Skip to main content

Singapur’da 48 saatleri: Ultimate Yol

Eğer akıllıca planlıyorsanız Singapur keşfetmek için zaman bol İki gündür

Singapur'da 48 saatleri: Ultimate Yol

Gün Bir: Sabah ve Öğleden sonra

Sabah : En konaklama içine çek, Singapur varış ve ardından sakin Singapur Botanik Bahçeleri keşfetmek saat rahatlatıcı birkaç geçirmek, harika bir yer gerekçesiyle sessiz doğaya herhangi jet lag veya seyahatle ilgili yorgunluk sayesinde yenmek için. Bahçeler Singapur’un ilk UNESCO Dünya Miras ve şehrin en eski bahçesi haline geldi. Burada 1.000’den fazla türün ve ekranda 2.000 melez temalı parsellerin yayılan dizi, birincil tropikal ormanın etkileyici altı hektarlık bir şeridi ve kentin muhteşem Ulusal Orkide Bahçesi bulacaksınız. Bahçelerin çoğunluğu keşfetmek için ücretsiz, ancak Orchid Garden 5 $ (S maliyeti Singapur doları girmek için).

02:00: yerleşip tok yaptıktan sonra, Singapur’da da öğleden sonrayı Dempsey Tepesi , Singapur’un az bilinen bölgelerinden biri ama görülmeye. Eskiden 1850’lerde bir hindistan cevizi plantasyon, orada edilir keşfetmek için yürüyüş yolları , hem de mağazalar, restoranlar ve sanat galerileri. Bölgenin birçok atılmış birinde bir yemek ile Dempsey Hill ziyaret başlayın. Bazı iyi seçenekler şunlardır  Dempsey de longbeach taze deniz ürünleri, Tawandang Microbrewery Tay gıda ve zanaat bira, La Forketa otantik İtalyan pizza için ve Disgruntled şef şık bir ortamda modern Avrupa mutfağı.

Birinci Gün: Akşam

05:00: Marina Bay Sands bölgesinde, sen görüyorum, ve yemek için değerli şeylerin bir küme bulacaksınız Marina Bay Sands otele ev değil, aynı zamanda giden yolu yaparak ilk günün akşamı kısmını başlatın. Birkaç diğer mekanlar hakkında karar vermeden önce Marina Bay yaklaşık 3,5 kilometrelik kıyı şeridine geziniyor biraz zaman harcayın. Büyüleyici dolaşın ArtScience Müzesi (6 pm geçen giriş) sanat, bilim ve teknoloji füzyonu kalıcı ve dönen sergiler hem doldu. Yoksa yakındaki seçebilirler HAYATTA Müzesi Singapur (10 pm kadar açık), Singapur’un en büyük 4-D yanılsama müzesi. Zamanınız varsa, Merlion Park baş Singapur’un ulusal simgesi, efsanevi Merlion, bir aslan balık ve başın vücuduyla bir yaratığın birkaç fotoğraf yapışacak.

7 um :. Marina Bay Sands ve çevresinde çok sayıda yemek seçeneği arasından seçim yapın. Yerel ve uluslararası mutfaklardan çeşitli, tarihi Lau Pa Sat, yayılan işportacı orta kısmındaki aşağı Chow. Dahil Marina Bay Sands birkaç lüks seçenekler de vardır Ekmek Street Kitchen Gordon Ramsay tarafından, CUT Wolfgang Puck tarafından, db Bistro & Oyster Bar Daniel Boulud tarafından ve Kuş Güney Tablo & Bar klasik Güney pişirme için.

08:30 :. Yemeğe ardından, Singapur’un beğenilen bir ziyaret kaçırmak istemiyoruz Bay tarafından Bahçeleri , daha önce gün yaşanan Singapur Botanik Bahçeleri tamamen farklı bir deneyim. Burada uzun boylu dokuz ila 16 kat arasında ölçüm ikonik Supertrees, ağaç biçimli dikey bahçeleri bulacaksınız. Yakın onları görmek ve aşağıda yer alan bahçelerin kuş bakışı görünümünü elde etmek iki Supertrees arasında asılı geçit üzerinde yürümek. Zamanlama bağlı olarak, aynı zamanda yakalayabilirsiniz gece ışık gösterisini  Supertrees ortasında 8:45 PM.

10:00 :. Eğer Singapur’da ilk geceni kap için bir içki almak gibi hissediyorsanız, bunu yapmak için iyi bir yer olan LeVeL33 , Singapur’un Marina Bay ve şehir silüetinin çarpıcı manzarası ile dünyanın en yüksek kentsel zanaat bira. Butik ve esnaf şarap imalathaneleri yaratıcı, taze demlenmiş zanaat bira ve şarap çeşitli seçin.

İkinci Gün: Sabah ve Öğleden sonra

09:00 :. Doyurucu bir kahvaltı ile keşfetmek tam bir gün için hazır olun. Alışveriş merkezleri ve mağazaların çoğu yaklaşık 10 am kadar açmayın beri sabah oldukça sessiz olacak Singapur’daki Orchard Road alan, için yol olun Bununla birlikte, bir sabah yemek için bölgede çeşitli seçenekler. Standart tost ve kahve atlayın ve kahvaltı ile biraz farklı bir şey tercih Wild Honey böyle Portobello Road gibi,: kepekli börek üzerinde haşlanmış yumurta, Portobello mantar, solmuş ıspanak, soğan ve biber confit ve hollandaise sos. Eğer tatlı bir şeyler isterseniz Ya da en imzası muz krep deneyin Crossroads Café’de .

10:00 :. Satın alırken veya basitçe gezen gibi hissediyorum olsun, Orchard Road pırıl pırıl merkezleri, lüks butikler ve tasarım etiketleri ile dolu Singapur’un 2.2 kilometrelik bir alışveriş Mekke olduğunu. Bir ucunda başlayın ve gitmek gibi manzaraları ve pencere alışveriş alarak, diğer yukarı yola koyulun. En iyi seçeneklerinden bazıları Somerset Mall, Knightsbridge Alışveriş Merkezi ve ION Orchard @ 313 bulunmaktadır. Alışveriş bir kasırga ek olarak, ayrıca bulabilirsiniz ION Sky 56 üzerinde bulunan inci Singapur panoramik manzarasını sunan ION Orchard fazla 280 metre yerden bir gözlem katının zemin.

12:30 :. Orchard Road üzerinde bulacağınız öğle yemeği seçenekleri birçok sticker şok oldun gelmek mümkün olmakla birlikte, yine de hesaplı seçenekler vardır. En rahatlatıcı Vietnamca pho üzerinde doldurun Nam Nam Noodle House kendi salatası oluşturmak (veya imza salata sipariş) den Toss ve çevirin veya biftek veya makarna yemekleri denemek Sıcak Tomato .

02:00 :. Orchard Road yakınlarında birçok Sivil District, fantastik müzeler bir dizi ev bulabilirsiniz. Gibi de öğleden sonra harcamak için birini seçin Singapur Ulusal Müzesi sen ülkenin tarihi ve kültürü, ya öğrenebilir Singapur Ulusal Galerisi’nde Eğer Singapur ve Güneydoğu Asya’da modern sanat en büyük kamu kolleksiyonu bulabilirsiniz. Sanat için başka iyi seçenektir Singapur Sanat Müzesi , çağdaş sanat odaklanarak.

04:00 :., Eski ve yeninin eklektik karışımı yanı sıra çok sayıda kültürel cazibe ile, Singapur’un Chinatown öğleden ikinci yarısını harcayın. Bu trendier butikler ve restoranlar ile birlikte geleneksel shophouses ile dolu bölgenin dar sokakları keşfetmek, sadece dolaşmak yerine türüdür. Sri Mariamman Temple Singapur ilk Hindu tapınak ve Hindu mitolojisinde ve kültürden heykeller ile dolu altı dekoratif katman bulunmaktadır. Buda Diş Relic Tapınağı ve Müzesi bir Tang tarzı Çinli Budist tapınağı. Ve benzersiz içine durdurmak isteyebilirsiniz  Singapur Müzik Kutusu Müzesi veya kitap taramak ve bir kahve kapmak  Grassroots Kitap Room  (aynı zamanda küçük bir kafeye ev sahipliği). Ayrıca atıştırmalık gerekiyorsa, bir stop yapmak Chinatown Food Street , Hainanese tavuk pilav ve sığır erişte, sokak yiyecek sizin çekme için şiş ve kızarmış ördek satay için.

İkinci Gün: Akşam

06:00 :. Ziyareti ile Singapur’un eklektik Chinatown ve erken sakinlerinin tarihi hakkında daha fazla bilgi Chinatown Heritage Centre mahalleye öğleden sonra ziyaret sonrasında. Üç güzelce restore shophouses içinde yer alan Chinatown Heritage Centre yeniden yaşayan kesim ve Singapur’a gelip Çin’de Köylerini terk edenlerin yolculuğunu izini detaylı bilgi yoluyla ziyaretçilere Chinatown’un erken sakinlerinin hayatlarını bir bakış sunmaktadır.

07:00 :. Şansı var, tüm bu gezi ile bir iştah kadar çalıştık. Eğer öyleyse, yerel yemekler geniş bir yelpazesi için Maxwell Gıda Merkezi’ne yolu bir havadar, rahat ayar içinde sunulduğu olun. Seçeneklerin dizisi ezici görünebilir ama, dolaşıyor menülere bakarak ve en uzun çizgiler (bir şey değerinde yeme iyi bir göstergesi) nerede kontrol için zaman alabilir. Tian Tian Tavuk Pirinç muhtemelen burada en ünlü durak olduğunu, ama aynı zamanda bir kaç tezgahları aşağı Ah Tai Hainanese tavuk Rice de çok sevilen geleneksel yemeğin sizin düzeltme alabilirsiniz. Diğer yiyecek seçenekleri çeşitli makarna yemekleri, çorbalar, köriler ve deniz ürünleri bulunmaktadır.

09:00: Eğer ucuz ve lezzetli yerel gıdalar sizin doyduğunuzda, Chinatown’un birçok barlardan birinde bir içki sahip Akşamının kalanını geçirmek. Bira fanlar bir içki sahip düşünmek gerekir Smith Sokak Musluklar , zanaat bira dönen kadrosunda yer aldığı Chinatown Kompleksi’nde benzersiz işportacı durak zanaat bira bar. İngiliz esinlenen pub da var Oxwell & Co ., Yeraltı caz bar B28 veya canlı Gem Bar & Lounge onun kapsamlı bir listesi ile kokteyller-sadece birkaç seçenek isim.

Gün Üç: Sabah

09:00 :. Tiong Bahru, şehrin revaçta ‘davlumbaz birine bir ziyaret ile Singapur’da son güne başlayın. Gitmeden önce art deco shophouses satırları keşfedin Kırk Hands bir bazı muz pastırma Fransız tost kahvaltı ya da ev yapımı granola bazıları için. Ardından, bölgenin eşsiz mağazalara göz devam ediyor. Sabah açık olmayacak bütün olacak, ancak bir de stop yapmak isteyeceksiniz Aslında Books dergileri, sanat kitapları ve kırtasiye zor bulmak, yerel, klasik dolu bir indie kitapçı ve çağdaş edebiyat. Ayrıca kontrol dışarı değer Qui Tian Gong Temple 1920’lere kadar uzanır (Maymun Tanrı Tapınağı).

11:00 :. Eğer paketi kontrol ve havaalanına olsun, Tiong Bahru Market, büyük bir ıslak pazar ve gıda Merkeze kadar yolu yapmak için konaklama yerlerine geri gitmek gerekir önce yine biraz zaman varsayarsak. Islak piyasası iki katlı binanın birinci katında yer almaktadır ve yerel üretmek ve diğer gıda maddeleri satan tezgahlarda geniş bir yelpazesi vardır. Üst kattaki geleneksel yemekleri satan tezgahları ile dolu gıda merkezidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *