka Aralık ayında kutlanan bir diğer önemli bayramdır. Büyük bir menorah Piazza Barberini dik durur ve bir mum Hanuka sezonunda her gece yanar.

100 Presepi

Doğuş, görüntüleyen veya Presepi , geleneksel İtalyan Noel dekorasyonu vardır. 100 Presepi, İtalya ve dünyanın diğer bölgelerinde her yerinden doğuş sahneleri ile 6 Ocak yoluyla geç Kasım Piazza del Popolo, Sala del Bramante’nin düzenlenen yıllık geleneksel ekran, 20:00 Piazza del Popolo 09:30 da olduğunu Roma’da Yılbaşı kutlamaları için bir üst noktaya.