Skip to main content

Singapur Vergi-Free Alışveriş

senin Singapur Alışveriş Spree Ücretli Vergi kullan

Singapur Vergi-Free Alışveriş

Vergisiz alışveriş başka yerde icat edilmiş olabilir, ancak Singapur konseptini mükemmel. Ada-durum tam anlamıyla bir kalbura (birçok merkezleri klimalı yeraltı geçitleri yoluyla bağlı), alışveriş merkezleri ile; Bunun üzerine,% 7 Mal ve Hizmet Vergisi (GST) aynen iade edilebilir Singapur’da alışveriş üzerinden alınan Changi Airport Giden uçuştan önce.

Singapur’un Elektronik Turist İade Programı (eTRS) para iadesi talebinde için gereken adımların sayısını azaltır. Eski kağıt sistemi eTRS sistemine kayıt olmadınız perakendeciler için yerinde kalacak.

eTRS alımları için, size vergiden muaf alımlar için “belirteç” olarak hizmet etmek tek bir kredi veya banka kartı belirtmek için istenir. Hala başka kredi veya banka kartlarını kullanarak alışveriş yapabilirsiniz, ancak “belirteç” iade işlemi daha sonra kullanılacaktır.

Birinci Adım: Dükkanında

ön mavi “Tax-Free Alışveriş” veya “Premier Tax-Free” etiketi ile mağazalarda arayın ve orada alışveriş.

En az SGD100 herhangi bir dükkanında malların (US $ 64) değerinde (GST dahil) alması gerekmektedir. Bu, tek bir makbuz ya da aynı dükkandan üç aynı gün makbuzları maksimum ya şeklini alabilir.

Mağaza eTRS platformu üzerinde ise, mağaza satın alma üzerine alımları için bir eTRS bilet sağlayacaktır. Tüm makbuzları ve ilgili eTRS bilet tutun; daha sonra geri ödeme işleminde kullanılan olacağım.

Mağaza ise değil eTRS platformunda, satın alma üzerine pasaportunuzu sunmak ve Küresel İade Kontrol Etme veya (katılımcı iadesi ajansı bağlı – aşağıya bakınız) Premier İade Fişi isteyin. Bu form perakendeci tarafından doldurulur. Ayrılırken gümrük sunulmak üzere, makbuz ile birlikte saklayın.

İkinci Adım: Havaalanında

ETRS özellikli alımlar için havaalanında eTRS kendi kendine yardım kiosk gidin. Tek check-in (öğeler Bagaj ile birlikte kontrol edilmesi için) önce, ve başka (elle taşınabilen öğeler için) kalkış salonunda – havaalanında iki kiosk bulunmaktadır.

kiosk kısmında, daha sonra, pasaport tokatlamak ya sizin “belirteç” tokatlamak veya eTRS bilet tarar. Daha sonra geri ödeme seçeneklerini seçebilir: ya bakiye “belirteç” kartı alacak ya ayrılma geçiş salonunda bir nakit iadesi almak.

Daha sonra geri ödeme ayrıntılarını taşıyan bir bildirim kayma çıktı alacaksınız. Birlikte mal ve orijinal makbuz, Gümrük tezgahında bu makbuzu göster.

Eğer eTRS özellikli mağazalarında alışveriş olmadıysa, öncelikle Singapur Gümrük tezgahında valide çek veya fiş olmalıdır. (Biniş, giden bilet teyit) pasaport ve seyahat belgelerini göster. Tanımlama için hazır mal ve makbuz var.

Eksik belge veya para iadesi alma diskalifiye olursunuz malları göstermek için başarısızlık olması.

Üçüncü Adım: İade Sayacı At

içinde kontrol ettikten sonra, (eTRS için) Merkezi İade Sayaç de, bekleme salonunda Global Refund sayacı, veya Premier Tax Free tezgahında (son iki değişken için geri ödemeler katılan iadesi kurumu bağlıdır ya da GST iadesi talep edebilir – aşağıya bakınız).

İadeler nakit, kredi kartına doğrudan transferi ya da havaalanı alışveriş çeki şeklinde talep edilebilir. Bir işlem ücreti ödenmesi gereken tutar düşülür.

Singapur GST İade Ajansları

– Singapur çoğu dükkan iki merkezi iadesi ajansları birine üye olan Küresel Mavi Singapur (+ 65-6225-6238 www.global-blue.com ) ve Premier Tax Free (+ 65-6293-3811; www.premiertaxfree.com ), her ikisi de geri ödenmesine hak etmek SGD100 minimum satın alma belirtin.

ajans ya ile bağlantısı olmayan Mağazalar kendi GST iadesi düzenlerini yönetmek. GST iadesi için asgari alım miktarı un-bağlı perakendeciler arasında değişmektedir, bu nedenle satın alma yapmadan önce ayrıntılarına sormak emin olun.

GST İade İstisnalar ve mahrumiyet

16 yaşından üzerinde herhangi hukuki bir ziyaretçi aşağıdaki istisnalar dışında, kendi alışveriş geri ödeme talep edebilir:

 • ziyaretçi Singapur Citizen’ın vatandaşı olmak, ne de (istisnalar Öğrenci Geçiş sahipleri için geçerlidir – aşağıya bakınız) Singapur Daimi Yerleşik statüsüne sahip olmamalıdır
 • Ziyaretçi satın alma yapmadan önce önceki 24 ay içinde Singapur’da 365 günden fazla süre kullanmamış olması
 • Ziyaretçi satın almadan önce altı ay içinde Singapur’da çalışmış olmamalıdır
 • ziyaretçi Singapur kalkan uçağın uçuş ve kabin mürettebatı üyesi olmamalıdır

Öğrenci Passes ile Singapur ziyaretçiler eğer yukarıdaki kriterleri karşılayan yalnızca, iadesi talep edebileceğini, ve:

 • Öğrenci Geçiş süresi dolmadan önce satın 4 ay veya daha az yapılmış olmalıdır
 • Mal satın alma 2 ay içinde Singapur dışına getirilmeli
 • Öğrenci Geçiş tutucu Singapur ayrılıp en az 12 ay boyunca kalmalıdır

Bazı mallar vergi kurtuluş için uygun nitelikte olmayan:

 • tamamen veya kısmen yapılmış Singapur tüketilen öğeler (yani Viski bir açıldı ve kısmen tüketilen şişe üzerinde vergi iadesi talep edilemez)
 • iş veya ticari amaçlı Öğeler
 • Öğeler kargo ile ihraç edilecek
 • Konaklama (otel masrafları)

vergi SGD500 (US $ 320) daha fazla değil kişi başına iade edilebilir. Mal satın aldıktan sonra iki ay içinde Singapur dışına çıkarılmalıdır.

GST iadesi olamaz karadan veya seyir ile Singapur ayrılıyoruz yararlanamazsınız.

Daha fazla ayrıntı için bu siteleri danışın:

Singapur’da alışveriş hakkında daha fazla bilgi için bu makaleleri okuyun:

 • Büyük Singapur Satış – Kesim-Puan Alışveriş Bir Ay Singapur
 • Singapur Para
 • Singapur Alışveriş Merkezleri Galeri

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *