Skip to main content

Singapur je Chingay Parade – jedným z vrcholov čínskeho Nového roka

Street Parade oživuje Singapur s plaváky, kostýmov a akrobacie

Singapur je Chingay Parade - jedným z vrcholov čínskeho Nového roka

Ostrov-stav Singapure je hrdá na svoje multi-etnický make-up, čo je najviac viditeľné pri oslavách, ako je čínsky Nový rok. Dokonca ako sviatok oslavuje ostrova čínskej väčšiny, národ je iná etnika získať časť pozornosti, najmä počas drsný Chingay Parade .

Keď sa prvýkrát vyrazil do ulíc v roku 1973, bol Chingay susedstve pouličný sprievod, ktorý bol takmer úplne čínsky charakter. Veci sa zmenili podstatne od tej doby – dnešný Chingay dávno prerástol svoje pôvodné pochod trasu potom, čo sa sťahoval z ulíc sídlisk v Singapure pre širokú alejou v prednej časti Formula One Pit Building.

A na rozdiel od prevažne čínskeho slávnostné prvky prehliadky včerajška je, dnešný Chingay prezentuje celý rad kultúr, Singapure a ďalšie.

Chingay je všeobecne oslavuje prvý víkend v 15-dňové čínsky novoročné slávnosti; Pre 2019, sprievod sa koná v dvoch dňoch, 15. februára a 16., začína v 8 hodín na oboch večerov.

Živom Chingay Parade Route


Chingay Parade teraz zaberá krátky sprievod trasu 360 metrov dlhý, s platiaci diváci postavili z pohľadu platforiem pozdĺž na Formula One Pit Building, v tesnej blízkosti ruského kolesa Singapore Flyer.

Vzhľadom k tomu, sprievod pochoduje po nastavenú cestu, hostia dostať eyeful akrobatov, kultúrnych účinkujúcich, pláva, a dračích tanečníkov robiť podívanou na ceste, pomohol spolu s pyrotechniky a osvetlenie.

Každý jedinec Chingay oslava má svoje vlastné tému, zvyčajne založený na čínskom zverokruhu zviera daného čínskeho Nového roka. Sprievod je navrhnutý tak, aby zodpovedali téme; Year of the Dog v roku 1994 videl aktívnu účasť psov zo Singapuru Kennel Club; rok vodného draka v roku 2012 mal dračie ovenčený sprievod ťah na vodnej dráhe.

Chingay je Účastníci: Veselé Multikultúrna Mix


Účastníci Chingay Parade sú vybrané z rôznych komunít po celom Singapure.

Budete nielen vidieť profesionálne umelcov, ale tiež nájdete zástupcovia politických volebných obvodov, HDB bloky, spoločenských organizácií a občianskych združení, ktoré pristúpili k Chingay prehliadku dostať svoje netvor na v uliciach.

Hlavnými etník Singapure dostať svoj čas v žiare reflektorov – čínske, Malajský a Tamil indickej demonštrantov vykonávať tance alebo kúsky domáci v ich kultúre, sprevádzaný plavákov, ktoré vyvolávajú ich kultúrnu históriu alebo mytológiu.

Účinkujúci z celého sveta dostať do zákona o Chingay taky – umelci z Malajzie, Číny, Filipín, Francúzska a Brazílie pridali ich konkrétne kultúrne zvrat do mixu. Singapore rád privítal národnú výkonnostnú spoločnostiam inde Chingay, ako tomu bolo, keď Ballet Nacional de Angola robil vzhľad, debutujúci angolskou hudbu a tanec v Singapure k radosti Chingay sprievod divákov.

Na konci Chingay, street party pokračuje slávnosti až do skorých ranných hodín.

História Chingay: Čínske Roots Spoločenstva

Chingay má korene v čínskej náboženských slávností, najmä taoistické festival Shang Yuan Chieh (v dňoch 15. deň čínskeho Nového roka), a príbuzné prehliadky konanej na počesť čínske božstvá.

Slovo “Chingay” k nám prichádza z pôvodného čínskeho zhuangyi – “umenie maškaráda”.

Čínske prisťahovaleckých komunít v Penang a Singapur priniesol tradícii náboženskej procesie z ich vlasti, a sprievody rýchlo rástol na význame a okázalosť. Veci vymkli z rúk; sprievody narušila plynulosť premávky a obchodu, a na začiatku 20. storočia, Chingay bol zrušený v Singapure.

Tradícia nemohli tlačiť dole

Tradícia sa na scénu v roku 1972, kedy vláda zakázala používanie petardy. Túži udržať nadšenie pre čínsky Nový rok, úrady oživil Chingay – obnovená sprievod konal okolo Singapure HDB sídliskách, a bol veľmi čínsky vo svojom obsahu.

Za tie roky, ako Chingay rástla v vynikajúcich, prehliadka bola premiestnená do výraznejšia trás a stratil svoju výhradne čínske pocit.

Sprievod sa pochodovalo pred radnicu a v čínskej štvrti, ale to nebolo až do sprievodu sa nachádza na Pit budovy, kde bola dobrá rovnováha medzi podívanou sprievode samotného a počtom divákov ju prezeráte.

Viac ako 6000 umelci sa zúčastnili v roku 2018 v Chingay sa účastníci predstavujúci Tamil, Malay a euroázijskej singapurská komunity, nehovoriac o rad zahraničných zákonov dovezené špeciálne pre túto príležitosť!

Ako sa dostať do Chingay Parade v Singapure – Návod na Pit Building

Sa dostať do Chingay sprievode, môžete prejsť na Marina Bay tým, že ide na MRT a vystupovanie na Promenade MRT Station (CC4 / DT15), potom opustiť, aby sa päť minút chôdze od Pit Building. Pre viac informácií o vhodnom dochádzajúci systému Singapure, prečítajte si náš článok o jazdeckom centre Singapuru MRT a autobusy s EZ-Link karta .

Chingay Vstupenky možno zakúpiť od šištice (sistic.com.sg) a nákladov medzi SGD 28 až SGD 60. Viac informácií nájdete na webových stránkach Chingay: chingay.org.sg .

Nemusíte platiť sledovať sprievod, ale bez zobrazenia tendenciu nemusí byť tak dobrá ako pri pohľade z platených platforiem.

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *