Roma’daki Aziz Paul Bazilikası

Posted on

Basilica San Paolo Fuori le Mure, Roma’da Papalık Kilisesi

 Basilica San Paolo Fuori le Mure, Roma'da Papalık Kilisesi
Yerebatan Papale San Paolo Fuori le Mure Walls dışında veya Saint Paul, Roma’nın en önemli kiliselerinden biri. Roma’da Vatikan’a, Aziz John Lateran Roma’nın katedrali, Basilica di Santa Maria Maggiore Aziz Petrus Bazilikası ile birlikte dört papalık kiliselerinden biridir.

Konstantin iki kilometre Roma’nın duvarları dışında bir Roma mezar toprağa bir anma taş damgasını Saint Paul mezarının üzerine inşa edilmiş bir bazilika vardı. Orijinal bazilika yıllarında 324. yılında kutsandı, Saint Paul Bazilikası binasına popüler bir hac hedef ve eklemeler de 1823 yangın ise 1626 yılında Aziz Petrus Bazilikası’nın inşası kadar Roma’da büyük bazilika yapılan olmaya devam kilise tahrip ama hemen aynı kalmıştır ve cephesinde mozaik oluşturulan tüm parçaları kullanarak orijinal biçiminde yeniden inşa edilmiştir. Yaklaşık 100 yıl sonra, 150 sütunlu giriş revak eklenmiştir.

13. yüzyılda, birçok sanat eserleri sunağın üzerine kilisenin ön hakim muhteşem mozaik çalışmaları da dahil olmak üzere, ilave edildi. Kilisenin en önemli kalıntı Roma’da hapsedildi zaman onun mezarı üzerinde küçük sunak üzerinde sergilenen, Saint Paul tarafından kullanılmış olduğuna inanılan zincirinin bir parçasıdır.

Saint Paul Held Zincirler

Paul hristiyan olması nedeniyle ölüme mahkum deneme için 61AD Roma’ya geldi. O 67AD 65 arasında bazen kafası vurulmuştu. inanılan zincirler onu önemli bir kalıntı haline gelmiştir korunan Roma askerine Paul katılmak için kullanılır edilmiş. Kiliseye ait diğer emanetler Emanetler Chapel görüntülenir.

Yerin altında, zincirlerini görüntüleyen sunak altında, yazıt taşıyan bir mermer mezar taşı olduğunu PAULO APOSTOLO MART ya havari Paul şehit. Mezar taşı büyük bir lahit üzerinde oturur. Son zamanlarda, bir açıklık mezar görülebilir izin Papa Sunak altında yapıldı.

Romanesk Paskalya Mum Mermer Heykel


Ünlü Roma mermer heykeltıraşların Nicola d’Angelo ve Pietro Vassalletto tarafından 12. ve 13. yüzyıllarda düzenlendi, dev heykel Paskalya mum standı Romanesk sanat şaheseridir. 5.6 metre yüksekliğindeki mermer sütunu tüm rakamlar İncil sahneleri veya hayvan ve bitkiler dahil laik sahneleri ve rakamlar gösteren ya süslenmiş sekiz bölüme ayrılmıştır.

Ayrıca kilisenin içindeki tüm Papa mozaik madalyon portreleri ile bir friz olduğunu. Dört yan şapel önemli sanat eserleri içermektedir.

Emanetler ve Resim Galerisi San Paolo Chapel


(Fotoğraf izin verilmez) resim galerisine giriş tırnak öncelikle Saints ya da eski Papa kemik ve kafatası parçaları arasında değişen emanetler tutan kilise reliquaries bazı görüntüler Emanetler ilginç Şapel olduğunu az önce. Santa Croce veya dini çapraz olduğu söylenen bir tahta parçası da bulunmaktadır.

Resim Galerisi İçinde resimler, dini vestments ve dini nesneler ekran ve 9. yüzyıl Carolingian İncil bir kopyası vardır.

Emanetler Şapeli ve Resim Galerisi’ni görmek için, biglietteria, bilet gişesinde bilet satın almanız gerekir. bilet de güzel manastır manastır ziyaret içerir.

Basilica San Paolo’nun Cloister


San Paolo’nun manastır topluluğu geri geç 6 yüzyıla kadar uzanır. Papa Gregory VII (1073-1085) başlangıçta bu manastırda rahip oldu.

Mozaik çalışma ve süslü sütunlar (ayrıca Resim Galerisi ve Emanetler Chapel içerir) bir giriş ücreti ile ziyaret edilebilir manastır, süsleyin. Merkezde bir bahçe ile ve çevresinde çevrili bir çeşme Bazilikası etrafında kazılar sırasında bulunan Roma lahit ve mezar taşı parçalarının bir görüntü olmasıdır. Bir kazılan Nekropolün Bölüm kilise dışında gerekçesiyle görülebilir.

Ziyaretçi Bilgileri

Aziz Paul Bazilikası Via Ostiense Porta San Paolo yaklaşık iki kilometre üzerindedir.

  • Ulaşım : Metro Hattı B, Basilica San Paolo durdurmak veya Bus 271 veya 23.
  • Kabul : Giriş ücretsizdir ancak resim galerisi, emanetler şapel ve manastır görmek için bir giriş ücreti yoktur.
  • Ses kılavuzlar , İngilizce veya İtalyanca, bilet penceresinden kiralanabilir.
  • Bir hediyelik eşya manastırın, kitaplar ve dini öğelerden ürünlerini satmaktadır.