Singapur Chingay Parade – punktem chińskiego Nowego Roku

Posted on

Ulica Parada Przywraca Singapur z pływaków, kostiumy i akrobatyki

Singapur Chingay Parade - punktem chińskiego Nowego Roku

Wyspa-państwo Singapur szczyci się swoją wieloetnicznego makijażu, co jest najbardziej widoczne podczas uroczystości takich jak chiński Nowy Rok. Nawet jako święto obchodzi chińskiej większość wyspy, inne narodowości narodu dostać część centrum uwagi, szczególnie w hałaśliwym Chingay Parade .

Gdy po raz pierwszy na ulicach w 1973 roku, Chingay była parada sąsiedztwo ulicy, która była niemal całkowicie chiński charakter. Rzeczy zmieniły się znacząco od tego czasu – dzisiejsze Chingay już dawno przerósł swoją pierwotną trasę marszu po przeniesione z ulic osiedlowych Singapuru do szerokiej alei przed Formuły Pit Building.

I w przeciwieństwie do głównie chińskich elementów świątecznych parad przeszłości, w dzisiejszy Chingay prezentuje cały wachlarz kultur Singapuru i więcej.

Chingay jest powszechnie obchodzony w pierwszy weekend z 15-dniowych obchodów chińskiego Nowego Roku; do 2019, parada odbywa się w ciągu dwóch dni, 15 lutego i 16, począwszy od 8 wieczorem w oba wieczory.

Lively Chingay Parada trasy


Chingay Parada odbywa się teraz krótkie trasy parady 360 metrów długości, z opłacaniem widzowie kolejce przeglądanie platformy obok w Formule Jeden Pit Building, obok Singapore Flyer.

Jako parada maszeruje w dół zaprogramowaną trasę, goście dostać eyeful akrobatów, wykonawców kulturalnych, pływaków, i smok tancerzy tworzących spektakl na drodze, pomógł wraz z pirotechniki i oświetlenia.

Każda osoba Chingay uroczystość ma swój własny motyw, zwykle oparte na chińskim zodiaku zwierzęcia danego chińskiego Nowego Roku. Parada zaprojektowano zgodnie z tematem; Rokiem Psa w 1994 roku zobaczył aktywny udział psy z Singapuru Kynologicznego; Rok Wodnego Smoka w 2012 roku miał paradzie ruch smoka festooned na torze wodnym.

Chingay za Uczestnicy: Wesołych Multicultural Mix


Uczestnicy Chingay Parade są wybrane z różnych społeczności w Singapurze.

Nie będzie po prostu zobaczyć profesjonalnych wykonawców, ale można także znaleźć przedstawicieli okręgów politycznych, HDB bloków, organizacji społecznych i grup społecznych łączących paradę Chingay aby ich cudo na ulicach.

Do głównych grup etnicznych Singapuru dostać swój czas w centrum uwagi – chiński, malajski, tamilski i tańce indyjskie marszu wykonywać akrobacje rodzimych lub do swojej kultury, wraz z pływaków, które wywołują ich historii kultury czy mitologię.

Wykonawców z całego świata dostanie się do ustawy o Chingay też – artystów z Malezji, Chin, Filipin, Francji i Brazylii wprowadził ich szczególną skręt do mieszanki kulturowej. Singapur kocha powitać krajowych przedsiębiorstw z wydajnością gdzie indziej dla Chingay, jak to miało miejsce, gdy Ballet Nacional de Angola pojawił, debiutując Angoli muzyki i tańca w Singapurze ku uciesze widzów Chingay parady.

Pod koniec Chingay, strona ulica nadal uroczystości do późnych godzin.

Historia Chingay: chińskie korzenie w portalu

Chingay ma korzenie w chińskich świąt religijnych, szczególnie taoistycznej festiwalu Shang Yuan Chieh (w dniach 15 dnia chińskiego Nowego Roku) i powiązanych paradach organizowanych na cześć chińskich bóstw.

Słowo “Chingay” przychodzi do nas z oryginalnego chińskiego zhuangyi – “The Art of maskaradzie”.

Chiński społeczności imigrantów w Penang i Singapurze przyniósł tradycji procesji religijnych z ich ojczystej ziemi, a parady szybko wzrosło znaczenie i ekstrawagancji. Sprawy wymknęły się spod kontroli; parady zakłócony przepływ ruchu i handlu, i na początku 20. wieku, Chingay został zniesiony w Singapurze.

Tradycja nie mogliby przechowywać w dół

Tradycja powróciły w 1972 roku, kiedy rząd zakazał używania petard. Marzą ci się utrzymać entuzjazm dla chińskiego Nowego Roku, władze reaktywowana Chingay – odnowiona parada odbyła się wokół HDB osiedlach Singapurze i był bardzo chiński w jego treści.

Z biegiem lat, jak Chingay wzrosła w wyeksponowany, parada została przeniesiona do bardziej znanych tras i utraciła wyłącznie chiński klimat.

Parada maszerował przed City Hall w Chinatown, ale nie było aż parady znajduje się w budynku Pit gdzie dobry bilans został uderzony między spektaklu paradzie samej i liczby widzów oglądania go.

Ponad 6000 wykonawców wzięło udział w 2018 roku w Chingay, ze uczestnicy reprezentujący tamilski, malajski i Eurasian społeczności Singapuru, nie wspominając o różnych aktów zagranicznych przywiezionych specjalnie na tę okazję!

Dojazd do Chingay Parade w Singapurze – dojazdu do budynku Pit

Aby dostać się do parady Chingay, można przejść do Marina Bay jeżdżąc MRT i wysiadania na stacji MRT Promenade (CC4 / DT15), następnie opuścić, aby pięć minut spacerem do budynku Pit. Więcej informacji na temat wygodny system podmiejskim Singapore, przeczytaj nasz artykuł o jeździeckie Singapore MRT i autobusy z Kartą EZ-Link .

Bilety Chingay można kupić od SISTIC (sistic.com.sg), a koszt między SGD 28 SGD do 60. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę internetową Chingay: chingay.org.sg .

Nie trzeba zapłacić, aby obejrzeć paradę, ale darmowe poglądy wydają się nie być tak dobre, jak widok z płatnych platform.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *