Skip to main content

Singapur Seyahat – Singapur Vize, Hava Durumu, Seyahat Essentials ve daha fazlası

Singapur Seyahat - Singapur Vize, Hava Durumu, Seyahat Essentials ve daha fazlası

Singapur seyahat Singapur kendisi böyle bir anomali olduğunu, belki de eşsiz bir deneyimdir.

Güneydoğu Asya’nın en küçük şehir / ülke / ada bölgedeki diğer şehirlere oranla herkesin bildiği lekesiz ve biraz pahalıdır. Singapur İnsani Gelişme Endeksi’nde (hesap sağlık, suç, eğitim, yaşam kalitesi ve diğer faktörler dikkate alan bir gösterge) üzerinde Asya’da birinci sırada, ancak ülke diğer zorlukları muzdarip.

Singapur geri Tayland bütçesini düşünen sırt çantasıyla Korkutmak için yeterli beton, yoğun alkol vergilendirme ve gösterişli perakende bir miras vardır. Gerçekte, kent aslında bol yeşil alan bulunuyor ve dost şaşırtıcı bisiklettir. yollar ve skywalks matris yolcuları onlar milyonlarca kalabalık bir şehirde olduğunuzu unutmak yardımcı olan çeşitli parkları birbirine!

Singapur Seyahat Essentials

 • Resmi adı: Singapur Cumhuriyeti
 • Zaman: UTC + 8 (öncesinde Doğu Standart Saati 13 saat)
 • Ülke Telefon Kodu: 65
 • Başkent: Singapur (Singapur bir şehir / ülke)
 • Nüfus: 5.610.000
 • Birincil Dinler: Budizm: yüzde 33; Hristiyanlık: yüzde 19; İslam: 14 yüzde

Singapur’a seyahat Ne olacağını zaman

Kuala Lumpur gibi, Singapur’u yeni ev yaptık yabancı işçilerin bol birlikte, Çin, Hint ve Malay halkının çok çeşitli nüfusu karşılaşırsınız. kültürlerin bolluğu Singapur gerçekten bir eğitim deneyimi yolculuk yapmak karışır.

Oldukça de tüm Singapurlular yöresel lezzet “Singlish” iki dilli ve İngilizce konuşan veya – resmen hükümet tarafından cesaretini oluyor rağmen. Asya’da kaotik başkentlerinden bazı aksine, düzen ve verimlilik yüksek Singapur’da değerlenir. Temizlik en üstte tutulur ve musluk suyu sizi zehirlemeye olmaz.

kayıp alınıyor toprak altında ve üstünde hem birbirine yayılan alışveriş merkezleri kolaydır. Sen yağmurlu bir günde kapalı alanlarda tükendi asla. Hoş sahil yeme ve sosyalleşme için geceleri bir üssü dönüşür. İlk bakışta, Singapurluların sadece yemek ve alışveriş için canlı görünebilir! Ama şehir merkezlerine uzak bulunan kültürel ve yaratıcı vurgular bol vardır. Singapur’da dünya çapında müzeler günlerce meşgul tutmak olabilir.

Singapur Seyahat Pahalı mı?

Singapur’da Yeme çok uygun olduğunu, ancak, konaklama Güneydoğu Asya etrafında komşu ülkelerde daha yüksektir. Giriş ücretleri nispeten pahalı, ama genellikle şehir etrafında zevk için serbest etkinlikler bol bulabilirsiniz. Yerliler ve deneyimli gezginler biliyor Singapur tasarruf nasıl freebies ve indirimler yararlanarak.

Sakinleri, özellikle gurbetçilerin, alaycı çünkü bir “ince şehri” olarak Singapur bakın görünüşte küçük ihlaller için ağır yerel para cezası . Sen, sakız kaldırımda bisiklete binmek yanlış yerlerde sigara, toplu taşıma üzerine yiyecek ya da içecek getiren değil, bir sifonu veya cadde geçişlerinde dışında jaywalking için yerinde ceza olabilir. Hatta bir yasadışı indirilen film veya sınırda cezası ile tokatladı alma anlamına gelebilir elektronik sigara ile yakalanmaktan.

Singapur sık sık ya da sırf pahalı bir hedef olarak ününü bütçeli gezginler tarafından birkaç gün verilen atlanır – özellikle gece hayatı ve sosyalleşmek için. Kolayca gibi ünlü Lau Pa Sat gibi gıda mahkemeler altında US $ 5 için inanılmaz mutfağının tadını rağmen konaklama, alışveriş ve gece hayatı Güneydoğu Asya’daki diğer ülkelere kıyasla çok pahalıdır.

Ağır vergi neredeyse her şeyi fiyatları şişirir. alkol ve tütüne uygulanan vergiler olağanüstü yüksektir. Asya’daki diğer ülkelerinin aksine, Singapur teknik olarak ülkeye tütün getirdiği için hiçbir gümrüksüz ödenek vardır.

Singapur Vize Gereksinimleri

Birçok ülke vatandaşı Singapur ziyaret önce seyahat vize ayarlayabilir gerekmez; Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa Birliği’nden yolcuları ücretsiz 90 günlük konaklama izin verilmektedir. Sen vardıklarında ücretsiz damgalatarak alırsınız.

Eğer varsa reçeteli ilaçlar taşıyan ise reçete kopyalarını getirmek ve sağlık pasaportu. Singapur uyuşturucu kaçakçılığı için zorunlu bir ölüm cezası vardır, bu yüzden bile başka bir ülkeden uyuşturucu getirme konusunda sanmıyorum!

Resmi Singapur Gümrük web sitesi yasaklı maddelerle ilgili özellikleri var.

İnsanlar

 • Nüfus: 5.610.000 (2015 nüfus sayımı)
 • Ömür: 83.1 yıl (sadece ilk sıralarda Japonya ve ikinci sıradaki İsviçre arkasında dünyanın üçüncü en uzun yaşam süresi,)

Singapur bile kilometrekare içine sıkılmış sakinlerinin sayısı için Hong Kong outranking, nüfus yoğunluğu dünyada üçüncü sırada yer alıyor.

Nüfusun çoğunluğu Çinli olmasına rağmen, Singapur insanların ve kültürlerin bir pota. Ülkenin sakinlerinin tahminen yüzde 43 Singapur dışında doğmuştur.

İlginçtir, Singapur kadınlar dünyadaki en düşük doğurganlık oranına sahip, ancak, göçmen ve yabancı sakinlerinin sayısının yüksek düşüş gelen ülkenin nüfusu tutun.

Hiç bir deneyin KanepeGezginli vermek istedim ettiyseniz, Singapur bunu yerdir. Gurbetçilerin Bol ücretsiz güvenle onlarla kalmak fırsatlar sunmaktadır. şehri bilen yerel bilerek para tasarrufu ve turistik yüzeyinin altında almak için büyük bir yardımdır.

Singapur Para

 • Para: Singapur doları (SGD). Tipik dolar işareti ($) veya (S $) miktarında önce yerleştirilir.
 • Bölüm: $ 1 100 sent ayrılmıştır S.

Singapur (tek kullanımlık zenginlik olarak) dünyada milyonerler en yüksek yüzdeye ev sahipliği yapmaktadır. Hatta milyarder Eduardo Saverin, Facebook’un kurucularından, onun ABD vatandaşlığı kınadı ve eleştirmenler vergilendirmeyi önlemek olduğunu söylemek olduğunu bir hareketini Singapur’da yerleşti.

Singapur para onların $ 1 birimi için bir para kullanır. Aksi takdirde, $ 2, $ 5, $ 10, $ 50, ve 100 $ mezhepleri renkli banknot karşılaşırsınız. 20 $ ve 25 $ notları dolaşımda olmasına rağmen, nadiren onları görüyorum. Singapur doları 100 sent ayrılmıştır.

Kredi kartları, özellikle Visa ve Mastercard, yaygın Singapur’un oteller, restoranlar ve alışveriş merkezleri kabul edilir. Batı bağlantılı ATM’ler şehir etrafında tam anlamıyla her yerde – iyi bir şey, bunları ihtiyacımız olacak!

Bahşiş Singapur’da yaygın bir uygulama değildir , ancak bazı istisnalar da vardır. Bir hizmet sunmak sürücüleri veya başkalarını devrilme zaman yakın dolar kadar yuvarlak gerekir.

Bir gezgin olarak muhtemelen herhangi karşılaşmaya şanslı olmayacaktır rağmen, Singapur’un 10.000 $ fatura dünyanın en yüksek değerli banknot olduğunu! Hükümet 2014 yılında mezhebi üretmeyi bırakıp aktif dolaşım çıkardıktan edilmiştir.

Singapur Dil

 • Resmi Diller: Çince, İngilizce, Bahasa Malayca, Tamilce (Güney Hindistan)

Singapur’da seyahat ederken nadiren bir dil engeli ile uğraşmak gerekir. İş yapmak gerek pek çok farklı etnik gruplar ile İngilizce her yerde konuşulduğu okumak veya İngilizce yazmak yerine getiremediğini sakinlerinin tahminen yüzde 20 rağmen. Hatta Singapurlu anayasa İngilizce olarak yazılmıştır.

Bahasa Malezya (Malayca) sakinlerinin sadece tahminen yüzde 12 Singapur resmi ulusal dil olmasına rağmen bunu anlıyoruz.

İngilizce Singapur’un resmi olmayan, argo ağır versiyon mizahi “Singlish” olarak anılacaktır ve Çince, Tamil, ve Malay kelimeleri ödünç almaktadır. Singlish gevşek İngilizce dayalı olmasına rağmen, turistler pek eşsiz lehçesi dolu eavily noktalama işaretleriyle anlayabilir lah ‘ın .

Singapur Ziyaret Best Time

Singapur sıcak kalır ve yıl boyunca bol yağmur aldığında , ancak, Şubat genellikle kurak aydır. Yakın Sumatra yanan kontrolsüz yangınlar gelen Pus yıllık bir sorundur. Yangınlar büyük ölçüde Ağustos Mayıs’tan hava kalitesini düşürür.

Singapur Festivaller

Singapur ev aramak etnik grupların büyük karışımı festivaller bir dizi kutluyoruz. Budist, İslam, Hindu, Taocu ve Hristiyan tatil bir dizi farklı gruplar tarafından izlenmektedir.

Bütün büyük Çinli tatil Singapur, özellikle Çin Yeni Yılı, Çin Mooncake Festivali ve Aç Hayaletler Festivali içinde gusto ile kutlanır. Konaklama fiyatları bu resmi tatil günlerinde birdenbire artacağını.

nadiren seyahat etkiler rağmen Ramazan, Singapur’un Müslüman nüfusun görülmektedir. Singapur Ulusal Gün 9 Ağustos’ta ve geniş geçit ve yurtsever şenliklerle kutlanır.

Orada ve Çevreyi Gezme

Adada bu kadar yüksek nüfus yoğunluğuna sahip, trafik korkunç olabilir. Singapur otomobillerin Özel mülkiyet çok pahalı, ama bu itici gelen sakinleri bol durdurmaz.

Toplu taşıma arayla Singapur’da gitmek yoludur. Mükemmel MRT ve LRT sistemleri çoğunlukla verimli ve temiz. Otobüs sistemi gezinmek kolay ve EZ-Link ulaşım kartı, para ve zaman kazandıracak (eğer daha adil bir kaç gün bizde kalacak eğer değer alma).

Singapur’daki Changi havaalanı (havaalanı kodu: SIN) sanat eseri. sıkıcı ışıkları ve mutsuz yolcuyla geleneksel, faydacı havaalanlarında unutun; Changi büyük bir alışveriş merkezinin ortam vardır. Uzun layovers sırasında altı açık hava bahçeleri, zaman öldürmek için bir kelebek bahçesi, çocuk oyun alanları, spor salonu, duşlar, sinema ve hatta bir yüzme havuzu bulacaksınız!

Singapur Havayolları sürekli dünyanın en iyi havayolu şirketi arasında olduğu için ödül almaktadır.

Malezya’dan karadan gelen Eğer rahat denemek Singapur Kuala Lumpur’dan otobüsü yerine uçan daha.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *