Skip to main content

Roma’nın ünlü Trevi Çeşmesi ziyaret

Roma'nın ünlü Trevi Çeşmesi ziyaret
Trevi Çeşmesi veya Fontana di Trevi Roma’nın en ünlü çeşmeler listesini olmasa dünyayı başında yer alıyor. Kentin bir simgedir, bu siteye her saat için yaklaşık 1.200 kişiyi çizim, (sikkeye içeri atmak isteyebilirsiniz hariç) bir üst serbest cazibe bu.

Roma’nın tarihi merkezinde bulunan çeşme di S. Vincenzo ve Via del Lavatore Via, Via della STAMPERIA kesişim kümelerinin yakın küçük bir meydanda oturur. En yakın metro durağı Barberini İspanyol Merdivenleri görmek istiyorsanız, kesinlikle inin her ne kadar, Spagna Metro durağına ve yaklaşık 10 dakika içinde çeşmeye Piazza di Spagna yürüyün.

Trevi Çeşmesi Tarihçesi

Roma antik yapıların muazzam sayıda göz önüne alındığında, Trevi Çeşmesi kıyasla nispeten modern. 19 M.Ö. beri Roma’ya tatlı su pompalama olmuştu bir su kemeri: 1732 yılında Papa Clement XII Acqua Vergine için yeni terminal çeşme zanaat uygun bir mimarı bulmak için bir yarışma düzenledi.

Floransalı sanatçı Alessandro Galilei yarışmasını kazandı rağmen, komisyon derhal masif Barok çeşme inşaatına başladı yerel mimar Nicola Salvi, verildi. yürütülen asla bir Bernini tasarım etkilenerek, Salvi çalışmaları kalın sütunları ve pilastrlar, onun dibinde bir havuza sular, basamaklı ve denizatı tarafından çizilmiş Oceanus ve onun kabuğu şeklindeki arabanın güçlü bir heykel ve dahil yorumlamacı unsurların bir dizi tanıtır triton tarafından terbiye. Bir korkuluğa ve alegorik figürleri ile bir tavan arası bolluğu, bereketi, zenginlik ve başlıca temsil eden zafer takı imleci üzerine.

Trevi Çeşmesi nihayet pırıl pırıl beyaz ihtişamına çeşme getiren moda evi Fendi tarafından finanse bir 17 aylık restorasyon 2015 sonbaharında tamamlanan 1751 yılında Salvi ölümünden sonra başka mimar Giovanni Pannini tarafından 1762 tamamlandı.

Trevi Çeşmesi de Ne Yapmalı

Gündüz itibaren geçen gece yarısı kadar, binlerce turist mermen, denizatı ve yuvarlanan havuzlarının bu fantastik mermer yaratılış bir belirti yakalamak için Trevi geniş havzası etrafında kalabalık, tüm Oceanus, deniz ilahi kişileşmesi tarafından başkanlık etti.

İşte Trevi Çeşmesi ziyaret ederken yapılacak bazı şeyler var.

Fountain yazı tura. Turistler genellikle ayin yazı-tura katılmak için Trevi Çeşmesi ziyaret edin. Trevi Çeşmesi’ne içine bozuk para atarsanız, Ebedi Şehir dönmen sağlanır söylenir. Başlatılan ikinci bir madeni para aşkı bulacaksınız vaat ediyor. Üçüncü evliliği garanti gerekiyordu.

sikke, Çeşme uzakta yüz (ve bu görünüşte şansın tutmak için sırayla önemli) düzgün atmak yapmak için, sağ eldeki parayı tutun ve sol omuz üzerine atmak.

Bu 18. yüzyıl Barok başyapıt büyülenenler olun. Palazzo Poli fonunda heykel, bu hayranlık uyandıran traverten çeşme suyunun neredeyse 2.900.000 metreküp hergün dökülmesini bazı 85 feet yüksekliğinde ve yaklaşık 160 feet genişliğinde duruyor. Paraların yaklaşık 3,000 euro her gün çeşme çıkarılan ve sadaka bağışlanmış olduğunu tahmin ediliyor.

Kalabalıkları ve fotoğraf ops dalıp kolaydır – ama bu anıtsal heykel çeşme ayrıntıları ve ölçeğini hayran birkaç dakika sürebilir yoktur.

Çeşmede filme ünlü film sahneleri hatırlayın. Sinema yıllar boyunca Trevi Çeşmesi’ne çok iyi olmuştur. Federico Fellini’nin gibi klasik filmler için ayar olarak hizmet veren La Dolce Vita, Jean Negulesco en bir Çeşmesi Üç Coins William Wyler’ın Roman Holiday ve hatta Julia Roberts hit , Pray, Love yiyin , Fontana di Trevi şeyler olduğunu haline gelmiştir İtalyan rüyalar yapılmıştır. İçeri mi Anita Ekberg karakteri gibi çeşmeye yürüyen gidemez La Dolce Vita (! Aslında, yapma lütfen), ama burada filme ikonik sinematik anları yeniden yaşamak için hala eğlenceli.

İyi Zaman ziyaret etmek

Kalabalıklar onların en hafif altındadır Tabii ki, Trevi Çeşmesi ziyaret için en iyi zamandır. Bu çeşme çevresi sıkışık ve şiştiği zaman öğlen ve akşam geç saatlerde önlemek anlamına gelir Eğer alacakaranlıkta orada alabilirsiniz varsa, akşam parıltı ve aydınlatma dramatik etkileri ilahi ve romantik bir atmosfer yaratmak olduğunu göreceksiniz. Sabah erken zamanda Piazza sessiz ve sakin olduğu gibi, orada olmak için harika bir zamandır.

Oraya nasıl gidilir

Yer: Piazza di Trevi, 00187 Roman

Piazza di Spagna Gönderen: Güneydoğuya Via di Propaganda ve Via di Sant’Andrea delle Fratte devam. Largo del Nazareno bir sol ve Via della Panetteria üzerine sağa dön. Via della STAMPERIA anda sağ yap ve Piazza di Trevi varıyoruz.

Termini Tren İstasyonu’ndan: Barberini istasyonu Metro A (kırmızı çizgi) alın ve Piazza di Trevi 8 dakika yürüyün.

Ziyaretçi İpuçları:

o kesinlikle yüzmek suda ayaklarınızı dangle, yemek veya anıtın herhangi bir kısmında oturmak yasak olduğunu akılda tutmak etmeyin. Bu kuralı ihlal yüzmek için € 450 ve oturma tırmanma veya çeşme üzerinde piknik için 240 € yerden para cezası olacak.

kalabalıklar altındadır zaman (ve her zaman, gerçekten), yankesici ve küçük hırsızlar için göz kulak ağır onların – Trevi Çeşmesi Turist Merkez olduğunu.

Yakındaki Aktiviteler

İspanyol adımları. Bir favori nokta bir yük çıkarmak, Scalinata di Spagna tarafından kapatılmış 138 aşamalarından oluşan bir eğimli merdiven olduğunu Trinità dei Monti kilisesinin. Merdiven eğlenceli ardı Fontana della Barcaccia Pietro Bernini Gian Lorenzo Bernini babası tarafından tasarlanan (çirkin teknenin çeşme).

Navona Meydanı . Üç etkileyici çeşmeler, en önemlisi Bernini’nin Çeşmesi Ev Dört Nehir, bu kamu kare insanlar gece gündüz ile bir uğultu.

Pantheon . İyi korunmuş ve çarpıcı, MS 1. yüzyılda inşa edilen bu eski putperest tapınağı, şimdi bir Hristiyan kilisesi. Bir mühendislik harikası dünyanın en büyük donatısız çimento kubbeyi sahiptir.