Rzym Kalendarz wydarzeń – Miesiąc po miesiącu-Guide do wydarzeń w Rzymie

Posted on

Rzym Kalendarz wydarzeń - Miesiąc po miesiącu-Guide do wydarzeń w Rzymie
Turyści mogą znaleźć wydarzenia w Rzymie o każdej porze roku, ponieważ zawsze coś się dzieje. Choć Wielkanoc to popularny czas dla turystów, istnieje wiele wydarzeń kulturalnych i świeckich, aby zaciekawić nawet najbardziej zaprawiony samotnie.

Oto lista miesiąc po miesiącu od jednych z największych wydarzeń w jednej z najbardziej urzekających miast na świecie.

Styczeń: Dzień i Dzień Świętego Antoniego noworoczny

Nowy Rok to święto narodowe we Włoszech. Większość sklepów, muzeów, restauracji i innych usług będzie zamknięty tak, że Rzymianie można odzyskać z uroczystości sylwestrowych.

06 stycznia jest Epifania i Befana. Epiphany jest oficjalnie dwunasty dzień Bożego Narodzenia i jeden, w którym włoskie dzieci świętować nadejście La Befana, dobrą czarownicę. W Watykanie pochód kilkuset ludzi ubranych w średniowiecznych strojach spacery wzdłuż szerokiej alei prowadzącej do Watykanu, niosąc symboliczne prezenty dla papieża, który mówi poranną mszę w Bazylice Świętego Piotra w Epifanii.

17 stycznia jest Dzień Świętego Antoniego (Festa di San Antonio Abate). Święto obchodzi patrona rzeźników, zwierząt domowych, ekspresy do kosza, a grabarzy. W Rzymie, to święto jest obchodzone w kościele Sant’Antonio Abate na Eskwilinie i tradycyjnego „błogosławieństwo Beasts”, który towarzyszy tym dniu odbywa się w pobliskim Piazza Sant’Eusebio.

Luty: Początek Carnevale

W zależności od daty Wielkanocy, na początku Wielkiego Postu i Carnevale może rozpocząć się już w 3. lutego Carnevale i Postu są jednymi z najbardziej ekscytujących czasach być w Rzymie, zarówno jako wstępnie uroczystości wielkopostnych (Carnevale) i procesje religijne , który rozpoczyna się w środę Popielcową, są częścią tradycji w stolicy i Watykanu. Carnevale wydarzenia w Rzymie zacząć dziesięć dni przed datą rzeczywistego Carnevale, z wielu imprez odbywających się na Piazza del Popolo.

Marzec: Dzień Kobiet i Maratona di Roma

Festa della Donna lub Dzień Kobiet obchodzony jest 8 marca restauracje w Rzymie mają zazwyczaj specjalne menu Dzień Kobiet.

W dniu 14 marca, znany również jako Idy marcowe, znaku Romana rocznicy śmierci Juliusza Cezara na Forum Romanum w pobliżu jego pomnika.

Wielkanoc, która zwykle mieści się w marcu lub kwietniu, jest jednym z najbardziej ruchliwych porach roku w Rzymie i Watykanie, z wielu religijnych wydarzeń upamiętniających śmierć i zmartwychwstanie Jezusa w kościele chrześcijańskim. Kulminacją wydarzenia z Mszy Wielkanocnej na Placu Świętego Piotra.

Potem w marcu roczna Maratona di Roma (Rzym Marathon) odbywa się w mieście, z kursu, który trwa biegaczy obok najbardziej znanych zabytków starożytnego miasta.

Kwiecień: Wiosna i założenia Rzymu

Jak Wielkanoc, dzień po Wielkanocy, La Pasquetta, jest również świętem narodowym w Rzymie. Wiele Rzymianie świętować z wycieczki lub pikniki poza miastem, a dzień kończy się Fajerwerki nad Tybru.

Festa della Primavera, festiwal, który wyznacza początek wiosny, widzi Schody Hiszpańskie ozdobione setkami różowych azalii. W połowie kwietnia, Rzymianie zaznaczyć della Cultura SETTIMANA lub Tygodniu Kultury. Krajowych muzeów i stanowisk archeologicznych mają wstęp wolny i kilka miejsc zwykle nie otwartych dla publiczności może być otwarty.

Założenie Rzymie (Rzym) urodzin obchodzony jest na lub w pobliżu 21 kwietnia Rzymie mówi się, że zostały założone przez bliźniaków Romulus i Remus w 753 pne. Wydarzeń specjalnych, w tym wyświetlaczy gladiatorów w Koloseum, są częścią uroczystości.

Oraz w dniu 25 kwietnia, Rzymianie zaznaczyć Liberation Day, dzień Włochy został wyzwolony pod koniec II wojny światowej. Uroczystości pamiątkowe odbywają się w Pałacu na Kwirynale i innych miejscach na terenie miasta i kraju.

Maj: Święto Pracy i włoska otwarta

Primo Maggio, 1 maja jest świętem narodowym we Włoszech znakowania Labor Day, obchody pracowników. Jest to koncert na Piazza San Giovanni, a zwykle, jak również rajdy protest. Większość witryn i muzea są zamknięte, ale jest to dobry dzień, aby wziąć w niektórych miejscach plenerowych w mieście i jego okolicach.

Nowa grupa Gwardii Szwajcarskiej zaprzysiężony w Watykanie każdy 6 maja datę oznaczającą worek Rzymu w roku 1506. Ogół społeczeństwa nie jest zapraszany do tej uroczystości, ale jeśli można koordynować zwiedzanie Watykanu, że dzień może być w stanie dostrzec zaprzysiężeniu.

Gdzieś na początku lub w połowie maja, Rzym gospodarzem Internazionali BNL d’Italia, znany również jako Italian Open na kortach tenisowych na Stadio Olimpico. To wydarzenie dziewięć dni, sąd gliny to największy turniej tenisowy przed turniejem Grand Slam French Open i przyciąga wielu poważnych tenisistów.

Czerwiec: Dzień Republiki oraz Corpus Domini

Dzień Republiki lub Festa della Repubblica 2 czerwca obchodzony jest to duże święto narodowe jest zbliżona do Independence Days w innych krajach, upamiętniający datę w 1946 roku, że Włochy stały się republiką. Ogromna parada odbywa się na Via dei Fori Imperiali następnie muzyki w ogrodach Kwirynale.

Rzymianie świętować licznych świąt religijnych w czerwcu, w tym Corpus Domini, 60 dni po Wielkanocy w niedzielę, w święto św Jana (San Giovanni) w dniu 23 czerwca, oraz świętych Piotra i Pawła Dnia 29 czerwca.

Lipiec: Expo Tevere i Festa dei Noantri

Expo Tevere sztuki i rzemiosła fair rozciąga się wzdłuż brzegów Tybru z Ponte Sant’Angelo Ponte Cavour, rzemieślnik z jedzeniem stoi sprzedawać wina, oliwy z oliwek, i ocet. To zaplanowane na początku do połowy lipca i jest doskonałym miejscem dla turystów do zakupu autentyczne wyroby rzymskie.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni lipca Festa dei Noantri (co tłumaczy się jako „festiwal dla reszty z nas”) jest obchodzony, wokół Święto Santa Maria del Carmine. To bardzo lokalny festiwal widzi posąg Santa Maria, ozdobione w ręcznie wykonane ozdoby, przeniesiony jest wokół od kościoła do kościoła w dzielnicy Trastevere i towarzystwie zespołów i pielgrzymów religijnych.

W lipcu i sierpniu będą koncerty w Castel Sant’Angelo i innych odkrytych miejsc, w tym placów i parków w Rzymie i starożytnych Term Karakalli.

Sierpień: Festa Della Madonna Della Neve

Festa della Madonna Della Neve ( “Madonna of the Snow”) obchodzi legenda o cudownym śniegu, który spadł w sierpniu 4 wieku, sygnalizując wiernych zbudować kościół Santa Maria Maggiore. Inscenizacja tego wydarzenia odbywa się za pomocą sztucznego śniegu oraz specjalny pokaz światło i dźwięk.

Tradycyjny początek wakacji dla większości Włochów jest Ferragosto, który przypada na religijne święto Wniebowzięcia, sierpień 15. Istnieje tanecznych i muzycznych festiwali na ten dzień.

Wrzesień: Sagra dell’Uva Football

Latem ciepło zaczyna zapadać się we wrześniu, co na świeżym powietrzu trochę bardziej przyjemne i miejscach publicznych trochę mniej zatłoczone przez turystów. Na początku września, dożynki znany jako Sagra dell’Uva (Festiwal winogron) odbywa się w bazylice Konstantyna na forum. Podczas tego święta, Rzymianie świętować winogron, żywności, który jest ogromną częścią włoskiego rolnictwa, z dużymi buszli winogron i wina na sprzedaż.

I na początku września to także początek piłki nożnej () sezonu. Rzym ma dwa zespoły: AS Roma i Lazio rywali, którzy dzielą się grając pole Stadio Olimpico. Gry odbywają się w niedziele.

Pod koniec września widzi liczne sztuki, rzemiosła i antyków targów na Rzym.

Październik: Święto św Franciszka i Rzym Jazz Festival

W październiku, Rzym widzi wielu sztuk teatralnych i wydarzeń, wraz z jednym dużym uroczystości religijnych. Święto świętego Franciszka z Asyżu, w dniu 3 października, przypada 1226-lecia śmierci świętego Umbrii. Rzymianie świętować z wieńcem układania w pobliżu Bazyliki San Giovanni na Lateranie.

Od 1976 roku, Rzym Jazz Festival przyciąga jedne z najlepszych muzyków jazzowych z całego świata. Kiedyś się odbyć w okresie letnim, ale jest teraz pod koniec października, w Audytorium Parco della Musica.

Listopada: Dzień Wszystkich Świętych i Europa Festival

W dniu 1 listopada, Wszystkich Świętych jest świętem państwowym, kiedy Włosi pamiętają swoich bliskich zmarłych, odwiedzając groby i cmentarze.

Romowie Europa Festiwal trwa przez cały miesiąc listopad. Program posiada szeroką gamę performance’u, tańca współczesnego, teatru, muzyki i filmu. I młoda ale prężnie Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Rzymie w połowie listopada odbywa się w Auditorium Parco della Musica.

W dniu 22 listopada, Rzymianie obchodzimy święto św Cecylii w Santa Cecilia in Trastevere.

Grudzień: Boże Narodzenie i Hannukkah

Podczas Chanuki, duża społeczność żydowska Rzymu spojrzeć na Piazza Barberini, gdzie świece na gigantycznym menory są oświetlone każdego wieczoru.

Boże Narodzenie w Rzymie rozpoczyna się na początku grudnia, jak jarmarki bożonarodzeniowe zacząć sprzedawać ręcznie robione prezenty, rękodzieło i smakołyki. Wyświetlacz szopka w Sala del Bramante w pobliżu Piazza del Popolo wyposażony szopek z całego świata.

W dniu 8 grudnia, w święto Niepokalanego Poczęcia, papież prowadzi karawanę z Watykanu do Piazza di Spagna, gdzie kładzie wieniec na Colonna dell’Immacolata przed Trinita dei Monti Kościoła.

Wigilia jest noc, kiedy wyświetla Narodzenia tradycyjnie zakończono dodając dziecko Jezusa lub są odsłonięty, takich jak Narodzenia naturalnej wielkości na placu Świętego Piotra. Na Boże Narodzenie, większość firm są zamknięte, ale masa północy w Bazylice Świętego Piotra jest wyjątkowym doświadczeniem Roman, nawet dla tych, którzy nie są praktykującymi chrześcijanami.

I tak jak to jest na całym świecie, Sylwester, który zbiega się ze świętem św Sylvester (San Silvestro) obchodzony jest z wielką pompą w Rzymie. Piazza del Popolo posiada największe święto publiczne miasta z muzyką, tańcem i fajerwerkami.