Seyahat Rehberi: Güney Bali giriş

Posted on

Seyahat Rehberi: Güney Bali giriş

adanın çoğu eylem gerçekleştiği yerlerdir Güney Bali geçerli: Kuta’nın beyaz kum plajları ve kısık gece hayatı, Denpasar kentsel mekanlar ve Nusa Dua adlı diğerleri arasında, huzur emretti.

Kuta yakın Ngurah Rai Havaalanı aşağı dokunduktan sonra, restoranlar ve konaklama geniş bir ürün yelpazesine sadece uzak bir taksi veya bemo mesafededir. Sen (biz olsa, orada bekle günaha karşı önermek) bir şey kaçırdığınızı gibi hissetmiyorum Güney Bali tüm kalış geçirmek ve edebilirsiniz.

Kuta

Kuta Bali turizm başlayan ve sona eren nerede – turizm sektörünün büyüme restoranlar, tatil köyleri, ve gece kulüpleri sıkışık kovanı içine bu kez uykulu köy değiştirdi. eskiden bozulmamış sörf plaj şimdi turist işyerlerinin ile kaplı ve kentsel yayılma şimdi Tuban, Legian, Seminyak, Basangkasa ve Petitenget köylerini yayılan edilir.

Kuta, bütün kusurlarına rağmen, yine de bakmak bilir nereye turist için harika bir yerdir. (İhtişamıyla gün belki geride kaldı gerçi) yer Bali’nin en iyi plaj ev ve Bali Boğazı üzerinde batı bakan konumunu adada ziyaretçilere en iyi gün batımı sunar.

Kuta’nın plaj (tehlikeli akımlar sayesinde) yüzme için daha az, bu yüzden sörf için mükemmeldir. Kavisli beyaz kum Bu tükürmek yaklaşık 5 kilometre uzunluğunda ve dünyanın (ve kim hata onları satıcılardan) etrafında sörfçü çekmeye devam ediyor. Nedeniyle plaj fronting işyerlerinin sayısı, kumlar sürekli temiz tutulur.

Bölgede ayrıca her bütçeye uygun konaklama geniş bir yelpazede sahiptir ve adanın en iyi alışveriş imkanı sunmaktadır. Ayrıca Seminyak lüks restoranlara bütçesinden Warung Endonezya dan yakınında içinde en çok (ve en iyi) yemek tercihlerini bulacaksınız.

Tuban

İyi yapılan bir diğer eski bir balıkçı köyü, Tuban biraz daha huzur ve sakinlik arayan gezginler için asal seçenek haline gelmiştir. Bu Kuta ve konumlar çok uzak böylece sadece beş dakika uzaklıkta havaalanından, ve.

beyaz kumlu plaj boyunca tatil gezginler Bali çocuklarını getiren popülerdir. Ziyaretçi misafirhanesi 4 yıldızlı otel arasında değişen, seçim konaklama geniş bir yelpazeye sahiptir.

Legian

Arasında Legian Beach Hotel Jalan Melasti ve üzerinde Jayakarta Otel , Legian Beach Kuta hemen bitişiğinde bir daha gevşek bir alternatif sunuyor.

Kuta’ya Legian’ın yakın olmasına rağmen, alan biraz daha barış ve güneyde onun gürültülü komşusu daha sessiz sunmaktadır. plaj hiçbir erişim yolu ile doğrudan erişilebilir değil çünkü. (Orada plaja oteller ayıran bir köy sahibi olduğu yol, ama trafiğe kapalı.) Legian yürüyerek keşfetmek için oldukça kolay olduğu için, sadece de hangisi!

Jimbaran

Apart Bali’nin iyi otellerinden bazı hosting gelen, Jimbaran Körfezi da adanın en iyi deniz ürünleri bazı seçimler sunuyor. Jimbaran’ın sahil yemekler geniş seçim ile geleneksel deniz ürünleri restoranları yanında bir deniz ürünleri pazarı vardır. Sen de herhangi Jimbaran Bay daha taze ve herhangi ucuza elde edemezsiniz!

Nusa Dua

İyi bakımlı özel plajlar astar Bali’nin en lüks otel bazı ev sahipliği yapmaya kadar yaklaşık 10 km güney havaalanının, Nusa Dua yerden planlanmıştır – “Nusa Dua” “İki Adaları” için Bahasa olduğunu. Bali Golf & Country Kulübü Nusa Dua yanı sıra yayılan Galeria Nusa Dua alışveriş merkezindedir.

Sanur

Bali ilk lüks otel Sanur tam burada inşa edilmiş ve bugün hala duruyor edildi: Büyük Bali Beach (şimdi Inna Grand Bali Beach Hotel 1966 yılında tamamlandı), etrafında hala kilometrelerce en yüksek bina, kabul edilen bir yasa sayesinde oluşturulduktan sonra yüksek hurma ağacı düzeyden daha binalar yasaklayan.

Sanur üzerinde plaj etkinlikleri çeşitli için mükemmel adada en iyilerinden biri olarak kabul edilir. Bölgede ayrıca otel, restoran ve geleneksel hem de modern sanat çıkışları çeşitli ev sahipliği yapmaktadır.

Köy atmosferi Kuta’nın congregating genç yaş gruplarına kıyasla daha eski bir ziyaretçi profili, çekmek eğilimindedir, ancak Sanur gevşek bir vibe iyi plaj alanı arıyorsanız gereken yerdir.

Seminyak

Kuta Legian Kuzey, Seminyak çok sayıda alışveriş, yemek ve gece hayatı seçenekleri ile tanınır. bölgenin en iyi restoranlar ve barlar görmek için Jalan Dhyana Pura uğrayın, ya da güneş doğana kadar tekno müzikle dans etmek Kulübüne 66 ziyaret edin. Konaklama seçenekleri Kuta kıyasla burada daha ince, ama plaj Kuta üzerinde ezmek kaçınarak sörfçü için büyük bir beraberlik.

Denpasar

Denpasar Bali başkentidir ve Bali deneyimi farklı bir tür ev sahipliği yapmaktadır. Yer ucuz gıda, pazarlık-bodrum konaklama ve geniş alışveriş için iyidir; çok iyi değil, şehrin tıkanıklık ve korkunç trafik olduğunu.

Şehir çok değil turist dostu, yani Kuta kalan ve sadece günlük gezi için Denpasar için geliyor düşünebilirsiniz

Denpasar görülmeye eğer yalnızca değer:

  • Pasar Badung pazar: kendi eteklerinde ve içinde daha mal üzerinde meyve ve sebze pazarı ile başlayan ucuz alışveriş dört katlı. (Üçüncü katta sarong almadan bırakmayın.) Ayrıca Jl yakın Kereneng Night Market denemek isteyebilirsiniz. Hayam Wuruk veya Jl üzerinde gece pazarı. Diponegoro.
  • Bali Müzesi : Burada adanın oldukça renkli geçmişi hakkında bilgi edinin. Müzenin görüntüler müze Kompleksin dört ana binalar arasında bölünmüş tüm yol günümüze kadar tarih öncesi çağlardan beri eserler bulunuyor. Müze ücretleri yetişkinler (artı 1,000rp sigortası) çocuklar için ve 1,000rp için 3,000rp.
  • Sanglah Hastanesi: Bali iyi hastanesi. Diyelim ki burada Bali ziyaretinizi bitmez umalım ama ciddi bir tıbbi bakıma ihtiyacı şanssız iseniz, bu gitmek için yer. Jl Kesehaatan, Denpasar; Telefon 62 361 244 574 veya 62 361 244 575.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *