Singapur’un Blok 51 Eski Havaalanı Yolu Gıda Merkezi’nde Yemek

Posted on

 Singapur'un Blok 51 Eski Havaalanı Yolu Gıda Merkezi'nde Yemek

Katong en Original Hawker Gıda Deneyim

Belki çok iyi olmayabilir: İlk bakışta, bir otopark binanın zemin seviyesinde sıkışmış tezgahları bir dizi gibi görünüyor. Ama yemek tezgahları bu koleksiyon performansı diğerlerinden üstünse, adanın en popüler halk işportacı merkezlerinden biri olur gayrı anketlerde .

o 1973 yılında açıldığından beri, Eski Havaalanı Yolu Gıda Merkezi yakın efsanevi satay arı hoon’u, karakter kway teow ve Rojak satan, en ince aile işportacı işletmelerin bazı ev sahipliği yapmıştır. Bugün, 168 tezgahları ucuz ama nefis Singapur ve uluslararası lezzetler satan, zemin katta Hawker merkezi bileşenini oluşturmaktadır. Singapur’un işportacı merkezlerinden tipik Dehşet büyük bir değer: Yalnızca Eski Havaalanı Yolu Gıda Merkezi’nde bir göbek bozma yemek için yaklaşık SGD 5-7 (yaklaşık $ 4 $ 5.50) harcamak gerekir.

Kılavuzunuz Eski Havaalanı Yolu Gıda Makansutra tarafından Merkezi’ne ve kurucusu, Singapur gıda meraklısı KF Seetoh getirildi. bizim sipariş için bekledi olarak “Eski Havaalanı Yolu, çok iyi yemek var, çok uzun süre çevrede çok iyi bir itibar olmuştur,” Seetoh anlattı. “Sen kahvaltıdan akşam yemeğine tüm yol şeyler olsun Ve bunun yanında büyük bir otopark var -. İyi bir işportacı merkezinde bulunan ana faktörlerden biridir Tüm iyi işportacı merkezleri büyük otoparkları var.”.

Seetoh sonra bize, onun misafirler için dört Eski Havaalanı Yolu sık emretti: resim ve yeme deneyiminin bir hesap önümüzdeki birkaç sayfalarında izleyin.

  • Nasıl gidilir: Eski Havaalanı Yolu Gıda Merkezi Marina Körfezi Katong mahalle doğusunda yer alır. Singapur MRT binmek ve Dakota MRT İstasyonu’na (Circle Line; CC8) de inerken. Gıda Merkezi 140 kilometre batısında istasyonu çıkışı olduğunu. Google Maps’te Eski Havaalanı Yolu Gıda Merkezi. Singapur’un verimli taşıma sistemini kullanarak daha fazla içerik için EZ-Link Kart ile Binme Singapur’un MRT ve Otobüsler hakkında okuyun.
  • Yakın konaklama: – ayrıntılar için Katong ve Joo Chiat bütçe otel listesini görmek Eski Havaalanı Yolu bulunduğu Katong’ta mahalle, Singapur’un en lüks otel bazı ev sahipliği yapmaya olur.
  • Hawker geçmişi: Singapur’un işportacı kültürü üzerine daha fazla bilgi için Singapur işportacı merkezleri bizim giriş okuyun veya Singapur’da ilk on işportacı merkezlerinden listemize bakın. Dünyanın en iyi sokak gıda üzerine spot koyar bir Singapur olay için, bu check out: Dünya Sokak Gıda Kongresi Singapur Toplanıyor.

Dedem gibi domuz ve tavuk Satay Make için kullanılır

Chuan Kee Satay
# 01-85 Blk 51 Eski Havaalanı Yolu Gıda Merkezi
Açık akşamları: 6 pm 10 pm (eğer daha önce 10 önce tükendi); Pazar günleri tükendi kadar 1 pm den açmak; Pazartesi ve Perşembe günleri kapalıdır
Sen Singapur her köşesinde satay bulabilirsiniz, ancak için gerçekten özel bir satay – senin Singapurlu dedesinin gözleri kavurma ve sokaklarda arabaları bir şeyler satan seyyar satıcıları anılarla twinkle yapar türden – Gidecek dilimlenmiş soğan ve salatalık bir tarafı ile servis domuz eti şiş ızgara yemekleri servis Chuan Kee Satay.

Fıstık sosu olmadan satay değil; Chuan Kee kazmak önce (yukarıya bakınız) çubukları üzerine dökülmüş olması amacıyla kalın bir yer fıstığı ve ananas sos, vermektedir. Onların satay soslu ananas koymak başka tezgahları Heard? öyle düşünüyorum, ama Chuan Kee teslim etmedi. KF Seetoh kendisi yaşasın verir: “fıstık soslu o tarz, herkes seveceğim sadece çok güzel!”

Biz domuz ve tavuk satay sopa servis; İkincisi Malezya ve Endonezya, domuz önlemek eğilimindedir hem Müslüman ülkelerde daha yaygın olduğunu. (Endonezya sate ayam veya Cakarta’da bir doyurmak ayam master ile ilgili hakkında bu bir okuyun.) Kf Seetoh söyler “Domuz satay Endonezya olan satay diyarında, yaygın değil [dir]”. “Bu domuz satay Çin ve Peranakan [tarzı] ‘dır.”

“Satay et, ihale olup ısırmaya çok zor ve bunu gerçek bir zevk yapar yağsız ve yağlı etin bir denge vardır” Dr Leslie Tay coşar , üretken Singapur gıda blogcu arkasında ben yiyin, ben vur, ben Gönderi . “Fıstık sosu veya sate sosu da bu satay. Kesinlikle tavsiye daha fazla derinlik katar hissediyorum … oldukça nadir olan o ananas var!”

Karabiber Sos Timsah King’in Croc Et

Singapur Kral Timsah
# 01-134 Blk 51 Eski Havaalanı Yolu Gıda Merkezi
hangisi önce gelirse 9m’e kadar veya stok bitene kadar öğle yemeği için Aç,
Tel: +65 8313 4233, sgkingcroc@gmail.com

Kılavuzu notu: Singapur Kral Timsah durak anda kapalı.

filmi “Peter Pan” Sen timsah Kaptan Hook için üzgün ve öfkeli verdiyse, timsah eti heyecan kızartılmış karabiber soslu dumanı tüten bir tabak sıralayarak Eski Havaalanı Road psişik intikam çıkarmak olabilir.

Singapur’un “Timsah Kral” Tony Tee tarafından yönetilen (Tabela içinde “SgKingCroc” olarak kısaltılmıştır) “Singapur Kral Timsah”, sunulan çeşitli şekillerde pişirilen timsah eti konusunda uzmanlaşmış: arayla Krallık yukarıda belirtilen tavada et Ayrıca timsah et püresi, timsah erişte ve timsah et bak kut teh dağıtmaktadır. durak herhangi bir gün de timsah eti tahminen 30 ila 40 kilogram satar olarak Sn Tee ilginç ürün için talebin bol var.

Et Kranji Uzun Kuan Hung Timsah Çiftliği, Singapur kaynaklı, tamamen yasaldır. 9.000 tuzlu su timsahlar hakkında Çiftliği evler; Et Sn Tee gibi satıcıları girişimci yerel olarak satılır iken derileri, Avrupa ve Japonya’da şapkacılarını için hasat edilir.

Bu, domuz gibi bu timsah eti tadı: ağızda eriyen-ver bol tatlı, narin domuz madalyonlar, gibi çiğnemek olarak. Daha da iyisi, onun tadı analog daha sağlıklı açıklanmıştır: “Timsah tamamen doğal ve onlar düzenli süpermarketler adresinden satıyoruz – domuz ve sığır eti daha düşük kolesterol.”

Tempura-Fried Durian Love You öğrenin edeceğiz (Gerçekten!)

Ki Shuang Shuang
# 01-51 Blk 51 Eski Havaalanı Yolu Gıda Merkezi
stokunun kadar öğle yemeği için Açık biterse
Eski Havaalanı Yolu satan bu alçakgönüllü durak goreng pisang (kızarmış muz), ancak bunların gizli silahı tahrip edici lezzetlidir goreng Durian tempura kaplı, kırıntıları ve derin, altın mükemmellik kızarmış.

Eğer muhteşem Durian meyve denemedim, iyi, söyleyebileceğim en iyisi zevkler tartışılmaz olmasıdır. sonuçta, o gevrek tempura deri altında saf Durian eti – onlar goreng Durian aşağı lokma zaman Durian İlk Kez yiyiciler sürpriz olabilir. Durian eti altında her lokma dışarı sızmaya, inkar edilemez taze ve kremsi olduğu; biz sadece aroma sağlıklı olup olmadığını buna katılmıyorum olabilir.

Durian bu tip bir hazırlık tam olarak orijinal değildir: “Eğer restoranlarda bulduğunuz şeyler aynı tür [It] – Derin kızarmış Durian, yeni değil,” kf Seetoh açıklıyor. “O, taze Durian et dondu o hırpalanmış ve kızarmış. Ama işportacılık bu görmedim ve onların çok iyi!”

Bir canlandırıcı Asya Buz İçecek – Soursop Suyu

Lim Hin Karışık Kesim Meyve ve Meyve Suları
# 01-136 Blk 51 Eski Havaalanı Yolu Gıda Merkezi
hangisi önce öğle yemeği için Açık 9 pm kadar veya stok bitene kadar,
Tel: +65 8224 8552

En Durian tepkiniz Andrew Zimmern’in en andıran diyelim – çalışıyor tepkiniz eğer anlıyoruz başka egzotik Asya Güneydoğu meyve çok hevesli değil. Ama biz söz: Eğer soursop suyu tutmak için mücadele edilmez. Aslında, biz saniyeler dilenmek bahse!

Soursop ( Annona muricata ) elma ve limon arasında bir haç gibi tadı bir etli, keyifsiz suyu üretir. Meyve çubuğu Lim Hin buz ile büyük plastik bardak içinde soursop meyve suyu servisi – herhangi baharatlı yiyecekler ağızda bırakmış olabilir alevleri dousing için ideal!

Singapur Botanik Bahçeleri yakınında durak yaptığı soursop suyu satmak için kullanılan sahibi, James Fua; alan redeveloped sonra, James suyu hala işportacı meraklıları yeni nesil hayranları kazanır Eski Havaalanı Yolu, onun çalışmasını taşındı.

Diğer soursop satıcıların aksine, James korunmuş veya buzdolabında şeyler kullanımından kaçınılması, taze şeyler her gün yapar. o bir videoda KF Seetoh gösterdiği gibi James’in soursop suyu İçme, bir saman ve kaşıkla kullanımını gerektirir.