September v Ríme: Počasie, čo zbaliť, a Čo je k videniu

Posted on

 September v Ríme: Počasie, čo zbaliť, a Čo je k videniu
September vidí Romans vracajúcim sa z letných prázdnin a deti mieri späť do školy, ale ako talianske letné teplo a turistických davov začne ustupovať, mesto Rím sa pomaly začína štípať čo robiť. Kým rímske kultúrne kalendár nie je zabalený v tomto ročnom období, existuje niekoľko zaujímavých akcií a festivalov, ktoré sa konajú v septembri, vrátane Isola del Cinema, Olympijský štadión futbalové zápasy, a Chuť festivalu rómskej.

Rím Počasie v septembri

S priemernými teplotami v rozmedzí od nižších 80. rokov vo dňa na nižších 60. rokov v noci po väčšinu mesiaca, Roman počasie v septembri by mohli byť jedny z najlepších mesto zažíva po celý rok. Avšak, teploty začnú klesať za mesiac postupuje, a nočné minimá môže spadnúť do horných 40. rokov do konca septembra.

  • Priemerná vysoká: 81 stupňov Fahrenheita (27 stupňov Celzia)
  • Priemerná nízka: 61 stupňov Fahrenheita (16 stupňov Celzia)

Medzitým, v blízkosti Stredozemného mora má priemernú teplotu 75 stupňov Fahrenheita (24 stupňov Celzia) za mesiac, čo je skvelý čas, aby si zaplávať na vašu dovolenku. To platí najmä, pretože September je tiež jedným z najsuchších mesiacoch v meste, ako sa o niečo viac ako 40 milimetrov (1,5 palca) dažďové zrážky počas šiestich dní v mesiaci.

čo zbaliť

Vďaka stredomorské podnebie, nebudete musieť baliť veľa vrstiev, aby zostali pohodlne do Ríma pre vašu cestu v septembri. Prinesie veľa šortky, tričká, nohavice, a s dlhými rukávmi, aby sa prispôsobila vyšším dennými teplotami a jednodňových minima a priniesť ľahkú bundu v prípade, že teplota klesne počas búrky s dažďom. Budete tiež chcieť, aby pohodlné topánky, plážové oblečenie, a možno dokonca aj pešie rýchlosť v závislosti na tom, čo máte v pláne urobiť počas vašej cesty.

September Udalosti v Ríme

Zo sledovania filmov na vonkajšom obrazovke navštevovať umelecké a remeselné trhy po celom meste, nie je núdza o zábavné veci robiť v Ríme v septembri. Kým zástupy letných turistov môže mať opustil mesto a miestni školáci väčšinou vrátili do svojich štúdií, budete stále nájsť veľa skvelých akciách po celý mesiac.

Sledovanie filmov na Isola del Cinema

Širokouhlé filmy sú zobrazené vonku počas Isola del Cinema na ostrov Tiberina takmer každý večer v lete ako súčasť Estate Romana alebo rímskej leto, ktorého súčasťou je aj koncerty, divadlá a ďalšie kultúrne podujatia.

Pri tejto oslave talianskej kinematografie, môžete sledovať filmy, ktoré vznikli obom legendárnych aj nastupujúcej generácie tvorcov. Avšak, posledný deň konferencie v roku 2019, je 1. septembra, takže možno budete chcieť na hlavu do Ríma čo najskôr, ak nechcete nechať ujsť všetky akcie tejto vzrušujúcej leto filmu a koncertné série.

Navštevovať hru Stadio Olimpico futbal

Európania milujú futbal, ktorý je známy ako “calcio” v taliančine, a Rimania si dvojitú dávku tohto športu, pretože mesto je domovom dvoch futbalových tímov:  AS Roma  (červený a zlato) a  SS Lazio  (baby modrá a biela) , Aj keď sú tieto tímy sú horkými súperovi, oni zdieľajú futbalový štadión sa 70.000 sedadlami Stadio Olimpico , ktorý je jedným z najslávnejších svetových športovísk.

Ak tomu tak nie je vypredané, vstupenky na hry, ktoré sa zvyčajne vyskytujú v nedeľu, je možné zakúpiť on-line, po telefóne, na štadióne, alebo na oficiálnych Uchováva tímov na celom území mesta. Všetky, ale najviac skalní fanúšikovia mali vyhnúť Curva Nord a Curva Sud úseky štadióne-ríše “ultra” fanúšikov, tieto oblasti môžu získať desivo hlučný, a rozhodne nie sú vhodné pre deti.

Preskúmajte Gay Village Street Fair

Pre obyvateľov LGBTQ, návštevníkov a ich spojencov, rímske Gay Village je slávnostná uličné trh beží od konca mája do začiatku septembra v susedstve Testaccio. Hudba, tanec a jedlo a nápoje kabíny prispievajú ku slávnostnej atmosfére.

On alebo v jeho blízkosti 1. septembra, Gay Village zvyčajne hosťuje Imperium festival s DJs, tancom a pitím, ale dátum udalosti mení každý rok, takže sa nezabudnite pozrieť na oficiálnych stránkach festivale Imperium pred naplánovať cestu.

Vyrobiť alebo kúpiť niečo na umenie a remeslá veľtrhoch

existovalo niekoľko umenie a remeslá trhy sa konajú v Ríme v septembri. Tam je umenie fair pozdĺž ulice Via Margutta, čo je oblasť známa pre svoju kolekciu bedra a high-umeleckých ateliérov, ktorá bola tiež domovom filmového režiséra Federica Felliniho a kde sa natáčal časti “Prázdniny v Ríme”. Obvykle posledný týždeň v septembri, je tu ďalší remeslá spravodlivé Via dell’Orso v blízkosti Piazza Navona.

Ponorte sa do RomaEuropa festivalu

Začiatok v neskorom septembri,  RomaEuropa Festival je k dispozícii najmodernejšie miestne a medzinárodné vystúpenie tanca, divadla, hudby a filmu, rovnako ako inštalácia vizuálne umenie na miestach po celom meste.

V roku 2019 sa RomaEuropa Festival sa bude konať od 17. septembra do 24. novembra a zahŕňa vystúpenia Akram Khan, Lia Rodrigues, Milo Rau, Bruno Beltrao, Pascale Marthin Tayo a Cyril Teste. Miesta sú Piazza Orazio Giustiniani, na bitúnkoch, Argentína divadlo a Auditorium Parco della Musica – Sala Petrassi.

Taste of Rome

Štvordňový  Taste of Roma  festivalu je rajom Labužník, že sa stane tretí víkend v septembri. Počas akcie, vzorka potraviny z niektorej z najlepších kuchárov v Ríme, brať talianskej kurzy varenia, a sledovať živé ukážky. niektoré z najnovšej kulinárske zariadení a štýlov.

Viac ako 28.000 ľudí sa zúčastňuje akcie, ktorá sa koná každý rok na základe tohto Auditorium Parco della Musica v rímskej štvrti Flaminio. 2019 Taste of rómskeho festivalu sa bude konať od 19. septembra do 22. počnúc slávnostnom začatí vo štvrtok večer v 7 hodín a uzatváranie polnoci v pondelok ráno.

Prečítajte si knihu v lettura d’Estate

Každý deň od 30. júna do 1. septembra, môžete sa zúčastniť špeciálne akcie v záhradách Anjelský hrad v Ríme počas svojho ročného lettura d’Estate programu. Zhruba preložiť ako letné čítanie v angličtine, táto kultúrna udalosť je sústredená okolo čítanie pozdĺž rieky v Castel Sant’Angelo, ale aj hry, hudbu a relaxačné aktivity ideálne pre celú rodinu.