Roma’da Piazza Navona Turu

Posted on

 Roma'da Piazza Navona Turu
Aslen atletik yarışmalar ve araba yarışları için birinci yüzyılda bir stadyum olarak inşa edilen Piazza Navona lüks kafe ve Barok saraylar ile kaplı ve üç lüks çeşme ev sahipliği yapmaktadır. Bu stadyumun yıkıntıları üzerine 15. yüzyılda dışarı atılmıştır. 1650 itibaren 19. yüzyılın sonlarında kare bazen yaz aylarında sular altında ve suda yaşayan oyunlar için kullanılan ve deniz savaşları düzenledi. Kare hala oval bir şekli muhafaza eder. Resmin ucunda dikilitaş Mısır’dan geldi ve Circus aslen Maxentius’a ama daha sonra taşındı Piazza Navona .

Modern Piazza canlı mekan, iki halk ve turistler takılmak ister bir yerdir. Sanatçılar boyamak için meydanda toplamak ve hediyelik eşya satan birçok eğlence ve satıcıları vardır. Geceleri kare insanlarla dolu ama sen gerçekten kendisi kare güzelliği takdir etmek istiyorsanız, o kalabalık önlemek için sabah erken gitmek en iyisi olduğunu.

Dört Rivers Çeşmesi – Dört Nehir Çeşmesi

iazza Navona etrafında üç lüks çeşmeler ortalar. Merkez çeşme, Dört Nehir Çeşmesi , Dört Rivers Çeşmesi, Roma’daki tüm çeşmelerin en karmaşık olarak kabul edilir. Erken 1650’ler de Bernini tarafından oluşturulan ve ekmek vergi yüksek maliyetini karşılamak amacıyla büyüdü o kadar pahalı oldu. Tuna, Ganj, Nil, ve Rio de la Plata, flora ve fauna ile her tanımlanabilir: Dört nehir temsil eder.

Agone Kilisesi’nde Sant’Angese

Agone Kilisesi'nde Sant'Angese

Bakan Fontana Dei fiumi , Piazza Navona Agone Kilisesi’nde Sant’Angese Borromini’nin Bernini bir rakibi tarafından tasarlanmıştır. Bir hikaye Bernini kolları kilisenin çirkinlik gözlerini koruyucu ile Rivers Çeşmesi Nil ve Plata heykellerini tasarlanmış söylüyor. Sonra Borromini meydanda çeşmeler görmek için değil şekilde meydanda ötesine dışarı bakan kilisenin cephesine Aziz Agnes heykelini ekledi. Gerçekte, Bernini kilisenin cephesinde çalışmalarına iki yıl önce yaptığı çeşme tamamladı ama heykeller ilginç bir yorumunu yapar!

Fontana del Moro – Moor Çeşmesi

 Fontana del Moro - Moor Çeşmesi

Piazza Navona güney ucuna üzerinde devam bulduğumuz Fontana del Moro Giacomo della Porta tarafından tasarlanan ve çeşme dört Tritons’un heykelleri vardır ve havza özel antika yapılmış mermer gül 1575 yılında dikilmiştir. 1654 yılında Bernini bir benzeyen bir yunus, sürme merkezi figürü, kaslı Triton oyulmuş “Moor”. Bu nedenle, çeşme Moor Çeşme olarak adlandırılır. 1874 yılında bir restorasyon sırasında, orijinal heykeller Villa Borghese taşındı ve yedek kopyaları yapılmış ve çeşme hala edildi.

Piazza Navona Tartufo Yeme

Meydanda bir kafede açık bir masada oturan maliyetli olmakla birlikte, Tre Scalini Piazza Navona üzerinde ünlü Tartufo tatlı, zengin el yapımı çikolatalı dondurma rulo yemeye yer. Eğer zaman yeme almak ve sahnedeki alarak zevk eğer savurganlık. Dolayısıyla, sadece bazı büyük açık hava eğlence için fiyat olarak düşünün. Eğer yarı fiyatına, değişmesini istiyorsanız gitmek için tartufo alabilirsiniz.