Šekspīra Globe Theatre Londonā: The Complete Guide

Posted on

Šekspīra Globe Theatre Londonā: The Complete Guide
Kad Šekspīra Globe atvērta 1997. gadā tas bija pirmais salmu jumtu ēka atļauts Lielbritānijas galvaspilsētā kopš Lielās Fire Londonas 1666. Šodien tas vēsturiski precīza, brīvdabas teātra atpūtas kurās tika veiktas Šekspīra lugas – atrodas tikai pāris simts metru attālumā no sākotnējās Globe – ir savienoti ar otro vietu, sveču iekštelpu teātris, kurā skatītāji var būt īstu 17. gadsimta teātra pieredzi.

Abi ir misas apmeklējot teātra, kultūras lijas un fani Bard no visas pasaules. Kā viņi nonāca jābūvē Londonas Bankside ir stāsts par noteikšana robežojas apsēstību par daļu no vēlu amerikāņu aktieris Sam Vanameikeru.

Vēsture Original Globe teātrī

Londonas apgabals uz dienvidiem no Temzas un tagad pazīstama kā Bankside bija ar Šekspīra laikā, sava veida sarkano gaismu rajona ārpus Londonu, Borough of Southwark. Teritorija bija mājvieta teātriem un krogos, kā arī lāču-iebarošanas arēnās un bordeļos. Neskatoties uz to, ko jūs varētu būt redzējis filmu ” Shakespeare in Love “, tas ir maz ticams, ka karaliene Elizabete I kādreiz ceļojis līdz upi no Greenwich apmeklēt spēli tur. Tā vietā, Šekspīra kompānija, The Kings Men tika izsaukts uz karaļa pili, lai veiktu viņai.

Tas bija šajā kauslīgs rajonā, kas pirmais Globe tika uzcelta 1599. Shakespeare, kopā ar citiem dalībniekiem, nebija īpašnieks, bet akcionārs. Tā nodega 1613, kad posms lielgabalu aizdedzināja savu salmu jumtu. Teātris tika pārbūvēta uzņēmums, bet Šekspīrs vēl bija dzīvs un veiksmīgi darbojas palika līdz 1642., kad Puritāņi, saskaņā Oliver Cromwell , slēgta to uz leju. Divus gadus vēlāk tā tika nojaukta pilnīgi un īres mājokļu tika uzbūvēta virs vietas.

Ievadiet Sam Vanameikeru

Amerikāņu aktieris un bijušais pat Sam Wanamaker strādā Lielbritānijā, kad armija-McCarthy uzklausīšanas got sākusies, un uztrauc ir melnajā sarakstā, ko Holivudā, viņš nolēma palikt. Viņš uzcēla izcilu karjeru Karalistē, kas darbojas un vada uz skatuves un filmās. Lai gan Anglijā, viņš spēlēja Iago Pola Robeson s Otello pie Stratford-upon-Avon un īsi vērsti New Šekspīra teātrī Liverpool. 1970. gadā, bet Southwark, viņš bija satriekts, lai saprastu, ka, kamēr tur bija vairāki atdarinājumi Globe teātri ASV un citur, viss, kas palika no Bard viņa dzimtajā pilsētā bija vēsturisks marķieri pusē alus darītava.

Wanamaker veltīts pārējo savu dzīvi, lai labotu to.

Kā Šekspīra Globe Londonā tika uzcelta

Pagāja gadi piesaistīt naudu, lai veidotu teātra un pētīt to, kā veidot pieredzi par Šekspīra theatergoer modernā vidē – tostarp pievienojot sprinkleru sistēma, kas notur jumta jumt samitrina, lai novērstu aizdegšanos. Apmēram trīs gadus uz projektu, tika atklāti pierādījumi par reālo Globe tuvumā un baro šo informāciju vērā, izstrādājot jaunu teātra ziņā arhitektūras un materiāliem. Projekts nebija bez tās šķēršļiem. Angļu mantojums, kurš piederēja zeme, uz kuras teātris ir būvēts, gribēja pārdot to attīstībai.

Vietējās plānošanas un padomes amatpersonām nebija pilnīgi uz kuģa. Bet Wanamakers noteikšana galu galā uzvarēja dienā. Diemžēl, viņš nomira trīs gadus pirms projekta tika pabeigta, bet atstāja Londonas un viesiem šo apbrīnojamo mantojumu.

Redzot kādu spēlēties “Wooden O”

Teātris bieži dēvē par koka “O”, pat tad, ja tas ir faktiski astoņstūra. Atsauces nāk no Šekspīra pats. Viņš raksturoja iestatījumu prologa un ” Henrijs V

“… var šo kabīnes turēt
The vasty lauki Francijā? vai mēs varam piepildīt
ietvaros šī koka O pašiem casques
, kas bija biedēt gaisā pie Agincourt?”

Mūsdienu Teātris ir ievērojami vairāk nekā tikai koka “O.” Trīs līmeņu galerija sēdekļiem tiek sasniegta pēc šķērso pagalmu (ja starpbrīdī pūļiem var baudīt savus dzērienus), kas atdala teātri no modernā ēkā, kas pieder ģērbtuves, semināri, skapis veikali un muzeju. Kopš 2014. gada kompleksā ietilpst arī otrs teātris – bet vairāk par to zemāk.

Lugas tiek veikta taisnstūra skatuves ar aizmugures sienu vienā pusē “O”. Papildus galerijā sēdekļiem, vairāki simti biļetes, pie £ 5 katru, tiek pārdoti stāvošiem pasažieriem – pazīstams kā groundlings . Pēc Šekspīra dienā groundlings bija pazīstams arī kā stinkards .

Redzot lugu kā grundulis var būt daudz jautrības, jo auditorija tiek aicināti piedalīties un sukāt, jo viņi ir darījuši sākotnējā Globe. Bet pirms jūs greifers pie iespēju būt grundulis, padomājiet, vai jūs faktiski var stāvēt uz divām vai trim stundām. Groundlings pie Šekspīra Globe nav atļauts sēdēt uz zemes. Sēdvietas backless soliem no galerijas, ir neviens pārāk ērti, vai nu. Spilveni var iznomāt, bet pieredzējuši mērķauditorijas Globe bieži līdzi savi spilveni un pat segas neprognozējamo angļu laika apstākļiem.

Izrādes, kas notiek no vēlu pavasara līdz rudens sākumam notiek ārā diennakts gaišajā laikā – lietus vai spīdēt. Teātrim nav jumts un nav atļauts saulessargi. Tātad, ja jūs uztraucaties par sliktiem laika apstākļiem, līdzi lietus pončo.

Ko darīt pie Globe

  • Gida Tours : Jūs varat apceļot teātris un teātra sarežģīto gadu, kad lugas nenotiek. Tours ir angļu valodā ar faktu lapām, kas paredzētas franču, vācu, spāņu, itāļu, krievu, japāņu un vienkāršotā ķīniešu. Šekspīra Southwark Ekskursijas tiek piedāvātas, kad teātris tiek izmantots, lai izrādes.
  • Grupa Tours, pieredze un demonstrējumi : Fancy mācīties, kā ģērbties kā Elizabetes? Vērojot demonstrāciju Šekspīra posms cīņu vai redzēt, kā Šekspīra lugas tika drukāts uz pirmo Folio? Klāsts pieredzes var organizēt grupām, no kurām dažas ietver maltītes, krējums tējas un apmeklējumus uz tuvējām apskates vietām, piemēram, The Shard un Tate Modern.
  • Dine un Dzert : Gulbis ir atvērts pusdienām, pēcpusdienas tēja, vakariņas, pirms un pēc darbības ēdamistaba. Jums nav jābūt biļete turētājam baudīt skatu uz Temzu un Pāvila katedrāles no restorāna. Gulbis bārs ir atvērts no brokastīm un ikdienas dienas ēdamistabas caur kokteiļiem, un tur ir foajē Cafe latiņu uzkodas, vieglas maltītes un dzērienus.

Sam Wanamaker teātris

Kad Šekspīra Globe teātris pirmo reizi tika izstrādāta, iekštelpu, Jacobean teātris tika plānota arī. Daži no Šekspīra vēlāk lugas tiktu veikta tādā teātrī, lit sveces ar auditoriju sēž ap stadijā. Bet sākumā, neviens īsti nezināja, ko šāds teātris būtu izskatījās iekšpusē, vai, kā tas ir strādājuši. Ķieģeļu ēka, lietošanas laikā vispirms semināru un mācību telpās, tika uzbūvēta, lai māja Jacobean teātri.

Galu galā, teātris tika izstrādāta, pamatojoties uz pierādījumiem par divām loksnēm zīmējumi, kas izkrita no grāmatas ar Worcester College bibliotēku, Oxford. Sākumā domāju, ka pēc teātra dizainers Inigo Jones, ka zīmējumi tagad attiecina uz vienu no saviem studentiem 1660. gadā, kurā parādīts, kā teātris var būt izskatījās 50 gadiem. Tie tiek uzskatīti par vissenāko zināmo dizainu angļu teātris.

Teātris, blakus Globe un savienots ar to pašu centrālo foajē tika nosaukts par godu Vanameikeru un atvērta 2014. Liela daļa detaļu ir spekulatīvs ar dažiem apdares kopēts no stalts mājās perioda. Tā tika celta no zaļā ozola un joprojām smaržo pēc svaiga koka, vairākus gadus vēlāk. Jābrīdina, lai gan, ozola sveķu smaržas kopā ar sveču dūmiem, var būt grūti veikt, ja jums ir vispār jutīgi vai alerģija.

Šekspīra Globe Essentials

  • Kur : Šekspīra Globe teātris Londonā, 21 New Globe Walk, Bankside, Londona SE1 9DT
  • Kad: Izrādes par Globe skatuves notiks no aprīļa līdz septembrim. Lielākā daļa sākas pēcpusdienā vidū, bet, garākajām vasaras dienās daži vakara izrādes plānota laikā. Izrādes Sam Vanameikeru teātrī tiek plānots no oktobra līdz aprīlim ar saraksti un biļešu pārdošanas paziņoja vasarā.
  • Uzziniet, kas: A ļoti plašu izrādes, semināri, stāstu, rakstīšanas darbnīcas un ģimenes aktivitātēm ir pieejama visa gada garumā
  • Biļetes: Biļetes uz visām izrādēm un pasākumiem var iegādāties, izmantojot tīmekļa vietni vai zvanot kasē pa tālruni +44 (0) 20 7401 9919. Pirkumiem mājas lapā prasa paroli aizsargātu kontu, jūs varat viegli izveidot tiešsaistē.
  • Nokļūšana: Globe ir desmit vai 15 minūšu gājiena attālumā no tuvākajām Londonas metro stacijām, Pāvila, Mansion House, London Bridge, Blackfriars. Ir ierobežots autostāvvieta ir viegli tuvumā automašīnas ar zilu emblēmas invalīdiem un taksometriem.
  • Lai iegūtu vairāk informācijas: Pārbaudiet galveno mājas lapā regulāri, jo vienmēr kaut kas notiek.