Singapur İlaç Yasaları: Gezegendeki En Katı

Posted on

Singapur İlaç Yasaları: Gezegendeki En Katı

Bildiğim kadarıyla sert uyuşturucu yasaları ile ilgili olarak, Singapur kitaplara zorlu bazılarına sahiptir.

İlaçlar Yasası ülkenin sıkı Kötüye yasadışı ilaç bile küçük miktarlarda ele cezalandıran ve ilaçların belirli tiplerinin büyük miktarlarda taşıyan suçlu bulundu eğer yürütme belirler.

Kötüye Uyuşturucu Yasası kapsamında, ispat yükü değil hükümete, davalı üzerinde yer almaktadır. Uyuşturucu büyük miktarda ile yakalandı ediyorsanız, sadece kaçakçılığı olmak yasayla varsayılır.

Ayrıca -eğer bile gider Bir ev veya yasadışı uyuşturucu bulunmuştur hangi bir araba kendi aksini ispat edebilir sürece, ilaç ele sahip olmak hukukuna göre tahmin edilmektedir.

Yasa Singapur’un otoriter kolluk kültür-sert kanunlar, acımasızca uygulanan tutarlı, uyuşturucu kullanımı gibi sosyal kötülükleri caydırmakta iyi çalışır düşünülmektedir.

İngiltere’de Singapur’un üst düzey diplomat Michael Teo,  Singapur’un sert uyuşturucu yasaları savunan ilaç kullanımı için ülkenin alt oranlarına işaret ederek.

“Birleşik Krallık nüfusunun% 8.2 esrar kötüye vardır; in Singapore , bu% 0.005 olan mest için, şekiller İngiltere ve Singapore% 0.003% 1.8 olan,. Ve için opiatlar-eroin, afyon ve morfin gibi – 0.9 Singapur için İngiltere ve 0.005% için%” Teo iddia etti. “Biz kaçakçıları sokaklarda açıkça uyuşturucu iterek var, ne de iğne değişimi merkezleri çalıştırmak gerekiyor yapmıyoruz.”

İlaç oynama cezaları

Kötüye Uyuşturucu Yasası kapsamında, küçük miktarlarda uyuşturucu reçete cezalar $ ‘a kadar 20.000 para cezalarından on yıl hapis maksimum değişir.

Yasası’nın 17 gereğince, otomatik tahmin edilmesine kaçakçılığı aşağıdaki miktarlarda yakalanmış olup olmadığını uyuşturucu:

Eroin – 2 gram ya da daha fazla Kokain – 3 gram ya da daha fazla
Morfin – 3 gram ya da daha fazla MDMA (ecstasy) – 10 gram ya da daha fazla
Haşhaş – 10 gram ya da daha fazla Esrar – 15 gram ya da daha fazla
Afyon – 100 gram ya da daha fazla Metamfetamin – 25 gram ya da daha fazla

Aşağıdakilerden herhangi sahip mahkum eğer Yasası’nın Liste 2 gereğince, ölüm cezası öngörülen edilebilir:

Eroin – 15 gram ya da daha fazla

Kokain – 30 gram ya da daha fazla

Morfin – 30 gram ya da daha fazla

Haşhaş – 200 gram ya da daha fazla

Metamfetamin – 250 gram ya da daha fazla

Esrar – 500 gram ya da daha fazla

Afyon – 1,200 gram ya da daha fazla

Ocak 2013 tarihi itibariyle yasa değişikliklerinin hakemlere biraz daha esneklik payı vermek: Bunun yerine uyuşturucu kaçakçılığından ölüm cezalar veriyorlar için gerekli olan, hakimlere yerine ömür boyu hapis cezası empoze etmeye izin verilir.

onlar sadece uyuşturucu kuryesi olduğunu kanıtlamak gerekir sanık; bazı zihinsel engellilik muzdarip olduğunu; ve bazı somut bir şekilde Merkez Narkotik Bürosu yardımcı olmalı.

Zorunlu İlaç Test

Singapur’da, emri olmadan gözaltına sürüklenebilir ve Singapur makamları tarafından uyuşturucu testine katılmak için zorlanamaz. Singapurlu Uyuşturucu danışmanı ve eski tutuklusu Tony Tan şöyle açıklıyor: Eğer ilaç tüketimi için yakalanır ilk kez bir yıldır “[için Cezalar], ikinci kez üç yıl ve üçüncü kez kamışı üç vuruş ile beş minimum, “Tan diyor. “Tüketim sadece idrar testinde pozitif olduğu anlamına gelir.”

Tan göre, Merkez Narkotik Bürosu (CNB) görevlileri konuşlanmış durumdaki Changi Airport uyuşturucu kullanımının sahte işaretleri ararken.

“Eğer Singapur sınırı geçmeye ve hala Singapur’da uyuşturucu tüketmek olmamasına rağmen tahsil edilecektir test pozitif bir kez yurtdışı ilaçlar alıyorsanız Singapur’da,” Tan diyor.

Sen Tutuklandı Are Eğer Ne Yapmalı

Zaman Singapur, sen Singapurlu yasalara tabidir. Eğer Amerikan vatandaşı iseniz, Singapur Amerikan Büyükelçiliği hemen tutuklama üzerine haberdar edilmelidir. Embassy haberdar edildiğini emin değilseniz, hemen Büyükelçiliği’ni bildirmek için tutuklama yetkilileri isteyin.

Bir Büyükelçilik görevlisi Singapur’un hukuk sistemi hakkında bilgilendirmek ve avukatların bir listesini verecektir. (Singapur sermaye hariç, ücretsiz hukuki yardım sistemi yoktur durumlarda-Tanrı o noktaya gelmelidir korusun!) O Singapurlu yasalara aykırı gibi Büyükelçiliği yetkilileri, senin salıverilmesini sağlamak mümkün değil.

memur da ailenizi veya tutuklama arkadaş bildirmek ve aile veya arkadaşları eve gelen gıda, para ve giyim transferini kolaylaştıracaktır.

Burada Singapur’da uyuşturucu suçundan tutuklama bile barest olasılığını önlemek istiyorsanız uygulanması gereken birkaç ipucu:

  • Eğer İçinde ne olduğunu bilmiyorsanız, bir uçağa bir şey taşımayın. Bir arkadaş veya bir tanıdık bir şey taşımayın. Bagaj içinde yasadışı uyuşturucu herhangi bir miktar ile bulunursa adınızın altında teslim eğer Singapurlu hukuk bulundurma varsaymaktadır unutmayın.
  • Sırayla evrak tutun. Sen Singapur içine kişisel ilaçlar getirebilir, ancak onlarla uçabilir önce belirli kontrollü ilaçlar (yasaklı maddeler listesine dahil olanların değil) makamlardan önceden izin gerekebilir.
  • Singapur içine önce uçuş ilaçları almayın. Singapurlu yasa bile pozitif uyuşturucu testi örneği ele varsaymaktadır olduğundan, uçuş önce tamamen detoks hafta isteyebilirsiniz.

Kayda değer İlaç Tutuklamalar

  • Johannes van Damme 1994’te Van Damme, Hollandalı milli infaz 1991 yılında tutuklandı,, yakalandı Changi Uluslararası Havaalanı’nda transit süre. Polis, bavul eroin 9.5 pound bulundu; van Damme o sadece bir Nijeryalı arkadaşım için taşıyordu söyledi ve içinde ne olduğunu bilmiyordum. Mazeret almadı. Yetkililer Hollanda Dışişleri Bakanlığı ve Hollanda Kraliçesi Beatrix gelen çağrılarına karşın, 23 Eylül 1994 tarihinde Van Damme yürüttü. ( The New York Times )
  • Nguyen Tuong Van 2005. Nguyen idam 2002 yılında tutuklandı, onun ikiz kardeşinin borçlarını ödemek için eroin kaçakçılığı yapan bir Avustralya vatandaşı oldu. O ise Ho Chi Minh City ve Melbourne arasında transit yakalandı. Toplam mesafe Singapur zorunlu ölüm cezası, yaklaşık 26 kat asgari gerekli eroin 396.2g oldu. ( Vikipedi )
  • Shanmugam “Sam” Murugesu marihuana bir kilo bavulunda bulundu sonra 2005. Murugesu infaz 2003 yılında tutuklandı, tutuklandı. Temiz bir kayıt ve Singapur askeri sekiz yıllık görev rağmen Murugesu suçlu bulunarak idam edildi. ( Guardian.co.uk )

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *