Saint Paul bazilika v Ríme

Posted on

Bazilika San Paolo Fuori le Mure, pápežský kostol v Ríme

 Bazilika San Paolo Fuori le Mure, pápežský kostol v Ríme
Basilica Papale San Paolo Fuori le Mure , alebo Saint Paul hradbami, je jedným z najvýznamnejších rímskych kostolov. Je to jeden zo štyroch pápežských kostolov spolu s baziliky svätého Petra vo Vatikáne, rímske katedrály San Giovanni in Laterano a Bazilika sv Maria Maggiore v Ríme.

Constantine mal baziliku postavený nad hrobom svätého Pavla, ktorý je označený pamätné kameň rímskeho pohrebiska dva kilometre mimo rímskych múrov. Pôvodný bazilika bola vysvätená v roku 324. V priebehu rokov, bazilika Saint Paul pokračoval byť populárny pútnické miesto a dodatky k budove robil to najväčší baziliku v Ríme až do konštrukcie baziliky svätého Petra v roku 1626. V roku 1823 pri požiari zničil kostol, ale bol okamžite prestavaný vo svojej pôvodnej podobe s využitím všetky kusy, ktoré zostali neporušené a boli vytvorené mozaiky na fasáde. Asi 100 rokov neskôr bol pridaný vstupným portikem s 150 stĺpcov.

V 13. storočí, pridané mnoho umeleckých diel, vrátane nádherné mozaiky diela, ktoré dominuje prednej časti kostola nad oltárom. Najvýznamnejšou pamiatka cirkevné je kus reťaze sa predpokladá, že boli použité svätý Pavol, keď bol uväznený v Ríme, na displeji sa na malom oltári nad jeho hrobom.

Reťaze, ktoré držali Saint Paul

Paul prišiel v Ríme v roku 61AD pre súd, ktorý ho odsúdil na smrť za to, že je kresťan. Bol sťatý niekedy medzi 65 až 67AD. Reťaze sa predpokladá, že boli použité pripojiť Pavla rímskeho vojaka, ktorý strážil ho stali dôležitou relikvie. Ostatné pamiatky patrí ku kostolu sú zobrazené v kaplnke pamiatok.

Pod zemou, pod oltárom, ktorý zobrazuje reťazca, je mramorový náhrobok s nápisom Paulo apoštolmi MART alebo apoštol Paul mučeníka. Náhrobný kameň sedí nad obrovským sarkofágu. V poslednej dobe otvorenia bolo vykonané pod Papal oltára, aby hrob byť videný.

Románsky veľkonočnej sviece Marble Sculpture


Vytvorené v 12. a 13. storočí renomovaných Roman mramorových sochári Nicola D’Angelo a Pietro Vassalletto, obrovský tvarovaná veľkonočné sviece stánok je majstrovským dielom románskeho umenia. 5,6 metra vysoký mramorový stĺp je rozdelená do ôsmich sekcií, všetko zdobené postavy buď zobrazujúce biblické scény alebo sekulárne scény a postavy, vrátane zvierat a rastlín.

Tiež vnútri kostola je vlys s mozaikovým medailón portréty všetkých pápežov. Štyri bočné kaplnky obsahujú dôležité umelecké diela.

San Paolo kaplnka relikvií a obrazárne


Tesne pred vstupom do obrazárne (kde sú fotografie nie sú povolené) je zaujímavá kaplnka pozostatkov, ktorý zobrazuje niektoré relikviár kostola drží pozostatky siahať od nechtov na fragmenty kostí a lebiek, a to predovšetkým zo svätých alebo bývalých pápežov. K dispozícii je tiež kus dreva povedal, aby bol od Santa Croce, alebo posvätný kríža.

Vnútri obrazáreň sú obrazy, displej liturgických rúch a náboženských objektov a kópie 9. storočia Carolingian Biblie.

Ak chcete vidieť kaplnku pamiatok a galérie obrazu, musíte si kúpiť lístok na biglietteria, vstupeniek búdky. Vstupenka zahŕňa tiež návštevu krásne kláštornej ambit.

Kláštor v Basilica San Paolo


Kláštorná komunita v San Paolo siaha až do neskorej 6. storočí. Pápež Gregor VII (1073-1085) bol pôvodne mních v tomto kláštore.

Mosaic práce a ozdobné stĺpy zdobí kláštor, ktorý je možné navštíviť s vstupné (ktorý tiež zahŕňa Obrazová galéria a kaplnka pamiatok). V strede je fontána obklopený záhradou a po celom obvode je ukážka rímskych sarkofágov a náhrobkov fragmenty nájdené pri vykopávkach okolo baziliky. Časť vyhĺbeného pohrebisko možno vidieť na základe mimo kostola.

Informácie pre návštevníkov

Saint Paul bazilika sa nachádza na Via Ostiense asi dva kilometre od Porta San Paolo.

  • Ako sa tam dostať : metro trasa B, Basilica San Paolo zastaviť alebo na autobus 271 alebo 23 ° C.
  • Vstupné : Vstup je zadarmo, ale tam je vstupné vidieť galériu, kaplnka relikvií a kláštor.
  • Audiosprievodcu v angličtine alebo taliančine, možno zapožičať na pokladni.
  • Darčekový obchod predáva výrobky z kláštora, kníh a náboženských predmetov.