Şanzelize Mahallesi Kılavuzu

Posted on

 Şanzelize Mahallesi Kılavuzu

Şanzelize ikonik Paris bulvarlarından biri. Kim yükselen Arc de Triomphe yönelik ağaçlıklı caddeler boyunca göz alıcı gezinme yaklaşık hayal değil mi? Ünlü işlek onun için bilinen ise belles gezinti yerleri (güzel işlek / yürür), aynı zamanda alışveriş, yeme ve eğlence açısından sunacağı çok şey var.

Ünlü cadde çevreleyen mahalle olarak, yoğun kalabalıktan uzunca bir süre rahat, daha az turistik bir his ve eski Paris dönüşü bulacaksınız.

Şanzelize ve çevresi kesinlikle özellikle Fransız başkentine bir ilk ziyaret, bir ziyaret hak.

Şanzelize Yakın bulma

Champs Elysées mahalle Avenue diyagonal alanı üzerinden çalışan, Paris batı 8. bölgede, Seine sağ kıyısında yer almaktadır. Paris şehir yirmi ayrılmıştır municipaux arrondissements , idari bölgeleri, daha basit arrondissements olarak anılacaktır.

Şık Tuileries Bahçeleri ve bitişiğindeki Louvre Müzesi sadece engin Concorde plaza ve Obélisque sütununda geçmiş, doğuya otur. Arc de Triomphe olarak bilinen askeri anıt mahalle batı kenarını işaretler. Seine nehri St. Lazare tren istasyonu ve kuzeyinde yer alan hareketli Madeleine iş merkezleri ile güneyinde yer alır.

Şanzelize etrafında ana Sokaklar Avenue des Champs Elysées, Avenue George V, ve Avenue Franklin D. Roosevelt vardır.

Ulaşım

Şanzelize-Clemenceau, Franklin D. Roosevelt, George V ya da Charles-de-Gaulle Etoile: alanına erişmek için en kolay seçenek aşağıdaki durur herhangi birine metro hattı 1 almaktır. Alternatif olarak, uzun Concorde almak, çizgi 12 onun başlangıç ​​noktasından cadde yukarı dolaşmak ve oradan mahalleye kalabalık, dramatik meydanına yürümek.

Tarihsel Önemi

Ünlü cadde ile eş anlamlı hale gelmiştir, Avenue des Champs Elysées astar resmen dikilen ağaçlar, öncelikle bu tarihe kadar kadar 1724. dikilmiştir, bugün ünlü cadde alanları ve pazar bahçeleri çat pat oldu.

Champs Elysées böyle 29 Ağustos 1944, tarihinde 26 Ağustos 1944 tarihinde 2. Zırhlı Bölümü tarafından Özgür Fransız Mart ve Amerikan 28 Piyade Tümeni olarak yılda sayısız askeri geçit törenleri, ev sahipliği yapmıştır Paris Kurtuluş gelen işaretleme hem İkinci Dünya Savaşı sırasında Nazi Meslek. Avrupa’nın en büyük askeri geçit Fransa’nın ulusal bayramı münasebetiyle Bastille günü her yıl sokakta geçer.

Mahallesinde Önemli Yerler

ziyaretçiler Şanzelize akın ederken, sadece bir ya da önemli mekanlara ikisini karşılaşabilir. mahalle görülmesi gereken yerler anıtlar ve tiyatrolar bulunmaktadır.

Arc de Triomphe
Place de l’Etoile merkezinde İmparatoru Napolyon tarafından yaptırılan ve eski Roma kemerlerle esinlenerek, kemerlerin bu en ünlü yatıyor. Ölçekteki Etkileyici, üstüne bir gezi geniş, zarif Avenue des Champs Elysées olağanüstü manzarasını sunmaktadır.

Büyük Palais / Petit Palais
Champs Elysées kadar yükselen 1900 Evrensel Sergisi için yapıldı Büyük ve Petit Palais görkemli geometrik cam çatılarına vardır.

Büyük Palais FIAC olarak bilinen büyük uluslararası sanat fuarı gibi olayları ve sergiler, ev sahipliği düzenli bir bilim müze vardır ve süre Petit Palais, bir güzel sanatlar müzesi olarak kullanılıyor.

Théâtre des Champs Elysées
15 Avenue Montaigne caddesi bulunan bu ünlü tiyatro, Art Deco tarzında 1913 yılında inşa edilmiş ve anında Igor Stravinsky sonra-skandal onun barındırma için namlı oldu Bahar Ayini . Paris’te bir akşam dışarı zengin bir ayardır.

Lido Kabare
Lido Moulin Rouge rakip sınırda kitschy ama her zaman eğlenceli revü sunan kentin ünlü kabare biridir.

Yeme ve içme

yemek restoranı ince mahalle bistroları değişen atılmış bulunmaktadır. Biz daha popüler haunts birkaç seçtiniz.

Ancak bu yıl sadece
Avenue George V ve Avenue des Champs Elysées
gezinme ve büyük bir cadde boyunca pencere alışveriş saat sonra, ancak bu yıl sadece deri koltuklardan birine lavabo ve bir kahve ya kendinizi ödüllendirin kokteyl-belki tek şey burada göze mümkün olacak bulunuyor .

Bölümleri küçük ve fiyatları dik, ama Fouquet sonrası César filmi ödül parti müdavimleri ve Fransız cumhurbaşkanının sever tarafından sıkça. Ünlü brasserie bile Fransa’nın Anıt seçildi.

La Maison de l’Aubrac
37 rue Marbeuf
bu rahat, çiftlik benzeri eatery girin ve neredeyse Paris’in güzel bölgelerinden birinde konum unutmayacağım. Burada tema sığır olduğunu ve bunun dışında bir yemek yapmak için istekli iseniz sadece burada gelmelidir. Tüm et organik ve Midi-Pyrénées bölgesinde yetiştirilen hayvanlar kıtasındandır. Güneybatı Fransa’dan onların 800 şarap seçimlerinden biri ile biftek eşleştirin.

Al Ajami
58 Rue François 1er
sadece Avenue des Champs Elysées kapalı bu havalı Lübnan restoran için Fransız mutfağı, başın yorulmaya başlıyorsanız. Burada, böyle kıyılmış kuzu, soğan, bulgur kroket, artı Humus ve tabbouleh gibi lezzetli vejetaryen klasikleri gibi nadir Orta Doğu yemekleri bulacaksınız. Paris Çoğu lokantalar, Al Ajami gece yarısına kadar hizmet vermektedir.

Ladurée
şehrin en iyi macaroons bazılarını arıyorsunuz? Ladurée içine durdurun ve sadece Ütopya bulabilir. Macaroons-böyle fıstıklı, limon ve kahve gibi lezzetli tatlar gelir, marka hafif yeşil kutularda satılan Kenara gelen, Ladurée şehirdeki mevcut en şahane hamur işleri ve şekerli lezzetleri bazılarını sunar.

Alışveriş yapmak

Paris’in ana alışveriş bölgelerinden biri olan Şanzelize mahalle küresel zincirler ve özel couture tasarımcıları hem ev sahipliği yapmaktadır. Biraz Ancak burada orta sınıf var.

Avenue des Champs-Elysées üzerinde, dünya çapında Louis Vuitton, Cartier, Hugo Boss ve Louis Pion dahil lüks adlarının yanı sıra Zara, Gap, Sephora (flagship Paris mağaza) ve Virgin Megastore gibi uygun fiyatlı mağaza zincirleri bulacaksınız

Büyük Avenue Off çok daha fazla alışveriş noktaları bekliyor. ultra seçkin Avenue Montaigne couture tasarımcıları Chanel, Christian Dior, Emmanuel Ungaro, Versace, ve diğerleri için butikleri bulunuyor. eşit prestijli Rue Saint-Honoré butik bir koleksiyon sunan ya uzak değildir.

gece hayatı

Eğer halk takılmak nerede gece bulmak nereye gittiğimizi “Champs” denilen özel Champs-Elysees, muhtemelen değildir. Onun ünlü kulüp sahne genellikle büyük şehir deneyim arayışı içinde Eyfel Kulesi bile geçmemiş ve düz dışı okul suburbanites değil turist çekiyor.

Adanmış parti severlerin olsa, dans ve bölgedeki parti bütün gece için bazı iyi seçimler bulacaksınız. Daha küçük kulüplerine gitmek istiyorsanız, Parisli-şık geçmiş olsun Kapıcıbaşların-ve bazı ayılma kapak Ödeme ne elbise.

turistik Lido kenara kenti eğlenceli bir gece için bazı seçenekler şunlardır:

Le Kraliçe  (102 avenue des Champs-Elysees): Bir eşcinsel kulübü ve dans için daha iyi yerlerinden biri.

Le Baron  (6, avenue Marceau): 150 kişilik bir kapasiteye sahip bu küçük ve seçkin bir salon, uluslararası jet seti kalabalık “o” yer olarak hizmet vermektedir. Eskiden işaretlenmemiş bir genelev ne yer alan bu bunu kanıtlamak için bir dekora sahiptir. Düzenli arkadaşlık hala almak için en iyi yol olarak hizmet vermektedir.