Rzym w marcu: Imprezy i święta

Posted on

 Rzym w marcu: Imprezy i święta

Marzec to doskonały czas, aby odwiedzić Rzym. Pogoda jest zwykle chłodne i łagodne i można znaleźć dobre oferty przelotu i hotelu. Miasto będzie zatłoczone tuż Wielkanocy (po latach, kiedy Wielkanoc wypada w marcu), ale ogólnie jest mniej odwiedzających w marcu. Istnieją również niektóre zabawne, ciekawe i „tylko w Rzymie” imprez i festiwali odbywających się w Rzymie w Marzec-oto niektóre z najbardziej popularnych.

Carnivale

W zależności od tego, czy Wielkanoc wypada w marcu lub kwietniu, pre-wielkopostny festiwal Carnivale może mieć miejsce na początku marca. Uroczystości szczyt weekend przed ostatnim dniu Carnivale, który jest gruby wtorek lub Ostatki. Istnieje parady i pokazy jeździeckie na Piazza del Popolo, a przekonasz się, chodniki pokryte rzymskich konfetti papieru rzucone przez grupy dzieci szkolnych. Więcej rambunctious młodzież mogą brać udział w walkach ulicznych stosując surowe jajka i mąki – więc należy omijać linii ognia!

Międzynarodowy Dzień Kobiet (Festa della Donna)

08 marca to Międzynarodowy Dzień Kobiet na całym świecie, albo Festa della Donna we Włoszech. Mężczyźni przynieść kobietom w ich życiu bukietów kwiatów pachnących żółte mimozy i grupy kobiet zwykle iść na kolację razem. Jeśli jesteś w Rzymie w tym dniu i masz szczególne restauracja na uwadze, że to dobry pomysł, aby dokonać rezerwacji z wyprzedzeniem. Muzea i strony czasami oferują darmowe lub po obniżonej cenie wstęp do kobiet w dniu 8 marca.

Festa Santa Francesca Romana – Błogosławieństwo Samochody

W dniu 9 marca, Rzymianie jechać do Piazzale del Colosseo niedaleko kościoła Santa Francesca Romana, gdzie mają swoje samochody błogosławiony. Francesca był świętym, który żył w 14 wieku. Jest patronem kierowców samochodowych, ponieważ, jak mówi legenda, aniołem by oświetlić drogę przed Francesca jak szła, aby ją chronić.

Upamiętnienie śmierci Juliusza Cezara

W dniu 15 marca, znany również jako Idy marcowe, dzień Juliusz Cezar został zamordowany, a jego śmierć jest upamiętnione w pobliżu jego pomnika w Forum Romanum. Ludzie również zostawić kwiaty pod Świątynia Cezara na forum.

Dzień Świętego Patryka w Rzymie

Tak, Dzień Świętego Patryka we Włoszech jest rzeczą. Chociaż nie jest powszechnie obchodzony w mieście Rzym ma sporą liczbę irlandzkich emigrantów irlandzkich i barów, gdzie znajdą Państwo irlandzką muzykę i jedzenie. Scholars Lounge Irish Pub  z muzyką na żywo z Guinnessa i typowe irlandzkie potrawy w dniu 16 marca i 17. Dwa  Druidzi irlandzkich pubów  mają koncerty muzyki irlandzkiej i obiecują Saint Patrick Day Party. Finnegan w Irish Pub  mówi, że to tylko pub irlandzki własnością Rzymie.

Niedziela Palmowa

Jeśli wizyta w Rzymie w marcu i stało się tam w czasie Wielkanocy być, jesteś w jednej z najbardziej unikalnie rzymskich doświadczeń turysta może doświadczyć. Wielki Tydzień, dni prowadzące do Wielki Piątek i Niedzielę Wielkanocną, jest jednym z najbardziej ruchliwych i najbardziej tętniących życiem porach roku, aby odwiedzić Rzym i Watykan, i nie bez powodu.

Wielkanoc Tydzień rozpoczyna się w Niedzielę Palmową ze specjalną masą wspomnianej przez Papieża na placu Świętego Piotra. Błogosławieństwo Palms, procesji i mszy odbywają się rano, zwykle zaczynając od 9:30. To nic nie kosztuje, aby uczestniczyć, ale robi się bardzo tłoczno, więc planują przyjazd wcześnie.

Dobry piątek

W Wielki Piątek nie ma Mszy Papieski na 5 po południu w Bazylice Świętego Piotra. Wieczorem rytuału Drogi Krzyżowej, czy  Via Crucis , jest uchwalona w pobliżu Koloseum w Rzymie, zwykle zaczynają się od 9:15 po południu. Stacje Drogi Krzyżowej zostały umieszczone w Koloseum w 1744 roku przez papieża Benedykta XIV i krzyż z brązu w Koloseum został wzniesiony w 2000 roku jubileuszowego.

W Wielki Piątek, ogromny krzyż z płonących pochodni oświetla niebo jako droga krzyżowa są opisane w kilku językach. Na koniec Papież daje błogosławieństwo. To bardzo poruszające i popularna procesja. Jeśli pójdziesz, spodziewać się wielkich tłumów i zdawać sobie sprawę z możliwości pick-kieszeni, tak jak w każdym bardzo zatłoczonym miejscu turystycznym.

Niedziela Wielkanocna

Wielkanoc lub Pasqua , jest drugim co do Bożego Narodzenia jako najważniejsze święto religijne w Watykanie i we wszystkich Włoszech. Papież mówi niedzielę wielkanocną mszę świętą na placu Świętego Piotra, zwykle zaczynają się od 10:15. Jest to kolejny popularny i bardzo tłoczno wydarzenie. Wstęp jest wolny, ale bilety są obowiązkowe i muszą być wymagane przez audiencji WWW .

W południe Papież daje wiadomość Wielkanoc i błogosławieństwo w centralnej loggii bazyliki świętego Piotra.

Rzym Marathon

Roczna  Maratona di Roma odbywa się pod koniec marca lub na początku kwietnia. Jest to szansa dla biegaczy wziąć w zabytków Rzymu na kursie 26,2 mili który nakręca obok wszystkich najważniejszych zabytków. Jak wielu ulice są zamknięte dla ruchu podczas maratonu, goście również uzyskać przerwę od ruchu pojazdów i szansę dopingować biegaczy.

La Festa di San Giuseppe (Dzień Ojca)

La Festa di San Giuseppe (Saint Joseph, mąż Marii), 19 marca, jest również znany jako Dzień Ojca we Włoszech. Dzień, który kiedyś święto narodowe, obchodzone jest tradycyjnie z ogniska i czasami konkursach ze scenami z życia św Józefa. Dzieci dają prezenty dla swoich ojców w San Giuseppe Day i zeppole, smażone w głębokim tłuszczu kulki ciasta podobne do pączków, są tradycyjnie spożywane.

Czasu letniego

Choć nie jest to święto lub wydarzenie, ważne jest, aby wiedzieć, że w ostatnią niedzielę marca (lub w sobotę w nocy przed) wyznacza początek czasu letniego w Europie. Zegary są odwrócił jedną godzinę. Zauważ, że ta data jest późniejsza niż zmiany czasu w Stanach Zjednoczonych i innych częściach świata, więc miej to na uwadze, gdy dzwonisz przyjaciół i bliskich do domu lub planując swoje loty.