Skip to main content

Singapuru Etnické Enklávy – Úvod do Singapuru Malay, čínske a indické spoločenstvo

Singapuru Etnické Enklávy - Úvod do Singapuru Malay, čínske a indické spoločenstvo
Žiadny výlet do Singapuru, je stále dokončená, kým navštíviť jeden (alebo všetky) etnické enklávy v krajine .

Predstavte si, že celý kultúrny rozsah Ázii, stlačený do hrsti okresov roztrúsených po celom Singapure – to zhŕňa skúsenosti z návštevy etnickej okresy, ktoré slúžia k malajzijskej, čínskej a indickej komunity, ktoré volajú Singapur domov.

Okrem kultúrneho vysoká, budete tiež dostať do sýtosti a viac obchodov a reštaurácií v každej etnickej zastávke!

Chinatown: prisťahovalec Chinese Experience

Chinatown sa zrodilo z politiky Sir Stamford Raffles ‘prideľovania okres ku každému etnicity v Singapure – jeho 1828 mesto plán pridelenej oblasti južne od rieky Singapuru, aby prisťahovalec ostrova čínske, kto staval úzkymi uličkami a shophouses čínskej štvrti.

Kreta Ayer je prvá časť Chinatown návštevníci uvidia, ako Chinatown MRT zastaviť vystupuje priamo do Pagoda ulici v tejto štvrti. Na pešej cesty v Kreta Ayer sú lemované obchody predávajú tradičné a moderné výrobky, sklady s fotoaparátom a Hawker potravín.

Smith Street je pozemok Chinatown Food Street. Čínska štvrť Food Street a Nočný trh je must-pozri pre návštevníkov, ktorí chcú ochutnať Take okresného na tradičné čínske jedlo.

Na Sago ulici nájdete Relic chrám Budha Tooth, ďalšie hlavné náboženské ciele pre singapurskej čínske budhistické komunity.

Telok Ayer a Ann Siang Hill tvoria dohromady jeden z najstarších oblastí čínskej štvrti, bývalý naplnený chrámy siahajúcu až do 19. storočia, druhý rýchlo gentrifying susedstve naplnená hip zalievanie dier a kaviarňach.

Navštíviť najstarší taoistický chrám v Singapure, Chrám Thian Hock Keng, aby sa pozrieť na náboženských aktivitách starodávnych čínskych obyvateľov Singapuru.

Singapur National Parks Board napovedá budete mať túto prechádzku Ann Siang Hill a Telok Ayer Green získať prehľad o miestnej kultúre.

Nakupovanie v čínskej štvrti. Ako zástanca čínskej kultúry v Singapure, Chinatown využíva svoje historické budovy predať etnickú kultúrny zážitok až po rukovať: jeho zrenovované shophouses prístrešie miesta pre tradičné čínske umenie a remesiel, oblečenie, jedlo, šperky a tradičnej medicíne.

Kde zostať. Pre rozpočet pobyt v oblasti, prezrieť si tento zoznam Singapore Chinatown cenovo dostupné hotely.

Jesť v čínskej štvrti môže byť zábava – všetko, čo potrebujeme, je odvaha vstúpiť do singapurský Hawker stánok a vyskúšať, čo nepoznáte. (Začať s týmito desiatimi riadu by ste mali vyskúšať v Singapure). Singapur Hawker centier, ako je Maxwell Road Food Centre a Chinatown komplex má všetko, aby ste mohli začať, či už ste nováčik alebo hodnosť nebojácny gurmána.

Môžete tiež vyskúšať priamo z ulice jesť vonku na pagoda, chrám, Serangoon a Smith Streets – Smith Street najmä je pozemok “Chinatown Food Street”, najprv pod holým nebom ulice jedálenský miesto v krajine v rámci dedičstva okresu.

Za najlepší čas na návštevu čínskej štvrti , naplánujte si výlet sa zhodovať s čínskeho Nového roka v Singapure a Hladný duch festivalu; bývalý na pouličných trhoviskách a cestných stánkov šťastie potraviny, lampy, a upomienkové predmety; ak táto pouličné predstavenia čínskej opery v prospech duchmi roamingu krajine.

Kampong Glam: Old-Time Malay Tradícia

Islamský DNA Kampong Glam by malo byť na prvý pohľad zrejmé na prvý-time návštevník.

Mešita sultána a jeho masívne zlaté kopule vrhá dlhý tieň na okolie. Názvy ulíc nesú zreteľný arabský vplyv, sú pomenované po slávnych miest na Strednom východe (Kandaháre v Afganistane, Muscat v Ománe, Bussorah – Basra – v Iraku) a obchody odrážajú rôzne moslimskej kultúry, ktorí urobili túto časť Singapuru ich domov.

Kampong Glam je staré budovy prezrádzajú svoju históriu ako bývalý domov Singapure starého Malajský kráľovskej rodiny. Bývalý Istana alebo kráľovský palác, dnes sídli Centrum malajského dedičstva a jeho osem galérií predstaví históriu a kultúru Singapure Malajci.

Sultan mešita, našiel na rohu arabské ulice a severnej Bridge Road, je Singapur je najväčší mešitou. Mešita Sultan bol postavený v roku 1920 a jeho zlatá kupola je ťažké prehliadnuť.

Nákupné scéna na Kampong Glam je zlatá baňa pre milovníkov ázijskej kultúry – perzské koberce, hodváb, batiks, brassware, parfumy na báze oleja, bižutéria, a Malay klobúky to všetko môže byť kúpený pozdĺž obchodov bazáru štýlu na arabskú ulici North Bridge Road, Kandahar Street, a Muscat Street.

Haji Lane a Bali Lane, dve súbežné ulice na konci juhozápadnej Kampong Glam, poskytujú úplne odlišný maloobchodné scény – ten, ktorý je mladší, bedra a živšie, než čokoľvek iné, že Singapur má čo ponúknuť.

Stáročia arabské, indickej, malajzijskej a indonézske imigrácie robili Kampong Glam potravinovú scénu tým, čím je dnes – pikantná bufet moslimského-friendly cestovného, ktorá sa pohybuje od výborne Tarik (natiahnutým čaj) na tureckej kávy baranie biryani na murtabak .

Kde zostať. Najzápadnejší roh Kampong Glam je obsadená Landmark nákupného centra Zlaté a hotel vystupujúce z neho, Village Hotel Bugis, ideálny pre obchodné triedy s bazénom. Niektoré z obchodnom dome v meste Kampong Glam tvorí ideálne straší pre boutique hotelov a ubytovní.

Keď sa na návštevu. Kampong Glam skutočne ožíva v priebehu ramadánu, pretože vonkajšie stánky s občerstvením a bazáre orezať až nakŕmiť hladné Malays po západe slnka.

Katongo / Joo Chiat: Peranakan Culture Central

Singapur je Katongo okolí – z ktorých Joo Chiat je jeho najznámejšie ulice – bol dlho známy ako srdce pre národné Peranakan komunity. Peranakan (známy tiež ako Straits Číňanov) predstavujú fúziu Malay a čínsku kultúru, ktorá žije v ročníku architektúry Katongo je.

V posledných rokoch Joo Chiat unikol rýchlu modernizáciu, ktorý sprevádzal Singapure pochod do 21. storočia, s viac než 900 obchodnom dome a budov konzervované miestnymi zákony zachovania.

Obchod s týmito obchodnom dome obstaráva viac miestne než pre turistov, aj keď určitá miera džentrifikácia sa uchytila. Bubble čaj obchody a butik pekárne koexistovať vedľa drogistického tovaru obchody, tradičnej čínskej medicíny sály a malajzijskej obchodov s oblečením.

Niektoré z shophouses boli kreatívne repurposed do lacných hotelov a ubytovní; turisti zdržiavajú tu brodiť v krku-hlboko do miestnej kultúry, v cene pobytu na Odstrániť z najpopulárnejších atrakcií Singapure.

Koon Seng Road a East Coast Road ešte sortiment shophouses a radových domov sa jednoznačne Peranakan vkus. Milovníkom histórie si môžu prezrieť Katongo je peranakanské minulosť vo väčšom detaile po múzeách ako je Katongo Antique domu a butiky ako Rumah Bebe .

Oblasť Katongo je tiež dobre známy pre jeho veľkú etnickú jedlom, prevažne sústredená okolo pouličné stánky Cesty East Coast Road to.

Malá India: závan subkontinentu

Malá India má najviac jedinečnú vôňu všetkých etnických enklávach Singapuru – kriedou to až do korenie a vôní predávaných a používaných prostredníctvom svojich mnohých uliciach. Malá India je domovom pre 24-hodinový stredisku známy ako Mustafa Centre, kde doslova maloobchodné nikdy nespí. Ostatné suvenír nakupovanie zastávky patrí Little India pasáž, Tekke trhu a stánky viac než o Campbell Lane, kde môže byť tradičné sárí vybavená a kúpil.

Navštevovať Malú Indii počas tradičných festivalov Deepavali a Thaipusam vidieť Malá India v celej svojej kráse – rozžiari tisíckami svetiel a rušný s ešte väčšiu aktivitu ako zvyčajne.

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *