Skip to main content

Singapuri Chingay Parade – tipphetk Hiina uusaasta

Street Parade elavdab Singapur ujukite, Kostüümid ja akrobaatika

Singapuri Chingay Parade - tipphetk Hiina uusaasta

Saare-riigi Singapuri uhke oma paljurahvuselise meik, mis on kõige ilmsem pidustuste ajal, nagu Hiina uusaasta. Isegi kui puhkus tähistab saare Hiina enamus, rahva teiste rahvuste saada osa keskpunktis ajal, eriti räme Chingay Parade .

Kui see esimene tabanud tänavatel 1973. aastal, Chingay oli naabruses paraad, mis oli peaaegu täielikult Hiina iseloomuga. Asjad on muutunud oluliselt ajast – tänapäeva Chingay on pikka aega kasvanud oma esialgse märtsil liinil, olles liikunud tänavatel Singapuri elamurajoonides on lai puiestee ees Vormel Pit Building.

Ja erinevalt peamiselt Hiina pidulik elemendid Läinud aasta paraadid, tänapäeva Chingay esitab terve rea Singapuri kultuuride ja rohkem.

Chingay üldiselt tähistatakse esimesel nädalavahetusel 15-päevase Hiina uusaasta pidustused; jaoks 2019. paraad toimub üle kahe päeva, 15. veebruaril ja 16. algusega kell 20:00 mõlemal õhtul.

Elav Chingay Parade Route


Chingay Parade nüüd kulub lühikese paraad marsruudil 360 meetrit pikk, pöörates publikule rivistatud alates vaateplatvormi kõrval on Formula One Pit Building kõrval Singapur Flyer.

Kuna paraad marsib mööda etteantud marsruudi külalised saavad imetleda akrobaadid, kultuuri- esinejad, hõljub, ja lohe tantsijad tegemise etendus teedel, aitas koos pürotehnika ja valgustus.

Igal inimesel Chingay tähistamine on oma teema, mis üldjuhul põhineb Hiina sodiaagis loom selle konkreetse Hiina uusaasta. Paraad on kavandatud vastama teema; Aasta Koera 1994 nägi aktiivset osalust koerad Singapuri Kennel Club; aasta vee draakon 2012. oli lohe-festooned paraad liikuda vesine rada.

Chingay osalejad: Häid Mitmekultuuriline Mix


Chingay Parade osalejad on valitud erinevatest kogukondadest üle Singapur.

Sa mitte ainult näha professionaalne esinejad, kuid leiate ka esindajate poliitiline valimisringkondades, HDB plokid, ühiskondlike organisatsioonide ning kodaniku- rühmade liitumine Chingay paraad saada oma friik tänavatel.

Peamised rahvuste Singapuri saada oma aega tähelepanu keskpunktis – Hiina, malai ja tamili India marchers täita tantsud või trikid levinud nende kultuuri, millega kaasneb ujukid, mis tekitavad oma kultuuriloolise või mütoloogiast.

Esinejad kogu maailma sattuda tegutsema Chingay, liiga – kunstnikud, Malaisia, Hiina, Filipiinid, Prantsusmaa ja Brasiilia lisanud kultuuritausta twist segatakse. Singapur armastab tervitada riigi tulemuslikkuse ettevõtted mujalt Chingay, nagu nad tegid, kui Ballet Nacional de Angola teinud välimus, debuting Angola muusika ja tantsu Singapur rõõmu Chingay paraad vaatajaid.

Lõpus Chingay, tänava pool jätkab pidustusi kuni wee tundi.

Ajalugu Chingay: Hiina ühenduse Roots

Chingay on juured Hiina usupühade, eriti taoist festival Shang Yuan Chieh (toimus 15. päeval Hiina uusaasta), ja sellega seotud paraadid toimunud au Hiina jumalused.

Sõna “Chingay” on meile esialgse Hiina zhuangyi – “kunst teesklus”.

Hiina kogukonnad Penang ja Singapur tõi üle traditsiooni religioosse rongkäikude oma isamaa ja paraadid kiiresti kasvas tähtsust ja toretsus. Asjad sain käest; paraadid häiritud liiklusvoogu ja kaubanduse ja koidikul 20. sajandi Chingay kaotati Singapuris.

Traditsiooni Nad ei suutnud Alla

Traditsioon teinud comeback aastal 1972, kui valitsus keelustati firecrackers. Innukas säilitada entusiasmi Hiina uusaasta, ametiasutused taastunud Chingay – uuendatud paraad toimus umbes Singapuri HDB elamurajoonides ja oli väga hiina oma sisu.

Aastate jooksul on nii Chingay kasvas silmapaistvuse paraad koliti silmatorkavam marsruutide ja kaotanud oma eranditult Hiina tunne.

Paraad on marssis ees raekoda ja Chinatown, kuid see ei olnud kuni paraad asub pit Building, kus hea tasakaalu saavutamise vahel vaatemängu paraad ise ja pealtvaatajate arv vaatamisel.

Üle 6000 esinejad osalesid 2018. aasta Chingay, osavõtjad esindavad Tamili, malai ja Euraasia Singapuri kogukonnad, rääkimata erinevaid välismaa tegude imporditud spetsiaalselt selleks puhuks!

Kuidas tulla Chingay Parade Singapur – Directions Pit Building

Et saada Chingay paraad, võite minna Marina Bay ratsutamine MRT ja laevalt lahkumise Promenade MRT jaam (CC4 / DT15), seejärel pöörduda väljumiseks teha viie minutilise jalutuskäigu kaugusel Pit Building. Lisateavet Singapuri mugav pendeldaja süsteem, loe meie artikkel Ratsutamine Singapuri MRT ja bussid EZ-Link Card .

Chingay pileteid saab osta SISTIC (sistic.com.sg) ja kulude vahel SGD 28 SGD 60. Lisateavet leiate Chingay veebilehel: chingay.org.sg .

Sa ei pea maksma vaadata paraad, kuid vaba seisukohti kipuvad ei ole nii hea, kui silmist tasuliste platvormide.

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *