Singapur – Singapur Wymagania wizowe, pogoda, podróży Essentials, a bardziej

Posted on

Singapur - Singapur Wymagania wizowe, pogoda, podróży Essentials, a bardziej

podróż Singapur to wyjątkowe doświadczenie, może dlatego, że jest taka sama Singapur anomalią.

Azji Południowo-Wschodniej za małe miasto / kraj / wyspa jest notorycznie bez skazy i dość drogie w porównaniu do innych miast w regionie. Singapur zajmuje pierwsze miejsce w Azji w Human Development Index (wskaźnik, który uwzględnia opieki zdrowotnej, przestępczości, edukacji, jakości życia i innych czynników), ale kraj cierpi z innymi wyzwaniami.

Singapur ma spuściznę betonu, ciężkich opodatkowania alkoholu i detalicznej glitzy To wystarczy, aby odstraszyć turystów zwracających powrotem do Tajlandii. W rzeczywistości, miasto rzeczywiście posiada bogate zieleni i jest zaskakująco rower przyjazny. Matryca szlaków i skywalks łączenia różnych parków, które pomagają podróżujący zapomnieć, że są one w tętniącym życiem mieście milionów!

Singapur Essentials

 • Oficjalna nazwa: Republika Singapuru
 • Czas: UTC + 8 (13 godziny przed Eastern Standard Time)
 • Country Code Telefon: +65
 • Stolica: Singapur (Singapur to miasto / kraj)
 • Populacja: 5610000
 • Pierwotne religie: buddyzm: 33 procent; Chrześcijaństwo: 19 procent; Islam: 14 procent

Czego można się spodziewać podczas podróży do Singapuru

Jak Kuala Lumpur, natkniesz się bardzo zróżnicowaną populację chiński, indyjski i malajskich ludzi, wraz z dużą ilością pracowników zagranicznych, którzy dokonali Singapore ich nowego domu. Bogactwo kultur łączą się, aby podróżować Singapur doświadczenie prawdziwie edukacyjną.

Dość dobrze wszystkie Singaporeans są dwujęzyczni i mówią po angielsku, lub lokalny smak „Singlish” – choć oficjalnie zniechęcony przez rząd. W przeciwieństwie do niektórych chaotycznych stolic w Azji, porządek i efektywność są wysoko cenione w Singapurze. Czystość jest ceniona, a woda z kranu nie będzie cię otruć.

Zagubienie jest łatwy w rozległym centrach handlowych, które są połączone ze sobą zarówno nad i pod ziemią. Nigdy nie zabraknie miejsc objętych w deszczowy dzień. Przyjemna nabrzeża przekształca się w epicentrum w nocy do jedzenia i towarzyskich. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że tylko Singaporeans żyć aby jeść i sklep! Ale miasto ma wiele atrakcji kulturalnych i twórczych znajdując się z dala od centrów handlowych. Muzea światowej klasy w Singapurze mógł zachować zajęty przez kilka dni.

Czy Travel Singapur drogie?

Jedzenia w Singapurze jest bardzo przystępne, jednak mieszkanie jest wyższy niż w sąsiednich krajach na całym Azji Południowo-Wschodniej. Bilety wstępu są stosunkowo drogie, ale można często znaleźć wiele bezpłatnych atrakcji, aby cieszyć się po mieście. Mieszkańców i doświadczeni podróżnicy wiedzą , jak zaoszczędzić pieniądze w Singapurze wykorzystując gratisy i zniżki.

Mieszkańcy, zwłaszcza wśród emigrantów, ironicznie odnosi się do Singapuru jako „fine city” z powodu ciężkich miejscowych kar za pozornie drobnych wykroczeń . Możesz zostać ukarane na miejscu do żucia, jazda na rowerze na chodniku, przynosząc żywność lub napoje na transport publiczny, palenie w niewłaściwych miejscach, nie spłukiwania toalety lub jaywalking poza skrzyżowaniach ulic. Nawet złapanym z nielegalnie pobranego filmu lub elektronicznego papierosa może oznaczać coraz uderzył z grzywny na granicy.

Singapur jest często pomijane lub tylko podana kilka dni przez podróżnych budżetu ze względu na jego reputację jako drogiej okolicy – szczególnie dla życia nocnego i towarzyskich. Chociaż można łatwo cieszyć się niesamowite dania w ramach US $ 5 Co sądów spożywczych, takich jak słynny Lau Pa Sat, zakwaterowania, sklepów i klubów nocnych są bardzo drogie w porównaniu do innych krajów w Azji Południowo-Wschodniej.

Wysokie podatki nadmuchuje ceny niemal wszystkiego. Podatki od alkoholu i tytoniu są niezwykle wysokie. W przeciwieństwie do innych krajów w Azji, Singapur technicznie ma bezcłowy dodatek do wniesienia tytoń do kraju.

Wymagania Singapur Visa

Obywatele większości krajów nie muszą zorganizować wizę turystyczną przed odwiedzenie Singapurze; podróżujący ze Stanów Zjednoczonych i Unii Europejskiej dopuszcza się 90-dniowy pobyt za darmo. Dostaniesz za darmo wybity w dniu przyjazdu.

W przypadku przenoszenia leków na receptę, przynieść kopie recepty oraz paszport medycznej, jeśli masz jeden. Singapur ma obowiązkową karę śmierci za przemyt narkotyków, więc nawet nie myśleć o postawieniu leki z innego kraju!

Oficjalna strona Singapur celna ma szczegółów dotyczących zakazanych przedmiotów.

Ludzie

 • Populacja: 5.610.000 (2015 spis ludności)
 • Oczekiwana długość życia: 83,1 lat (trzeci co do długości długość życia na świecie, tylko za pierwszym rankingowym Japonii i drugim w rankingu Szwajcaria)

Singapur zajmuje trzecie miejsce na świecie pod względem gęstości zaludnienia, nawet outranking Hongkongu o liczbie mieszkańców wyciskane na kilometr kwadratowy.

Chociaż większość ludności jest chiński, Singapur jest tyglem ludzi i kultur. Szacuje się, że 43 procent mieszkańców kraju urodziło się poza Singapurze.

Co ciekawe, kobiety w Singapurze mają najniższy współczynnik płodności w świecie, jednak duża liczba imigrantów i obcokrajowców utrzymać populację kraju od spadku.

Jeśli kiedykolwiek chciał dać couchsurfing spróbować, Singapur jest miejscem, aby to zrobić. Mnóstwo granicą oferują możliwości, aby zostać z nimi bezpiecznie za darmo. Znając miejscowy kto zna miasto to ogromna pomoc dla oszczędzania pieniędzy i coraz pod powierzchnią turystycznej.

Pieniądze w Singapurze

 • Waluta: dolar Singapur (SGD). Typowy znak dolara ($) lub (S $) umieszcza się przed ilością.
 • Dzielenie: S $ 1 100 centów.

Singapur jest siedzibą najwyższych odsetek milionerów na świecie (po jednorazowym bogactwa). Nawet miliarder Eduardo Saverin, współzałożyciel Facebooka, potępił jego obywatelstwo USA i osiedlił się w Singapurze w kontrowersyjny ruch, który krytycy mówią, było uniknięcie opodatkowania.

Singapur wykorzystuje monetę za $ 1 jednostkę waluty. W przeciwnym razie można spotkać kolorowe banknoty o nominale $ 2, 5 $, $ 10 $ 50 i $ 100. Chociaż 20 $ i 25 $ notatki są w obiegu, rzadko można je zobaczyć. Singapore dolar dzieli się na 100 centów.

Karty kredytowe, szczególnie Visa i Mastercard, są powszechnie akceptowane w hotelach, restauracjach i centrach handlowych w Singapurze. Bankomaty zachodnie połączone są dosłownie wszędzie wokół miasta – dobra rzecz, będziesz ich potrzebował!

Napiwki nie jest powszechną praktyką w Singapurze , jednak istnieją pewne wyjątki. Należy zaokrąglić w górę do najbliższej dolara podczas przechylenia sterowników lub innych, którzy świadczą usługi.

Chociaż jako podróżnik prawdopodobnie nie będzie szczęście wystąpić każdy, Singapur $ 10.000 rachunek banknot jest najbardziej ceniony na świecie! Rząd wstrzymał produkcję denominacji w 2014 roku i aktywnie usuwając je z obiegu.

Język w Singapurze

 • Oficjalne języki: angielski, chiński, Bahasa malajski, tamilski (South Indian)

Będziesz rzadko do czynienia z bariery językowej podczas podróży w Singapurze. Przy tak wielu różnych grup etnicznych, które potrzebują do prowadzenia działalności gospodarczej, po angielsku mówi się wszędzie mimo przybliżony 20 procent mieszkańców będących w stanie czytać i pisać w języku angielskim. Nawet Singapuru konstytucja jest napisany w języku angielskim.

Chociaż Bahasa Malaysia (malajski) jest oficjalnym językiem narodowym w Singapurze, tylko szacunkowo 12 procent mieszkańców tego zrozumieć.

Nieoficjalny, slang ciężki wersja Singapuru angielskiego jest żartobliwie nazywany „Singlish” i pożycza słów z chińskim, tamilskim i malajskim. Pomimo Singlish jest luźno oparty na języku angielskim, turyści mogą trudno zrozumieć unikalny dialekt przerywane re silnie z dużą ilością lah „s .

Najlepszy czas, aby odwiedzić Singapur

Singapur pozostaje ciepły i otrzymuje wystarczająco dużo deszczu przez cały rok , jednak Luty to zwykle najbardziej suche miesiące. Haze od niekontrolowanych pożarów płonących w pobliżu Sumatry to coroczny problem. Pożary znacznie obniżyć jakość powietrza w okresie od maja do sierpnia.

Festiwale w Singapurze

Dużą mieszanką grup etnicznych, które wymagają Singapore domu świętować szereg festiwali. Szereg buddyjskich, islamu, hinduizmu, taoistycznych i święta chrześcijańskie są obserwowane przez różne grupy.

Wszystkie wielkie chińskie święta obchodzone są ze smakiem w Singapurze, zwłaszcza chiński Nowy Rok, chiński Mooncake Festival i głodnych duchów Festival. Ceny zakwaterowania będzie rakieta podczas tych świąt.

Ramadan jest obserwowany przez muzułmańską Singapore, choć rzadko dotyka podróży. Singapur jest Święto Narodowe w dniu 9 sierpnia i jest obchodzony co roku z dużą paradą i patriotycznych uroczystości.

Jak się tam dostać i Around

Dzięki tak wysokiej gęstości zaludnienia na wyspie, ruch może być straszne. Prywatna własność samochodów w Singapurze jest bardzo drogie, ale to nie przeszkadza mnóstwo mieszkańców z jazdy.

Transport publiczny jest zdecydowanie do zrobienia w Singapurze. Znakomite systemy MRT i LRT są w większości wydajne i czyste. System autobusowy jest łatwy w obsłudze, a karta transport EZ-Link (warto się jeśli będziesz trwać dłużej niż kilka dni) pozwoli Ci zaoszczędzić czas i pieniądze.

Lotnisko Changi w Singapurze (kod lotniska: SIN) to dzieło sztuki. Zapomnij o tradycyjnych, utylitarnych lotnisk z szarych świateł i niezadowolonych pasażerów; Changi ma atmosferę dużego centrum handlowego. Znajdziesz sześć ogrodów na świeżym powietrzu, ogród motyli, place zabaw dla dzieci, siłownia, prysznice, kino, a nawet basen dla zabicia czasu podczas długich layovers!

Singapore Airlines konsekwentnie wygrywa nagrody za bycie jednym z najlepszych linii lotniczych na świecie.

Jadąc drogą lądową z Malezji, spróbuj wygodny autobus z Kuala Lumpur do Singapuru zamiast latania.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *