Sen İngiltere’de resmi tatil Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Posted on

Sen İngiltere'de resmi tatil Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Resmi tatiller 19. yüzyıldan beri İngiltere’de resmi tatiller denilen edilmiştir. bu bankalar ticaret kapatıldı hangi günlerdi çünkü adı kaynaklanır. hesaplardır ve toparlamak defter tutma üzerinde çalışmak için banka tatil kullanılarak meşgul oldukları için – Banka çalışanları daha sonra geri zaman kapalı alamadım.

adını ve kapanış bankaların gelenek bütün bu düzenli defter tutma artık normal çalışma saatlerinde yapıldığını rağmen 20. yüzyıla devam etti. Ama işler değişti. Bugünlerde resmi tatiller uzun hafta sonları, alışveriş ve satış için sadece bahaneler.

ama bu bile çok daha uzun ömürlü olmayacağı – değişmedi tek şey çoğu banka resmi tatillerde kapalı olduğunu Hakkında. Metro, 100 yıldır ilk yeni yüksek sokak banka 2010 yılında açılan şirket, ana satış noktası olarak “tüm Saat Açık” ethos bir tür vardır. Çoğunlukla Londra ve İngiltere’nin güneydoğu, bulunan bu bankanın Şubeleri, resmi tatillerde dahil olmak üzere haftanın yedi günü açık olan ve normal hafta içi daha sonra diğer birçok bankanın daha açmak muaftır.

hemen hemen her şey için, iş her zamanki gibi bu. Ama tatile etkisi olabilecek birkaç kapatmalar ya da program değişiklikler vardır. İngiltere’ye bir gezi planlıyorsanız, burada ulusal bayram içerir İskoçya, Galler veya Kuzey İrlanda bekleyebilirsiniz ne:

 • Açıkçası – – En bankalar kapalıdır yüzden Postaneler ve diğer devlet daireleri ve bölümler bulunmaktadır. Ve çevrimiçi banka edebiliyoruz bile veya telefon hizmetleri yoluyla, büyük ihtimalle finansal işlemler banka tatil bitene kadar geçmesi almayacaktır – Önemli bir geri ödeme bekliyor eğer öyleyse, karaya para beklemeyin senin İngiliz bankası – açık ya da değil – banka tatil sonrasına kadar.
 • seyahat ve rezervasyon ajansları dahil olmak üzere çoğu ofis işletmeler, kapatılır.
 • Otoyolları tatil trafiği ile tıkanmış.
 • popüler aile konumlar Sıraları normalden daha uzundur. Eğer çocuklar ordularını ile tatilinizi paylaşımı beğenmezseniz Aslında, çocukların her yerde olduğu zaman banka tatil seyahat önlemek için muhtemelen en iyisidir.
 • Odalar kitaba sert veya banka tatil hafta sonları biraz daha pahalı olabilir.
 • Daha büyük dükkanların çoğu açık. Bu biraz vurmak ya da özledim. Başkaları kapılarını kapattı Bazı işletmeler büyük, banka bayram satışlarını tutun. Yasa kapatmak için büyük mağazalar gerektirdiğinde tek istisnası Paskalya Pazarı ve Noel Bayramı bulunmaktadır.
 • o Resmi Tatil dikkatle toplu taşımacılık konusunda seyahat planlamak önemlidir böylece Trenler, otobüsler ve Londra metro hizmetlerini azaltılmış çalışır.

Resmi Tatil Takvimi

Diğer ülkelerde olduğu gibi, İngiltere’de uzun tatil hafta sonları popülerlik kaç resmi tatil sonraki bir yıl aynı tarih düşmek anlamına gelmektedir.

 • Yılbaşı 1 Ocak veya hemen 1 Ocak aşağıdaki Pazartesi
 • Hayırlı cumalar
 • Paskalya Pazartesi
 • Mayıs Resmi Tatil Mayıs ayının ilk pazartesi
 • Resmi Bahar Tatili Mayıs ayının son pazartesi
 • Summer Bank Tatili Ağustos ayının son pazartesi
 • Noel Günü Noel hafta sonuna denk Veya Pazartesi hemen sonra.
 • Boxing Day 26 Aralık bir hafta sonu düşerse gün sonra Noel veya Pazartesi aşağıdaki.

Hafta sonu hem 25 Aralık ve 26 sonbahar, aşağıdaki Pazartesi ve Salı resmi tatil bulunmaktadır.

Kuzey İrlanda iki ek Banka Holidays kutluyor:

 • Aziz Patrick Günü 17 Mart veya en yakın Pazartesi bir hafta sonu düşerse.
 • Boyne (Orangemerfs Günü) Savaşı 12 Temmuz veya en yakın Pazartesi bir hafta sonu düşerse.

İskoçya birçok kişi o gün çıkarmak her ne kadar, bir banka tatil olarak Paskalya Pazartesi kutlamak değil. Buna ek olarak, 2007 yılından bu yana, Aziz Andrew Günü (30 Kasım veya aşağıdaki Pazartesi) isteğe bağlı bir banka tatil. Bankalar kapatma hakkına sahip ancak işverenler, çalışanlarına günlük izin vermek gerekmez. Şimdiye kadar, o gün gözlemlenecektir nasıl söylemek için çok erken. Ayrıca, mevsimsel resmi tatil bazılarını – Baharda ve yaz sonunda – Sizi İngiltere’de veya Kuzey İrlanda’daki olduğundan daha farklı günlerde kutlanır olabilir.

Eğer resmi tatil kalabalığından kaçmak isteyen ve hiçbir milli bayramlar varken tatil planlıyorsanız, seyahat ay Eylül, Ekim ve Kasım vardır; Ocak ve şubat, haziran ve temmuz. Ama muhtemelen okul tatilleri ve ne İngiliz çağrı yarım dönem sonları ile rekabet olacak. Genellikle Ekim sonunda yaklaşık beş günlük bir sonbahar sonu ve Kasım başlangıcı yoktur. Yaz yarım vadeli Haziran ayının ilk birkaç gün boyunca mayıs sonundan beş gün boyunca çalışır. Ve Paskalya Okul tatil tam iki haftadır.

aileleri hedef aldı – – İş ve bankalar bu genişletilmiş sonları ama konumlar için kapatmayın kalabalık olması muhtemeldir ve aile konaklama fiyatları daha yüksek olacaktır.