Rzym Wydarzenia w lutym – co dzieje się w Rzymie w lutym?

Posted on

Rzym Wydarzenia w lutym - co dzieje się w Rzymie w lutym?
W pięknym Rzymie, luty jest chłodno – średnie tony wysokie temperatury są w połowie lat pięćdziesiątych Fahrenheita (13 stopni Celsjusza) – a czasami deszczowo. Ale tłumy są zwykle cieńsze, kilka dni słonecznych może wymknąć, i istnieje kilka ważnych festiwalach ogrzać swoje serce.

Carnevale (Termin zmieniać)

Najważniejszy festiwal w Rzymie w lutym jest osiem dni długie święto zwane Carnevale. Carnevale jest włoska nazwa dla Mardi Gras, corocznego świętowania poprzedzającego Christian Postu. Wielki Post jest obserwacja religijny, w którym jego uczestnicy trzymać 40 dni postu i modlitwy. Okres ten rozpoczyna się w Środę Popielcową, a kończy się w Niedzielę Wielkanocną: W okresie przygotowań do Wielkiego Postu to jedna wielka impreza, szczególnie w weekend tuż przed  martedì Grasso i tłuszczu we wtorek, w ostatnim dniu uroczystości.

Terminy Carnevale we Włoszech różnią się z oficjalnym kalendarzem Watykańskiego na Wielkanoc, ale data rozpoczęcia festiwalu jest zawsze między 3 lutego i marca 9. Imprezy odbywają się w całym mieście, poczynając paradzie otwarcia na Via del Corso, przepełnione włoskich masek maskarady i kostiumami. Wszystkie główne placów w Rzymie, Piazza di Spagna, Piazza Navona i Piazza della Repubblica-zorganizowanie imprez teatralnych i dzieci. Castel Sant’Angelo ma zwykle zdobione sztuczne lodowisko dla łyżwiarstwa mid-zimowym.

Carnevale jest również usprawiedliwieniem dla dzieci, aby być złośliwy, z oblewania przyjaciół i dorosłych z garści konfetti, nawet rzucanie surowe jajka i mąki na siebie. Zobaczysz chodników usiana tysiącami małych kawałków kolorowe konfetti.

Podczas imprezy Carnevale-a Po

Piazza del Popolo, gdzie kiedyś występowały groźne rasy konia bez jeźdźca, dzisiaj dysponuje jazda kostiumach parady podczas Carnevale, zakończone w pokazie koni jeździeckich gdzie gwiazdy i ich konie, ujeżdżenie wykonywać akrobacje i taniec do muzyki. Można również znaleźć reprodukcje historycznych z 16 do 17-wiecznych włoskich sztuk (w języku włoskim), A Merry-go-round, lalkowe i wakacyjnych tematyce słodycze.

Wszystkie partie kończą na Tłusty Czwartek (znany również jako tłusty wtorek lub Mardi Gras). Jeśli pobyt w Rzymie na Wielki Post, znajdziesz Rzymowi cichsze, bardziej refleksyjne miejsce. Kościoły stacji rozrzuconych po mieście zostały wybrane przez Watykan do organizacji mas gromadzą się na każdy dzień Wielkiego Postu zaczynają się od 7:00. Chociaż nie ma procesji z kościoła do kościoła, każdy kościół ma swój własny dzień w całym okresie. Podczas Wielkiego Tygodnia, najpiękniejsze kościoły w Rzymie są wybierane do czczenia, w tym Bazyliki Santa Sabina, gdzie Papież celebruje Środa Popielcowa.

Walentynki (14 lutego)

Walentynki to dzień Święto St. Valentine (Festa di San Valentino czy La Festa degli Innamoratiemu) we Włoszech. San Valentino był rzymskim kapłanem, który mieszkał w Rzymie w 3. wieku; był wczesny chrześcijanin, który ożenił chrześcijańskich par w tajemnicy i został zamęczony w dniu 14 lutego 269. Obecnie nowoczesne Rzymianie świętować przez podając wzajemnie kwiaty, czekoladki, i kart. Wiele restauracji oferuje dania z romantycznych kolacji przy świecach.

Muzea i inne imprezy rozrywkowe wokół miasta często mają dwa w jednym cen wejścia, a światowej sławy Chocolatier Perugina sprawia Walentynki edycję ich wspaniałe Baci czekolada, który zobaczysz na sprzedaż wszędzie. Miłośnicy raz zamocowane kłódek na Ponte Milvio w Rzymie i wyrzucił klucz uwiecznić swoją miłość. Niestety, zwyczaj stał się zbyt popularny i władze miasta został zmuszony do odcięcia Tysiące kłódek i zakazać praktyk. Inni miłośnicy pamiętać Audrey Hepburn i Gregory Peck w filmie Rzymskie wakacje 1953 odwiedzając lokalizacje filmowe całym Rzymie takich jak Schody Hiszpańskie, Fontanna di Trevi, a Mouth of Truth (Usta Prawdy).

Zima Sprzedaż (Saldi)

Sklepy w Rzymie i reszta Włochy posiadają ogromne sprzedaży lub  Saldi dwa razy w roku, zimą i latem. Sprzedaży zimowych rozpocznie się w styczniu i trwa do początku marca, aż zima towar jest wyprzedane. Jest to okazja, aby zebrać ogromne okazje, szczególnie na mody i akcesoriów. Łowców okazji znajdzie więcej niedrogich sklepów podszewka wszystkich Via del Corso, średniej i wyższej klasy sklepów przy Via Cola di Rienzo pobliżu Watykanu, i projektant super-high-end handlowej Via Veneto i Schodów Hiszpańskich.

Jednak niezależnie od tego, w jaki sposób elegancki sklep, każdy wywiesza się „Saldi” znak w styczniu, i można znaleźć świetne ceny jak kupcy zrobić miejsce dla wiosennych wydaniach.