Skip to main content

Sen Miss olmamalı Sekiz Singapur Festivalleri

Sen Miss olmamalı Sekiz Singapur Festivalleri

Singapur kökten farklı ırklardan ve kültürlerden bir araya dikilmiş bir nispeten genç ülkedir. Hayır onların tatil de oldukça çeşitlidir acaba!

Dini bayram ve laik kutlamaları Hem Singapur gerçekleşecek ve misafirler ne olursa olsun, belirli dini ve kültürel sadakat, bunlardan herhangi katılmak için teşvik edilir. Dini / kültürel tatillerinde, Singapur’un etnik enklavlarının aydınlık, çarşı çizgili şenlikli bölgeleri haline dönüştürmek; daha laik festivaller için, etkinlikler tüm ada etrafında gerçekleşecek.

Çin Yeni Yılı Singapur’un Çin etnik çoğunluğu tarafından iştahla kutladı Singapur’un tatil vurgulamak vardır. (2019 yılında Çin Yeni Yılı 5 Şubat başlar .)

Çinli aileler evlenmemiş aile üyelerine “Hong Bao” (nakit zarflar) vererek ve yetişmeye, aile toplantıları için bir araya gelir.

fenerler ve havai fişek ile yaktı sokaklar bulmak için Singapur’un Chinatown etnik enklavını edin: bütün bölge tek bir büyük alışveriş çarşı haline gelir. (Chinatown, Singapur Alışveriş ilgili bilgileri okuyun.)

Çin Yeni Yıl boyunca gerçekleşen iki önemli olaylar için bakın – Chingay Parade, Singapore Flyer yanında Formula padok boyunca gerçekleşen bir sokak geçit; ve Nehir Hong Bao, eğlenceli, oyunlar ve yiyecek Esplanade Park’ın patlaması. Başka bir yerde Chinatown etrafında, sadece bu özel tatil etrafında gerçekleşen festival Sokak Çarşıları ve gece sahne gösterileri göz atın.


Singapur’un Tamilce nüfus Thaipusam üzerinde Hindu tanrısı Subramaniam onurlandırıyor. Salikler böyle kavadi taşıyan gibi Subramaniam ile lehine kazanmak için muhteşem fedakarlıklar üstlenmek: Deri yoluyla sıkışmış 108 metal şiş ile devoteeye bağlı bir taşınabilir sunak!

Bu adanmışlar Keong Siak Road Layan Sithi Vinayagar Temple geçmeden, Serangoon Road Sri Srinivasa Perumal Temple başlar geleneksel savaş arabası geçit görülebilir.

Thaipusam Gregoryen Takvim için hareketli bayram görecelidir: 2019 yılında, Ocak 21 gerçekleşir .


Ramazan Bayramı Ramazan oruç sezonunun sona erdiğini ve Singapur’da en heyecanla kutlanan Müslüman bayramdır. (2019 yılında bu 4 Haziran akşamı gerçekleşir .)

eylem ağırlıklı Kampong Glam Malayca / Arap etnik yerleşim etrafında toplanmaktadır: sokak çarşıları orada Hari Raya Puasa, birçok aç Singaporeans için hızlı lezzetli bir kırılma arifesinde Malay gıda geniş bir yelpazede hizmet vermektedir.

Sabah, Müslümanlar dua camide toplamak, ardından yepyeni kıyafetler aileleri ile toplantıları tutmak. Kampong Glam çevresindeki tarihi binaları fırsat için festively dekore edilmiştir ve alanı çevresinde otel ve restoranlar turistler ve yerliler için özel Hari Raya temalı teklifleri vermek!

kutlama tamamen Müslüman bir olay değil – gün kutlamak için kişinin ev içine gayrimüslim arkadaşlar davet etmek daha popüler hale geldi.

4. Singapur Gıda Festivali: Hawkers ve Fine Dining Unite

Singapur Gıda Festivali
Singapur tüm yıl boyunca gıda mad – ve bu Singapur Yemek Festivali, bir de bir baş geliyor tüm Temmuz düzenlenen yıllık olay .

Singapur’un katı mutfak mirası, yerel ve uluslararası şefler ada boyunca mekanlarda onların deli skillz gösteren, Gıda Festivali sırasında sahneye çıkıyor. dikkate değer şefler tarafından Mutfak atölyeler, temalı gıda olaylar, pişirme yarışmaları ve konferanslar dünyanın her yerinden tatlar tadını ziyaretçileri tanıtmak.

Singapur Hawker Bayramı turistlere hepsini denemek için adanın dört gezici zahmetinden tutumlu tek bir yerde Singapur’un üst işportacı tezgahları çoğu çizer. Hawker ücreti bir olay olarak adlandırılan streat içinde, adanın en iyi şefler gelen yemeklerinin yanı sıra servis edilecektir – Diners iyi olduğuna karar için meydan olacak!

restoran ve mağazalar yılın bu süre içinde yiyecek için mükemmel fiyatlarımız, bu yüzden yiyip: Eğer Gıda Festival’in özel etkinlikler katılmak bile, dışarı bırakılmaması olmaz!


Aç Hayalet Festivali her yıl bir ay boyunca yeryüzünü dolaşmak (Taoistler inanmak) hayaletler yatıştırır. (2019 yılında bu 15 Ağustos’ta başlıyor tüm kamu görünümünde açık havada düzenlenen Bu hayaletler kolayca geleneksel Çin opera ve savurgan şenlikleri yatıştırılmalı edilir).

Festival küçük sunaklar önünde yanan joss sopa sürekli mevcut kokusuyla karışık her yerde Çinli eğlenceleri, performansları ile, geleneksel Çin kültürünün tam teşekküllü kutlama haline gelmiştir. Aileler atalarının kullanımı için çağdaş öğeler (otomobil, para, kat mülkiyeti binalar) şeklinde kağıt el sanatları yakacaktır.

iş anlaşmaları: Aç Hayalet ay boyunca Singapur’da görmez bir şey. Çinli bir seyahat ya da kötü şans kur olacak şekilde, bu süre zarfında önemli iş kararları gerektiğine inanıyoruz!

Singapur Grand Prix'si
Her Eylül , Singapur sokaklara Grand Prix alır! Ülkenin 3.14 millik Formula rota, Marina Körfezi modern bölge etrafında Singapur’un en bilinen turistik yerlerinden bazıları etrafında careens ve gece yapılan (Bunun oluşmasına izin ilk defa) alır.

Herhangi spor barından yarışları kontrol edebilirsiniz, ama hiçbir şey geçmiş yarış arabaları sağır uluması karşı korumak için earmuffs ile, tribünde bir koltuk yener. Formula-bir taraftar artık bütçenize bağlı kadarıyla oturma söz konusu olduğunda seçenekler bir zenginlik var.

organizatörleri tur arasındaki eğlenin kitleyi tutmak için müzikal yetenek göz kamaştırıcı dizide getirmek olarak Singapur F1 yarışı da, bir pop müzik olayı olarak ün kazanıyor. 2016 ‘sırası Adam Lambert, Pentatonix ve Kylie Minogue içerir.

7. Deepavali: Küçük Hindistan Partiler Aşağı


Singapur’un Hindu topluluk (aynı zamanda dünyanın geri kalanına bilinen beğenirler kutluyor Diwali kötülük karşısındaki Lord Krishna’nın zaferinin anısına). Deepavali (2019 yılında, o olacak Hint yeni yıl başlangıcı 27 Ekim tarihinde gerçekleşecek ) ve başta Küçük Hindistan kutlanmaktadır.

Bölgenin diğer dinlerin yeni yıl kutlamaları gibi, Hindular açık hava pazarları tutarak “açık evi” partiler atma, aile toplantıları tutan ve borçlarının ödenmesi nedeniyle sezonu kutluyoruz. Evler kat art (süslenmiştir kolam ), gelin teli ve mango yaprakları. Çocuklar maytap yakmak ve yağ lambalarının satırları ev içine iyilik ışık getirmek için evde yerleştirilir.

Küçük Hindistan’da piyasalar ziyaretçilerin Deepavali ruh hali içine almak için en iyi yer vardır. Serangoon Road Ekim ayı boyunca çarşıları ve kültürel performanslar canlanır. Küçük Hindistan’ın Campbell Lane baharattan Saris’le için, Hint çeşitli eşyalar satan bir sokak çarşı halinde düzenlenmiştir. Ve Deepavali in caddeleri adanın en sıcak parti sahnesine Little India dönüştürür.

Küçük Hindistan parlak ışıkların kemerli ışımalar ve Serangoon Road Ekim ayı boyunca çarşıları ve kültürel performanslar canlanır. Serangoon Road “hafif-up”, Sungei Road ve Lavanta Caddesi arasında özellikle streç görmek güzel.

Singapur’un Yuletide sezon, altı haftaya kadar uzanır Kasım ayında başlayan Orchard Road alışveriş alanı renkli bir Noel Işık-Up başlattığında; Marina Bay ve yeni yıl kutlamaları ile biten.

genişletilmiş merkezi saatleri yeni alışveriş promosyonlar tarafından itilen aşan yeni yükseklikleri için alışveriş teşvik sol ve sağ – adada Noel kutlamaları bir alışveriş rüya.

Aralık yeni yıl yol verir gibi, taraflar sürekli popüler ZoukOut gelen bay sulara “dileyerek Kürelerin” binlerce bırakmadan doruğa Marina Bay Yeni Yıl Partisi için, onu çalacak patlak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *