Singapur Çin Yeni Yılı: Bir Ada çapında Kutlama

Posted on

Singapur Çin Yeni Yılı: Bir Ada çapında Kutlama

Tam yedi hafta boyunca, Singapur çoğunluğu etnik Çinli topluluk yıl, bar yok onların en büyük parti verir. Çin Yeni Yılı aile beraberlik, refah için dua için bir zaman temsil eder ve çoğunlukla Chinatown etnik yerleşim etrafında odaklanmış yemek, alışveriş ve parti için elinden geleni.

Bir ziyaretçi olarak, Singapur’un Çin Yeni Yılı bir daldırma Hiç adada zevk için zevk olacak en otantik yerel deneyimlerinden birini temsil eder. bu aile dostu kültürel deneyim için de klan geri kalanı getirin.

Singapur’un Chinatown Çin Yeni Yılı

Singapur Çin Yeni Yılı özellikle Eu Tong Sen Street ve Yeni Köprü Yolu üzerinde, Chinatown etnik enklavında başladı. Chinatown Çin Yeni Yılı Kutlamaları kutlamaları kadarıyla Marina Bay olarak uzanan ile, fenerler, sokak tezgahları ve sahne sanatları bir ayaklanmaya dönüştü ada devletin geleneksel Çin enklavını dönüşümü.

Bir Sokak Işık-up, bir Şenlikli Sokak Çarşısı, Gecelik Sahne gösterir ve Singapur Nehri Hong Bao: Sezonun birkaç anahtar olaylar çok beğeneceksiniz.

Chinatown Çin Yeni Yılı Sokak Işık-up. Chinatown Anahtar sokaklar – Eu Tong Sen Street, New Bridge Road ve South Bridge Road – sokak sanatçıları ve akrobatlar (kaçınılmaz aslan dansçılar saymıyorum) şerit canlandırmak ise geleneksel Çin fenerler ve renkli sokak lambaları ile aydınlatılacak.

Teknoloji ve Tasarım Singapur Üniversitesi (SUTD) Çin Yeni Yıl Işık-Up tasarımı ve inşası yıllık katılırlar. 2019 yılında “Pig Yılı” için SUTD Chinatown’un sokaklar aydınlatıcı fenerler ve carps tarafından geliştirilmiş bir domuz yavrusu temalı ışık-up, sunar.

Açılış Töreni 6 Mart kadar yerinde kalacak ışık-up başlatılması, 19 Ocak gerçekleşir.

Çin Yeni Yılı sayım. Singapur’un Chinatown Çin Yeni Yılı Yüzük, sen fişek ve havai fişek akşam boyunca dışına çıkıyor hem yerli hem yerel ünlüler katıldıkça.

2019 için, Chinatown Çin Yılbaşı geri sayım Partisi 9:30 dan 12:30 am için, Eu Tong Sen Street ve Yeni Köprü Yolu üzerinde, 4 Şubat akşamı gerçekleşir.

Gecelik Sahne gösterir. Yerel ve yurtdışı kültür performans toplulukları dövüş sanatları, aslan dansları ve Çin operası gibi geleneksel Çin performansları sergileyen, sahne alacak. Her akşam elinde tutmasına eylemleri görmek için, bir sonraki Buda Tooth Relic Tapınağı için, Kreta Ayer Meydanı’na gel.

2019 için, sahne gösterileri 8 de başlayıp 10:30 de biten 18 Ocak 4 Şubat koştu.

Çin Yeni Yılı için Singapur Chinatown şenlikler Kreta Ayer-Kim Seng Vatandaş Danışma Komitesi (KA-KS CCC) tarafından yönetilir. Resmi sitesinde Daha fazla bilgi: chinatownfestivals.sg .

Çin Yeni Yıl İçinde Bazaar Alışveriş ve Yemek

Singapur’un Chinatown geleneksel gıdalar, çiçekler, Çin el sanatları ve geleneksel yılbaşı süsleri satan dört yüzü aşkın tezgahlarda ev sahipliği yapacak. Mangalda şekerleme de gitmek, mumlu ördek ve çerezleri sokakta taze sunulmuş veya geçtikçe hatırlanması gereken bazı geleneksel Çin Yeni Yılı süslemeler almak.

6 PM 10:30 ile Ay Yeni Yılı çarşı tezgahları hattı Pagoda Street, Smith Street, Chinatown içinde Sago Sokak, Temple Street ve Trengganu Caddesi, Çin Yeni Yılı 1 am uzatıldı. 2019 kutlamaları için Çarşı 18 Ocak 4 Şubat koştu.

Çarşı adanın Çinli etnik enklavında alışveriş sundae üstüne sadece kiraz olduğunu. Hakkında bilinmesi gerekenler Chinatown, Singapur Alışveriş .

Singapur Nehri Hong Bao Karnavalı

Singapur nehri kıyısındaki Marina Bay @ Float yıllık barındıran Singapur Nehri Hong Bao karnaval . (Listemizi okumak için Marina Bay iyidir başka ne öğrenmek için Marina Bay, Singapur Yapılacak İlk 10 Things .)

“Hong Bao” Çin Yeni Yılı esnasında bekar genç akrabalarına yaşlı Çinliler tarafından verilen paranın geleneksel kırmızı paketleri adını almaktadır.

Gecelik kültür gösterileri ve geleneksel Çin sanat havada yiyebilirsiniz ve popüler Singapur yerlerinden sonra moda devi fenerler büyük-daha-yaşam tezgah.

Adın Çin hat sanatı yazdım. Doğum tarihiniz bir Çin burcu okuma alın. (Burada Singapur’un mutfağı daha: Nehir Hongbao gıda sokak keşfedin Sen Singapur’da deneyin Should On Yemekleri ).

Ya da sadece gece Ana Sahne, Float unfolding yerel sanatçılar ve yabancı yeteneklerini içeren gösterir izle. Eğer festival boyunca Çin kültürünün salıncak içine almak istiyorsanız, Hong Bao gereken yerdir. Giriş ücretsizdir. Ziyaret Nehri Hong Bao – Resmi Sitesi .

Singapur’un Chingay Parade

“Chingay”, onun Hokkien eşdeğer, “kostüm ve maskeli balo” için çevirir. normalde durağan Singapurlular Chingay Parade, Çin Yeni Yılı kutlamaları doruk işaretler iki gece sokak partisi ve geçit boyunca her yıl daha renkli ve müzikal aşırı Chingay alır.

geçit Çin, Danimarka, Endonezya, Sri Lanka ve Tayvan’dan uluslararası performans gösteren gruplarla, 150’den fazla yerel örgütler ve sanatçılar binlerce kucaklamak onun tamamen geleneksel Çin kökünden büyüyen, şimdi gururla uluslararası olduğunu.

Chingay geçit yolu Formula Singapore Flyer ve Marina Körfezi fonunda biri Çukur Bina önünde gerçekleşir. Parade katılımcıların yüzen binmek veya renk ve birkaç diğer Singapur festivaller denk olabileceğini gürültü isyan sunan alayı yürüyeceğiz.

2019 için, Chingay 15 Şubat ile 16 arasında Pit Binasında gerçekleşecek; Ayrı bir Chingay kutlama Şubat 17. Chingay biletlerinde Chinatown yapılacak SISTIC (sistic.com.sg) satın alınabilir. Bilet Orchard Road ve Singapur Havuzlar Outlet da Singapur Ziyaretçi Merkezi’nde mevcuttur. Daha fazla bilgi için, Chingay web sitesini ziyaret: chingay.org.sg .

Hakkındaki makaleye göz atın izleyici olarak ne olacağını bir görünüm için Singapur’da Chingay Parade .

Chinatown Ulaşım ve Konaklama

Ulaşım: Chinatown merkezli şenlikleri çok kolay BTS tarafından ulaşılabilir – basitçe yanıyor Chinatown MRT İstasyonu’na (NE4 / DT19) de.

Esplanade MRT İstasyonu (CC3) de MRT sürme ve gemiden inen ederek Marina Bay gidebilir, Chingay ve Nehir Hong Bao ulaşmak için Promenade MRT İstasyonu (CC4 / DT15), Raffles Place MRT İstasyonu (NS26 / EW14), veya City Hall MRT İstasyonu (NS25 / EW13).

Singapur’un uygun banliyö sistemi üzerinde daha fazla bilgi için makalemizi okuyun EZ-Link Kart ile Binme Singapur’un MRT ve Otobüsler .

Konaklama: konaklama Çin Yeni Yılı şenlikleri en yakın için, bizim listeden kontrol edebilirsiniz Chinatown, Singapur Ekonomik Otel ; ya listemize ile daha yakın Chingay için konaklama kontrol Riverside Singapur Oteller .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *