Roma’nın Palatine Hill: Complete Guide

Posted on

 Roma'nın Palatine Hill: Complete Guide
Roma’nın Palatine Tepesi farklı antik yerleşim kez geliştirilen ve yavaş yavaş kenti oluşturmak üzere bir araya Tiber Nehri yakınında -the tepeler ünlü “Roma yedi tepesinden” biridir. Palatine, nehir en yakın tepeden biri, geleneksel olarak Roma kurucu sitesi olarak kabul edilir. Efsane, burada Romulus, kardeşi Remus’u öldürdükten sonra, bir savunma duvarı inşa 753 M.Ö. oldu hükümet sistemi kurmak ve antik Batı Dünyasının en büyük gücü haline büyüyecek yerleşim başladığını tutar.

Tabii ki, kendine iyi kenti adını verdi.

Palatine Tepesi Antik Roma’nın önemli arkeolojik alan bir parçasıdır ve Kolezyum ve Roma Forumu’nun bitişiktir. Yine Roma’ya çok ziyaretçi sadece Kolezyum ve Forum görmek ve Palatine atlayın. Dışarı eksik. Palatine Tepesi büyüleyici arkeolojik kalıntılarla dolu olduğunu ve tepeye kabul kombine Forum / Colosseum bilet dahildir. Her zaman çok daha az bu diğer iki site daha ziyaret, bu yüzden kalabalıktan güzel bir mühlet sunabilir.

İşte ziyaret için nasıl en önemli Palatine Tepesi siteler, artı bilgi bazılarıdır.

Nasıl Palatine Tepesi Gidilir

Palatine Tepesi zaten Colosseum taraftan Forum girdikten sonra Titus Kemeri sonra taşıyan sol tarafından, Roma Forumu’na ulaşılabilir. Via di Fori Imperiali’de gelen Forum erişilen ettiyseniz, Palatine Vestals House of ötesinde, Forum üzerinde büyük başgösteren göreceksiniz. Eğer Palatine-Eğer gerçekten yolda kaybolmak olamaz yönünde kafa gibi Forum’un manzaraları alabilir.

Palatine girmek için bizim favori yeri sadece güneye (arkasında) Colosseum bulunan Via di San Gregorio, değil. Burada girme avantajı Palatine, Kolezyum ve Forum biletinizi satın almamış ise, buradan satın alabilirsiniz tırmanmaya daha az adımları olmasıdır ve. Orada bir çizgi hemen hemen hiç, ve sen Colosseum bilet kuyruğunda çok uzun bir satır beklemek zorunda kalmazsınız.

Eğer toplu taşıma çekiyorsanız, yakın metro istasyonu B Hattı üzerinde Colosseo (Colosseum) ‘dir. 75 otobüs Termini İstasyonu’ndan çalışır ve Via di San Gregorio girişine yakın durur. Son olarak, Kolezyum, Palatine girişinde kısa bir yürüyüş doğu tarafında 3 ve 8 durak tramvaylar.

Palatine Hill Özeti

Roma’da birçok arkeolojik gibi, Palatine Tepesi yüzyıllar boyunca sabit insan aktivitesinin ve gelişme yerdi. Sonuç olarak, kalıntılar diğer üst üste koymak ve başka bir öğe söylemek çoğu zaman zordur. Ayrıca Roma’da birçok site gibi açıklayıcı tabelalar eksikliği zorlu Eğer aradığınızı de bilmek yapar. Roman arkeoloji çok ilgileniyorsanız, bu bir rehber kitap satın almak buna değer, ya da en azından iyi bir harita, bu sitede daha fazla bilgi sunar.

Yoksa, sadece, boş tepeyi dolaşmaya yeşil alan zevk ve orada binaların uzayın takdir edebilirsiniz.

Eğer dolaşmak gibi, Palatine Tepesi üzerindeki bu en önemli siteleri arar:

 • İmparatorluk Sarayları:  Bu engin karmaşık Domus Flavia ve Domus Augustana içerir ve bu yıl, s ve ne yayıldı ve restore edilmiş 5-yüzyılda Batı İmparatorluğu’nun yıkılmasına Augustus zamanından Roma İmparatorları eviydi bugün beş asır fragmanları veya inşaatın daha fazladır kalır. Önemli at yarışları için veya Sarayı’nın son büyük açılımları biri sırasında inşa İmparator Domitian özel bahçe ve Septimius Severus 3 yüzyıl Hamamları, olarak kullanılmış olabilir Stadyumu içerir.
 • Circus Maximus görünümü:  Saray alanından, Palatine Tepesi kenarına dolaşabilir ve Circus Maximus, Palatine altında muazzam yarış boyunca aşağı bakmak. Sen Roma imparatorları-zevk onlar Kavganın dışında yüksek bu levrek araba yarışları ve diğer gözlük izledi aynı görünümde atacağız.
 • Palatine Müzesi:  Bu küçük müze büyük heykeller içeren, çoğu parçalarında, Palatine’deki kazılarda bulduk. Hızlı durdurmak için, girmek ücretsiz değerli olduğunu ve tuvalet de burada bulunmaktadır.
 • Augustus ve Livia’nın Evleri:  İmparator Augustus ve eşi Livia Palatine’deki yan-yana evler vardı. Hem özenle kalır birçoğu freskler ve mozaikler ile dekore edilmiş. Augustus House’da, hatta o otobiyografisini yazdı imparatorun özel çalışma görebilirsiniz İlahi Augustus Deeds,  14 AD Modest adam. Bir araya getirilen bilet üzerinde hem evlerini ziyaret, ancak önceden rezervasyon yapılması gerekmektedir ve siteleri korunması ve onarımı için sık sık kapatın. Daha fazla bilgi için, ziyaret KOOP Kültür web sitesi .
 • Romulan’ın kulübe:  Augustus ve Livia’nın evlerin yakın yerde, gösteren bir işaret göreceksiniz Casa Romuli . Nehre yakın Palatine Tepesi uzak tarafına dolambaçlı yoldan olun ve siz arkeologlar Palatine’deki insan yerleşimine en erken sitedir inandığımız kalanları görebilirsiniz. Sazdan çatılı kapalı kez basit waddle ve çamur kulübe, şimdi kalanları tüf kayalara yatağa kesilmiş direk delikleri ve vakıflardır. Romulus hiç burada yaşamış sağlam deliller yoktur topluluk olsalar konutların grubu “Romulus Evi’ni” dönüşmüş bulunuyor. Yine de Roma’nın en erken gelişiminin önemli bir parçasını oluşturmaktadır. Bu noktadan itibaren, aynı zamanda uzaktan Aziz Petrus Bazilikası kapalı kubbesinin güzel bir görünümü olacaktır.
 • Cryptoporticus:  imparatorlar göreceli bir gizlilik içinde başka bir saraydan seyahat ve hava koşullarından güvenli ve suikastçılar olurdu etmek için bu 130 metre uzunluğunda kapalı geçit inşa edildi. Roma’da sıcak, güneşli bir günde, koridor kemerli, oyma tavan bazı parçalarını içeren (Bu iddiaya göre 41 AD bu koridorun öldürülen despotik Caligula için işe yaramadı) ve, olmaya soğutucu yer yoktur.
 • Farnese Bahçeleri:  1500’lerde Kardinal Alessandro Farnese tarafından inşa edilen Farnese Bahçeleri Avrupa’da ilk özel botanik bahçesi oldu. Modern arkeoloji dehşet, bahçe Tiberius Sarayı ne olduğunu çok kapak ve kalıntıları bazılarını birleştirmek. O eski ihtişamını gibi bir şey olsa da, bahçe dolaşmak için güzel bir yer hala olur ve dinlenme ve serinleyebilir gölgeli, çimenli alanlarda bol. Nymphaeum, önceki Roma yapıları uyandırmak için inşa yapay mağara içine ördek emin olun. Ayrıca Farnese Gardens, ötesinde Roma Forumu, Capitoline Tepesi manzarası birkaç teraslar vardır. Bunlar bakış açılarından Roma’daki en ikonik bazı görüşlerini sunmak ve kaçırılmaması gereken değildir.

Palatine Tepesi Senin Ziyaret Planlama

Palatine Tepesi Kabul Kolezyum ve Roma Forumu’na kombine bilet dahildir. Eğer çok büyük olasılıkla Roma konumuna üzerindeki bu siteleri ziyaret etmek isteyeceksiniz yana, şiddetle de Palatine Tepesi bkz önerilir. Sen resmi dan önceden bilet satın alabilirsiniz KOOP Kültür web  veya çeşitli üçüncü taraf sağlayıcılar aracılığıyla. Bilet yetişkinler için € 12 ve 18 yaşın altındakiler için ücretsizdir. KOOP Kültür Çevrimiçi alışverişler için bilet ücreti başına 2 € şarj eder. Önceden bilet yoksa Unutmayın, Via di San Gregorio de Palatine Tepesi girişinde gidip bekleme çalışanların az miktarda bilet satın alabilirler.

Ziyaretiniz için birkaç başka ipuçları:

 • İyi bir yürüyüş ayakkabısı giyin.  Zemin ayak altında düzensiz kaldırım taşları ve Roma dönemlerinde belirlenen yollara kaldırımlar çimento paketlenmiş kir yolların arasında değişir. Çeşitli yerlerde merdiven de vardır. Sen yürüyüş için oldukça iyi durumda ve sağlam rahat bir yürüyüş ayakkabısı giymelidir.
 • Bir su şişesi getirin. Yaz mevsiminde ziyaret Özellikle, sık sık gölgede olmadan bölgelerde, sıcak güneşin altında yürüyen olabilir, bu yüzden bir doldurulabilir su şişesi getireceğim. Eğer şişe dolum Palatine Tepesi’ndeki su çeşmeleri bir çift vardır, ancak hiçbir şişelenmiş su tepede satılık yoktur.
 • Bir aperatif veya piknik getirmek ama dikkatli olun. Özellikle Farnese Bahçeleri yakınında, banklar ve çim plop ve beraberinde getirdi ettik bir sandviç yiyebilirsiniz birkaç alanları vardır. Ancak, bir battaniye ve piknik sepetini getirmek ve birkaç saat uzanmanız üzerinde endam yoktur. Haddi zatında Piknik Palatine Tepesi üzerinde izin verilmez hızlı bir ısırık birkaç dakika durdurunca, ancak, hiç kimse seni takip edecektir. Önce veya öğle yemeğinden sonra için, zaman ziyaretinizi atıştırma getirmezsen eğer öyleyse, Palatine Tepesi üzerinde hiçbir yiyecek ve içecek satış olduğunu unutmayın.
 • Bir günde üç siteleri görmek için çalışmayın.  Palatine Tepesi, Roma Forumu ve Colosseum kombine arkeolojik alanı kalabalık ve ezici, uzanmakta. Bir gün-you’ll rüzgar bitkin her üç siteler almak kalkmayın ve sonuçta ne görüyorsanız takdir olmayacaktır. Biletin ilk cazibe girmek sonraki 24 saat için iyidir. Eğer ilk gün Forum ve Palatine Hill ziyaret ve 10 am, örneğin, girdiyse, sen sürece 10 oranında girerken Önemle iki üzerinde ziyaret yayılmış önermek değilim, Colosseum ertesi gün görebilirsiniz günler.