Singapur’un Chingay Parade – Çin Yeni Yılı Bir vurgulamak

Posted on

Sokak Parade Şamandıralar, Kostümler ve Akrobasi ile Singapur canlandıran

Singapur'un Chingay Parade - Çin Yeni Yılı Bir vurgulamak

Singapur ada hal Çin Yeni Yılı gibi kutlamaları sırasında en belirgindir onun çok ırklı makyaj, övünür. Tatil adanın Çinli çoğunluğunu kutluyor bile, ülkenin diğer etnik özellikle kısık sırasında, spot kısmını almak Chingay Parade .

ilk 1973 yılında caddeleri vurduğunda, Chingay neredeyse tamamen Çin karakteri olan bir mahalle sokak geçit töreniydi. O zamandan beri önemli ölçüde değişti – Bugünün Chingay uzun Formula Çukur Bina önünde geniş bir cadde Singapur’un toplu konut sokaklarından taşınmış olan, orijinal yürüyüş güzergâhında geçmek vardır.

Ve yesteryear en geçit ağırlıklı Çin festival elemanları aksine günümüz Chingay Singapur’un kültürler ve daha dizi sunar.

Chingay genellikle 15 günlük Çin Yeni Yılı kutlamalarının ilk hafta sonu kutlanır; 2019 için, geçit hem akşamları 8 de başlayan 15 Şubat ve 16, iki gün boyunca gerçekleşir.

Canlı Chingay Parade Rota


Chingay Parade şimdi ödeyen izleyiciler sonraki Singapore Flyer için, Formula One Pit Bina de yanında platformlar görmesini dizilmiş olan, 360 metre uzunluğunda bir kısa geçit güzergahı kaplıyor.

geçit önceden ayarlanmış rota aşağı yürür gibi, misafir, yolda teşhir etmenin akrobatlar, kültürel sanatçılar, yüzen ve ejderha dansçıların kaçırmamak piroteknik ve aydınlatma ile birlikte yardımcı oldu.

Her birey Chingay kutlama genellikle söz konusu Çin Yeni Yılı Çin zodyak hayvan dayalı kendi tema vardır. geçit teması ile uyacak şekilde tasarlanmıştır; 1994 yılında Köpek Yılı Singapur Kennel Kulübü’nden köpeklerin aktif katılımını gördük; 2012 yılında Su Dragon yıl sulu yolda ejderha festooned geçit hareketi vardı.

Chingay en Katılımcılar: Mutlu Kültürlü Mix


Chingay Parade katılımcıları Singapur genelinde farklı topluluklar seçilir.

Sadece profesyonel sanatçılar görmezsiniz, ama aynı zamanda politik seçim, HDB bloklar, toplum örgütleri ve sokaklarda kendi ucube almak için Chingay geçit katılmadan sivil gruplar temsilcileri bulacaksınız.

Singapur ana etnik gündemde zamanlarını olsun – Çince, Malayca, ve Tamil Hint yürüyüşçülerin kültürel geçmişi veya mitolojisini uyandırmak float eşliğinde kendi kültürüne özgü dansları ya stunts gerçekleştirmek.

Malezya, Çin, Filipinler, Fransa’dan sanatçılar ve Brezilya karışıma kendi özel kültürel büküm eklemiş – tüm dünyadan Sanatçılar da Chingay için hareket içine almak. Bale Nacional de Angola Chingay geçit izleyicilerin zevk için Singapur’da Angola müzik ve dans debuting, bir görünüm getirmişti zaman yaptığı gibi Singapur, Chingay için başka bir yerden ulusal performans şirketler edilir seviyor.

Chingay sonunda bir sokak partisi çiş saatlerine kadar şenlikleri devam ediyor.

Chingay Tarihçesi: Çin Topluluk Kökler

Chingay Çin dini festivaller, Shang Yuan Chieh özellikle Taocu festivali (Çin yeni yılının 15. gününde tutulan) ve Çince tanrıları onurlandırmak için düzenlenen ilgili geçit kökleri vardır.

Kelimesi “Chingay” orijinal Çin bize geliyor zhuangyi – “maskeli sanatı”.

Penang ve Singapur’da Çinli göçmen topluluklar kendi ana topraklarından dini alayı geleneği getirdi ve geçit törenleri hızlı önemi ve flamboyance büyüdü. Yapılacaklar kontrolden çıktı; geçit törenleri trafik ve ticaretin akışını kesintiye ve 20. yüzyılın başlangıcında, Chingay Singapur’da ortadan kaldırıldı.

Onlar Aşağı tutun Could Geleneği

Hükümet havai fişek kullanımını yasakladı zaman gelenek, 1972 yılında bir dönüş yaptı. Yenilenen geçit Singapur’un HDB çevresindeki konutlar gerçekleşti ve içeriği çok Çinli oldu – Çince yeni yıl için coşku korumak için istekli, yetkililer Chingay canlandı.

Chingay öne büyüdükçe Yıllar boyunca, geçit daha belirgin yolları taşındı ve münhasıran Çinli his kayboldu.

geçit City Hall önünde ve Chinatown yürüdü etti, ama iyi bir denge geçit gösteri kendisi ve görüntüleyen seyirci sayısı arasında vuruldu Pit binasına bulunan geçit kadar değildi.

6.000 Üzeri sanatçılar katılımcılara Tamil, Malay dili ve Avrasya Singapurlu toplumlarını temsil ile, 2018 takımından Chingay katıldı durum için özel olarak ithal edilen yabancı eylemlerin çeşitli saymıyorum!

Singapur’da Chingay Parade Ulaşım – Yol Pit Binası

Chingay geçit almak için, MRT sürme ve Promenade MRT İstasyonu’na (CC4 / DT15) iniyoruz tarafından Marina Bay gidebilirsiniz ardından Exit A Pit Building beş dakikalık yürüyüş yapmak alır. Singapur’un uygun banliyö sistemi üzerinde daha fazla bilgi için makalemizi okuyun EZ-Link Kart ile Binme Singapur’un MRT ve Otobüsler .

Chingay biletler Chingay web sitesini ziyaret SISTIC (sistic.com.sg) satın alınan ve daha fazla bilgi için SGD 60’a SGD 28 arasında maliyet edilebilir: chingay.org.sg .

Sen geçit törenini izlemek ödemek zorunda değilsiniz, ama serbest görünümler ücretli platformlardan görüş kadar iyi değil eğilimindedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *