Rzymu Palatyn: The Complete Guide

Posted on

 Rzymu Palatyn: The Complete Guide
Palatyn Rzymu jest jednym ze słynnych „Siedmiu Wzgórz w Rzymie” -The wzgórzach w pobliżu Tybru, gdzie różne starożytne osady raz opracowanych i stopniowo połączyły się tworząc miasta. Palatyn, jedno ze wzgórz najbliżej rzeki, jest tradycyjnie uważany za założyciela Rzymu miejscu. Legenda głosi, że to właśnie tutaj w 753 roku pne Romulus, że po zabiciu swego brata Remus, zbudował mur obronny, skonfigurować system rządów i zaczął rozliczenie, które rosną, aby stać się największą potęgą starożytnego świata zachodniego.

Oczywiście, on nazwie miasta po sobie.

Palatynu jest częścią głównego obszaru archeologicznego starożytnego Rzymu i przylega do Koloseum i Forum Romanum. Jednak wielu turystów do Rzymu tylko zobaczyć Koloseum i Forum i pominąć Palatyn. Są one brakuje. Palatynu jest pełen fascynujących ruin archeologicznych, a wstęp na wzgórzu jest dołączony do biletu kombinowanego Forum / Colosseum. To zawsze znacznie mniej niż tych dwóch odwiedził innych stron, więc może zaoferować miłe wytchnienie od tłumów.

Oto niektóre z najważniejszych miejsc na Palatyn, plus informacje na temat wizyty.

Jak dostać się do Palatynu

Palatynu można dojechać od Forum Romanum, przez łożysko w lewo po Łuk Tytusa gdy już wszedł do Forum od strony Koloseum. Jeśli masz dostęp do Forum od Via di Fori Imperiali, zobaczysz wojewoda wielkimi krokami zbliża się Forum, poza Domu westalkami. Można wziąć w zabytków Forum jak udać się w kierunku wojewoda-nie można naprawdę zgubić po drodze.

Nasze ulubione miejsce, aby wprowadzić Palatyn jest od Via di San Gregorio, znajduje się na południe (z tyłu) Koloseum. Zaletą jest to, że wprowadzając tutaj jest mniej kroków, aby wspinać się, a jeśli nie został nabyty bilet do Palatynu, Koloseum i Forum, można go kupić tutaj. Tam prawie nigdy linia, a nie będziesz musiał czekać w bardzo długiej kolejce w kolejce bilety Colosseum.

Jeśli bierzesz transportu publicznego, najbliższa stacja metra Colosseo (Koloseum) w B Line. 75 autobus kursuje od stacji Termini i zatrzymuje się w pobliżu wejścia do Via di San Gregorio. Wreszcie, tramwaje 3 i 8 przystanek po wschodniej stronie Koloseum, w odległości krótkiego spaceru do wejścia Palatynu.

Najciekawsze Palatynu

Podobnie jak wiele innych stanowisk archeologicznych w Rzymie, Palatyn był miejscem stałego działalności człowieka i rozwoju na przestrzeni wielu wieków. W rezultacie, ruiny leżały jeden na drugim, a to często trudno odróżnić jednego elementu z innym. Ponadto, podobnie jak wiele miejsc w Rzymie, brak opisowej oznakowanie sprawia, że ​​trudne wiedzieć, co szukasz. Jeśli jesteś bardzo zainteresowany Roman archeologii, warto kupić poradnik, albo przynajmniej dobra mapa, która oferuje więcej informacji na stronie.

W przeciwnym razie, można po prostu wędrować na wzgórze na odpoczynek, cieszyć się zieleni i docenić ogrom tamtejszych budynków.

Jak można wędrować, poszukaj tych najważniejszych miejsc na Palatyn:

 • Cesarskie Pałace:  Ten rozległy kompleks obejmuje Domus Flavia i Domus Augustana i był domem cesarzy rzymskich z czasów Augusta do upadku Cesarstwa Zachodniego w 5-wne został on rozbudowany i odnowiony w ciągu roku, S i co pozostaje dzisiaj fragmenty pięciu stuleci lub więcej budowy. Najważniejsze to stadion, który może być używany do wyścigów konnych lub prywatnym ogrodzie cesarza Domicjana i Łaźni 3rd-wiecznych Septymiusza Sewera, zbudowany podczas jednego z ostatnich wielkich ekspansji Pałacu.
 • Widok Circus Maximus:  Od obszarze Palace, można wędrować do krawędzi Palatynu i spojrzeć w dół na Circus Maximus, ogromnego toru wyścigowego poniżej Palatynu. Będziesz brać w tym samym widoku rzymscy cesarze cieszył, że oglądał wyścigi rydwanów oraz inne widowiska z tego okoń wysoko nad walki.
 • Wojewoda Museum:  To niewielkie muzeum zawiera duże rzeźby, większość z nich we fragmentach, znalezionych podczas wykopalisk na Palatynie. To jest wolny, aby wejść, warto na krótki przystanek, a tam są toalety również tutaj.
 • Domy Augusta i Livia:  cesarza Augusta i jego żona Livia miał side-by-side domy na Palatynie. Oba były bogato zdobione freskami i mozaikami, z których wiele pozostaje. W Domu Augusta, można nawet zobaczyć prywatnego gabinetu cesarza, gdzie napisał swoją autobiografię, czyny Boskiego Augusta,  w 14 AD Modest faceta. Można odwiedzić oba domy o łącznej biletu, ale trzeba zarezerwować z wyprzedzeniem, a miejsca zamknąć często do konserwacji i napraw. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę internetową COOP Culture .
 • W romulańskie chata:  w pobliżu domów Augusta i Livia, zobaczysz znak wskazujący na Casa Romuli . Dokonać objazd na drugiej stronie Palatynu najbliżej rzeki, i można zobaczyć, co z tego, co archeolodzy uwierzyć jest najwcześniejszym miejscem zamieszkania przez ludzi na Palatynie. Po prostych zataczając i Daub chaty pokryte strzechą, co pozostaje teraz są otwory pocztowe i fundacje pokroić w łóżku martwica rockowej. Grupa mieszkań został nazwany „The House of Romulus” -though nie ma niezbitych dowodów, że kiedykolwiek tu Romulus żył. Nadal stanowią one ważny kawałek najwcześniejszym rozwoju Rzymu. Z tego punktu widzenia, trzeba będzie także piękny widok na kopułę Bazyliki off w oddali Świętego Piotra.
 • Cryptoporticus:  Ten 130-metrowy korytarz pokryty został zbudowany przez cesarzy podróżować z jednego do drugiego pałacu w tajemnicy względnej i bezpieczne od pogody i niedoszłych zabójców. (To nie działa na despotycznego Kaliguli, który rzekomo został zamordowany w tym korytarzu w 41 rne) Korytarz zawiera pewne fragmenty sklepionym, rzeźbione sufity, a na gorący, słoneczny dzień w Rzymie, nie ma chłodniejsze miejsce.
 • Farnese Gardens:  Zbudowany przez kardynała Alessandro Farnese w 1500, Ogrody Farnese był pierwszy prywatny ogród botaniczny w Europie. Ku przerażeniu współczesnych archeologów, ogród pokrycie znacznie od tego, co było Pałac Tyberiusza i włączyć niektóre z ruin. Choć jest to nic innego jak jego dawną świetność, ogród jest nadal ładne miejsce na spacer, i istnieje wiele zacienionych obszarach trawiastych, gdzie można odpocząć i ochłodzić. Koniecznie kaczki do Nymphaeum, sztucznej grocie zbudowanej wywołać wcześniejsze konstrukcje rzymskich. Także w ogrodach Farnese, istnieje kilka tarasy z widokiem na Forum Romanum, Kapitolu i poza nią. Te punkty widokowe oferują jedne z najbardziej znanych widoków w Rzymie i nie można przegapić.

Planując wizytę w Palatynu

Wstęp na Palatyn jest wliczone w połączeniu bilet do Koloseum i Forum Romanum. Ponieważ będziesz najprawdopodobniej chcą odwiedzić te miejsca na wycieczkę do Rzymu, zalecamy widać Palatynu, jak również. Można kupić bilety z wyprzedzeniem z oficjalnej strony internetowej COOP Kultury  lub przez różnych dostawców zewnętrznych. Bilety 12 € dla dorosłych i darmowy dla osób poniżej 18 roku życia. COOP Kultura pobiera € 2 opłaty za bilet do zakupów online. Pamiętaj, że jeśli nie mają bilety z wyprzedzeniem, można przejść do wejścia Palatynu przy Via di San Gregorio i zakupu biletów z małą lub bez czekania.

Kilka innych wskazówek dotyczących wizyty:

 • Nosić dobre buty do chodzenia.  Grunt pod nogami waha się od upakowanych ścieżek brudu cement chodników na nierównym bruku i dróg określonych w czasach rzymskich. Istnieją również schody w kilku miejscach. Powinieneś być w dość dobrym stanie na spacery i nosić mocne, wygodne buty do chodzenia.
 • Przynieś butelkę wody. Zwłaszcza jeśli odwiedzić w okresie letnim, będziesz spacery w słońcu, często w obszarach bez cienia, więc przynieść ponowne napełnienie butelki wody. Istnieje kilka fontann na Palatyn, gdzie można napełnić butelkę, ale nie ma wody butelkowanej na sprzedaż na wzgórzu.
 • Przynieść przekąskę lub piknik, ale być dyskretny. Szczególnie w pobliżu Ogrodu Farnese, są ławki i kilka obszarów, w których można PLOP się na trawie i jedzą kanapkę już przyniósł ze sobą. Jednak nie przynieść koc i kosz piknikowy i zastanawianie na wylegiwanie się na kilka godzin. Pikniki per se nie jest dozwolone na Palatyn, jednak nikt nie będzie ścigać cię, jeśli zatrzymać się na kilka minut na przekąskę. Zauważ, że nie ma żywności i napojów sprzedaży na Palatynie, więc jeśli nie przynieść przekąskę, czasu Twojej wizyty na przed lub po lunchu.
 • Nie staraj się zobaczyć wszystkie trzy miejsca w jeden dzień.  Łączny obszar archeologiczny z Palatynu, Forum Romanum i Koloseum jest w nogi, zatłoczone i przytłaczająca. Nie starać się we wszystkich trzech miejscach w jeden dzień-you’ll wiatr się wyczerpany i ostatecznie nie doceni to, co widzisz. Bilet jest dobra dla 24 godzin od chwili wprowadzić pierwszą atrakcją. Tak więc, jeśli odwiedzić forum i Palatyn pierwszy dzień i wszedł, na przykład, o 10 rano, można zobaczyć Koloseum następnego dnia, tak długo, jak wejść przez 10 am Sugerujemy rozłożyć swoją wizytę w ciągu dwóch dni.